Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 lipca 2026 00:40
Reklama
Reklama
Reklama

Na gotyckim szlaku w Kołbaczu

Renesansowa muzyka rozbrzmiewała dziś w Kołbaczu. Na lutni grał Henryk Kasperczak, sopranem śpiewała Katarzyna Wiwer. Goście ze Szczecina oraz regionu zwiedzali najpierw Żabów, Żelewo a potem dopiero zespół poklasztorny w Kołbaczu. Koncert odbył sie w zabytkowym pocysterskim kościele. Następnie muzyczny szlak zaprowadzi nas do Gryfina i Morynia.
Na gotyckim szlaku w Kołbaczu

W świat muzyki wprowadzał tradycyjnie Paweł Osuchowski. O historii i zabytkach opowiadał Radosław Palus. Oprócz części turystycznej, wystawowej (w Spichlerzu Sztuki) i oczywiście muzzycznej była tez część kulinarna. Pierogi, zupę, chłodnik oraz ciasta przygotowało Koło Emerytów i Rencistów w Kołbaczu. 

 

Za tydzień koncert odbędzie się w Trzebiatowie. A kiedy wróci do naszego regionu?

03.09.2016 Moryń, Kościół pw. Ducha Świętego
17:00 program turystyczny przewodnik Paweł Migdalski (Stowarzyszenie Terra Incognita)
19:00 Koncert Europejski renesans, blaski i cienie
wykonawcy: zespół muzyki renesansowej Miraculis (Poznań)
wstęp wolny
 
10.09. 2016 Gryfino Kościół pw. Narodzenia NMP
17:00 program turystyczny
19:00 Koncert Perły baroku
wykonawcy: Consortium Sedinum, Urszula Stawicka – klawesyn, kierownictwo artystyczne
wstęp wolny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rowerzystka Treść komentarza: Smutne jest także to że wzdłuż ścieżki posadzono setki małych roślinek, które niepodlewane wyschły Data dodania komentarza: 13.07.2026, 00:00 Źródło komentarza: Bubel zamiast atrakcji? Nowa ścieżka rowerowa tonie w piachu i dwumetrowych ostach Autor komentarza: lajk Treść komentarza: Moim zdaniem resort miał dobre intencje, ale totalnie poległ na marketingu. Problem fake newsów o wilkach i nakręcania spirali strachu przez niektóre środowiska jest realny. Wilki są potrzebne w ekosystemie. Jednak wchodzenie na grunt językoznawstwa i mówienie ludziom „czego nie mówić” musiało skończyć się wizerunkową katastrofą. Ludzie nie lubią, jak władza poucza ich w kwestii codziennej mowy. Data dodania komentarza: 12.07.2026, 23:47 Źródło komentarza: Wilki nie tylko w powiecie gryfińskim. Czy wilk naprawdę jest taki straszny, jak go malują Autor komentarza: cuda gryfińskie Treść komentarza: Najgorsze w tym wszystkim jest to kombinowanie z działkami. Skoro regulamin był podpisany tylko na jedną, mniejszą działkę, to jakim cudem strzelnica działała na dwóch? Przecież to jest jawne obejście przepisów prawa budowlanego i środowiskowego. Burmistrz podpisał papier, Lasy Państwowe przyklepały, a nikt nie pomyślał o normach hałasu dla sąsiednich domów i zwierząt gospodarskich. Dobrze, że ludzie zaczęli patrzeć im na ręce, bo inaczej sprawa dawno byłaby zamieciona pod dywan. Data dodania komentarza: 12.07.2026, 23:46 Źródło komentarza: Strzelnica w tej miejscowości kością niezgody. Czy Burmistrz ignoruje protesty mieszkańców wsi Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dzięki, skorzystam. Data dodania komentarza: 12.07.2026, 23:39 Źródło komentarza: W Gryfinie powstaje sieć ludzi, którzy potrafią ratować życie. Dominik Waś został gminnym koordynatorem
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama