Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 20:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gimnazjadowy sukces Hermesa – przywieźli 6 medali

Aż sześć medali, w tym cztery złote, przywieźli zawodnicy Hermesa reprezentujący Gimnazjum nr 1 w Gryfinie z Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce, która odbyła się 12 czerwca w Białogardzie. Amelia Starosta wywalczyła dwa złota, wygrywając konkursy rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem. Dwa medale przywiózł też Piotr Oleszczyszyn. Zwyciężył w rzucie oszczepem oraz zajął trzecią lokatę w biegu na 110 ppł. Kolejne złoto przywiozła do Gryfina zwyciężczyni skoku wzwyż - Marta Kwiecień. Natomiast szósty medal zdobyła Karolina Jenne, zajmując trzecią lokatę w biegu na 300 m.
-Tak dobrego wyniku pod względem medalowym nie przypominam sobie – komentuje Jacek Stefański z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Gryfinie.
6 medali to nie koniec dobrych informacji i wysokich wyników zawodników Hermesa. Dwukrotnie czwarte miejsce przypadło Marice Wójs. Najpierw po przebiegnięciu 100 ppł, a później na 300 m, gdzie medal przegrała ze wspomnianą już koleżanką klubową Karoliną Jenne.
 
-Na osłodę mogłaby być radość z bardzo dobrych wyników, ale awaria urządzenia mierzącego czas sprawiła, że wyniki nie mogą być uznane, bo czasy były mierzone w sposób ręczny. Dotyczy to również zawodniczek biegających biegi średnie, gdzie Paulina Naumowicz na 1000 m i Marta Kaciupa na 600 m, pobiegły lepiej od dotychczasowych swoich rekordów – relacjonuje Jacek Stefański.
 
Padł też rekord klubu. Konkretnie Marta Kwiecień pokonała poprzeczkę na wysokości 1.62 m . W ten sposób ustanowiła nowy rekord klubu młodziczek (poprzedni należał do Dominiki Mirek - 1.61 m).
-Tym wynikiem Marta uzyskała II klasę sportową i wypełniła normę na Mistrzostwa Polski Młodziczek, które odbędą się pod koniec września w Radomiu. Aktualnie w Polsce tylko dwie młodziczki skoczyły wyżej od Marty! – informuje Jacek Stefański.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kapi Treść komentarza: Rzecznik Praw Pacjenta słusznie zauważył kwestię należytej staranności. Jeśli pacjentka wraca z ostrymi objawami po planowym zabiegu, to traktowanie tego jako "zwykłej komplikacji" jest błędem w sztuce. Kluczowe będzie ustalenie, co działo się między godziną podjęcia decyzji o transporcie a faktycznym przyjęciem na drugi OIT. Te kilka godzin luki w transporcie medycznym w obrębie jednego miasta to po prostu wyrok. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 20:44 Źródło komentarza: Śmierć 20-letniej Julii Liegmann. Czy szpitale zabijają pacjentów brakiem wolnych miejsc na OIOM-ie Autor komentarza: boa dusiciel Treść komentarza: Chciał chłopak spędzić spokojny urlop pod Warszawą, a tu rano zamiast budzika pukanie do drzwi... razem z drzwiami, futryną i całym BOA. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 20:42 Źródło komentarza: Przełom w sprawie głośnego zabójstwa. Kontrterroryści i ABW zatrzymali podejrzanego Autor komentarza: Muminek Treść komentarza: Maliniak coś knuje żerował dziś pod szanghajem Data dodania komentarza: 22.06.2026, 20:38 Źródło komentarza: Ruszył proces Dariusza Mateckiego i „układu szczecińskiego”. Ślady afery prowadzą do powiatu gryfińskiego Autor komentarza: mom Treść komentarza: Bardzo podoba mi się program edukacyjny. Zamiast kolejnego festynu z dmuchanymi zamkami i watą cukrową, mamy prawdziwy piknik przyrodniczy z ekspertami. Dzieciaki mogą się czegoś dowiedzieć o ekologii i ptakach, a dorośli podszkolić z fotografii. Oby więcej takich inicjatyw ze strony parków krajobrazowych. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 20:36 Źródło komentarza: Początek wakacji w sercu przyrody! Dzień Otwarty Parku Dolina Dolnej Odry
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama