Na czele szła orkiestra. Największa procesja połączonych parafii [FOTO, WIDEO]

  • 16.06.2022, 17:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na czele szła orkiestra. Największa procesja połączonych parafii [FOTO,…
W procesji brało udział ok. tysiąca osób. Przy czwartej stacji po 2,5 godzinach zostało już około połowy wiernych. W Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przeszła procesja połączonych parafii.

Dziś 16 czerwca 2022 r. święto. W Kościele rzymskokatolickim Boże Ciało to uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa - jest wspomnieniem Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa.

Z tej okazji w Chojnie odbyły się pokaźne uroczystości. Zaczęło się od mszy św. w kościele Mariackim.

Na czele procesji, oprócz oczywiście sztandarów, dziewczynek z kwiatami i księży z monstrancją - szła orkiestra ze Świebodzina.

Procesje w Chojnie należą do największych w powiecie i jednych z największych w województwie.

Zapraszamy do obejrzenia 4 krótkich relacji filmowych: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (51)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taca
taca 19.06.2022, 01:13
I potrafili się dogadać a nie to co w Gryfinie
uczestniczka
uczestniczka 18.06.2022, 20:28
Godnie to wyglądało.
Zdziwiona
Zdziwiona 17.06.2022, 16:45
Boże Ciało ustanowiono w 1317 roku, a przed...? Wiara sprawa indywidualna. Rozdział kościoła od Państwa inaczej będziemy się cofać, a kler przejmie wszystko i do Watykanu. Toć to obce państwo nie Polska. Proponuję poczytać historie kościoła, albo chociaż Pismo Święte, a oczy się otworzy.
Jeszcze raz Ja
Jeszcze raz Ja 17.06.2022, 01:35
Jak ktoś lubi niech sobie chodzi, dla mnie to jeden wielki shit. Każdy wierzy w co innego, każdy ma nadzieje, a co będzie nikt na stówe nie wie. Np przed operacją usypiają cie i co :) na chwile nie ma cie i nie masz pretensji nawet jak sie nie obudzisz, znikasz. Rodzina sie męczy psychicznie, nie potrzebnie. Taka rzeczywistość. A wierzcie sobie w co tam chcecie. Jedni wierzą, że dostaną ileś tam dziewic, a inni, że będą w raju...... :)
sea
sea 17.06.2022, 15:41
A co jeżeli.....
elllo!
elllo! 17.06.2022, 08:03
Skoro tak uważasz, ze każdy sobie to po co się prujesz?
Gosia
Gosia 16.06.2022, 19:27
Wiele osób dołożyło swoją cegiełkę aby uroczystości godnie przebiegły. A jeszcze mamy do tego Dni Młodych.
***
*** 16.06.2022, 19:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

dumna z Lisiego Pola
dumna z Lisiego Pola 16.06.2022, 19:10
Pięknie się prezentowali w takiej liczbie.
katolik nie znoszący głupoty
katolik nie znoszący głupoty 16.06.2022, 19:03
Niektórzy musza politykować nawet w święto jak ten cymbał Jędraszewski: Dość powszechnie znane stwierdzenie "polskość to nienormalność" bardzo boli, tak jak zawsze boli ośmieszanie i szyderstwo z tego, co dla nas jest prawdziwie święte i drogie, i co kochamy całym sercem - powiedział abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej podczas uroczystości Bożego Ciała. Tym samym nawiązał do słów Donalda Tuska wypowiedzianych przed laty.
cytat
cytat 16.06.2022, 19:16
Znalazłem! Tusk powiedział tak, a biskup przeinacza: "Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowieka, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają i umierają, my walczymy, powstajemy giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi"
rozumiem i wybieram
rozumiem i wybieram 16.06.2022, 23:56
Politykują a potem się dziwią że nie ma powołać, że młodzi odchodzą od Kościoła. A kto w tym bagnie chciałby brać udział. Przecież to jedno wielkie bagno. Ludzie w Boga wierzą ale z tą instytucją z takimi dziwnymi ludźmi jak Jędraszewski nie chcą mieć nic wspólnego.
Fox
Fox 16.06.2022, 19:01
Zaraz komusza sitwa wyrazi zdanie.
fakt
fakt 16.06.2022, 19:09
Uwaga pierwszy komuch to Fox. Tak właśnie prowokują komuniści zza granicy.
R.
R. 16.06.2022, 18:26
Według mnie było tak 800-900. Ale jedni odchodzili a drudzy przychodzili.

Pozostałe