Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 czerwca 2026 09:46
Reklama
Reklama
Reklama

Chcą wystąpić z ZGDO

Gmina Widuchowa ponownie zamierza wystąpić ze Związku Gmin Dolnej Odry zajmującym się m.in. wywozem śmieci. Wyjście z ZGDO miałoby nastąpić z dniem 31 grudnia 2017 r.
Chcą wystąpić z ZGDO

Decyzję władze gminy uzasadniają:

-pogarszającą się sytuacją finansową Związku Gmin Dolnej Odry,

-powiększeniem się zobowiązań Związku, których skutki obciążają budżet gminy Widuchowa,

-wzrostem cen świadczących usług.

A więc w trosce o dobro mieszkańców gminy Widuchowa podjęcie niniejszej uchwały jest uzasadnione – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Przypomnijmy, że Widuchowa próbowała już wcześniej wystąpić z ZGDO, ale bezskutecznie. Stało się tak dlatego, że podjęta 30 grudnia 2015 r. uchwała nie została w odpowiednim terminie przekazana związkowi. ZGDO podpisał wtedy już nową umowę z firmą odbierającą śmieci, uwzględniając w nim Widuchową. Gmina musiałaby w tej sytuacji płacić podwójnie: ZGDO oraz firmie, którą wybrałaby po wystąpieniu ze związku. Ponadto niektórzy radni wyrażają obawy, czy tak mała gmina sama poradzi sobie z wywozem odpadów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kawosz Treść komentarza: Nie dadzą tylu miejsc pracy. No i gdzie tam zamontujesz kawiarenkę. Bo bez picia kawy nie ma pracy w elektrowni Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:20 Źródło komentarza: Lokalny wymiar wielkiej gry. Nowe Czarnowo na froncie transformacji EKF 2026 Autor komentarza: MS Treść komentarza: To pokazuje szerszy problem z mediami społecznościowymi – ktoś wrzucił info o rozporządzeniu, nie doczytał, że to dopiero etap uzgodnień, i poszła lawina. Z prawnego punktu widzenia Ministerstwo musiało zareagować, bo kierowcy zaczęli szturmować stacje benzynowe. Dobrze, że artykuł przypomina o tej najważniejszej kwestii: nawet bez mandatu, obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku i tak na nas ciąży, więc apteczka to po prostu rozsądek, a nie przymus. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:06 Źródło komentarza: Apteczka w samochodzie od 1 czerwca – czy jest obowiązkowa i co na to Ministerstwo Infrastruktury Autor komentarza: Wacek Treść komentarza: Polecam mieć w samochodzie. Mnie się przydała. Dla innego kierowcy... Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:06 Źródło komentarza: Apteczka w samochodzie od 1 czerwca – czy jest obowiązkowa i co na to Ministerstwo Infrastruktury Autor komentarza: sercowy Treść komentarza: Po tym meczu lekarz przepisał mi melisę w wiadrze. Maja, błagam, w finale wygraj w dwóch szybkich setach, bo mój kardiolog nie zarobi na wakacje! Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:04 Źródło komentarza: Niesamowity sukces i historyczny awans Polki w Paryżu. Maja Chwalińska z rekordem w Roland Garros
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama