Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 czerwca 2026 10:09
Reklama
Reklama
Reklama

Wybrali najpiękniejsze dożynkowe wieńce

Przed sceną w Wełtyniu (gm. Gryfino) na ocenę czekały dzisiaj 25 sierpnia 2018 r. pieczołowicie wykonane wieńce dożynkowe. Było ich siedem: z Wełtynia, Czepina, Wysokiej Gryfińskiej, Daleszewa, Chwarstnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie oraz Dziennego Domu Senior+. Wieńców tylko siedem, a bywało wcześniej, że i powyżej piętnastu doliczyć się było można. Wieńce dożynkowe śliczne i różne - duże, małe, kolorowe, a wszystkie kłosem złotym przystrojone.
Wybrali najpiękniejsze dożynkowe wieńce

Autor: fot. TWS

W deszczu komisja dokonała wyboru:
I miejsce - Wysoka Gryfińska,
II miejsce – Wełtyń,
III miejsce - Czepino.
Pozostałe wieńce, niewiele urodą ustępujące, otrzymały wyróżnienia.
 
Na wyjątkową wzmiankę zasługuje może malutki wieniec, ale bardzo misternie przygotowany przez panie z Dziennego Domu Senior+ w Gryfinie. I nie wiem kto bardziej przeżywał udział w tym dożynkowym spotkaniu - wykonawczyni czy Tadek Wasilewski. Wspomnieć muszę, że wśród kapel „zmieścił” się również występ pani Natalii Owczarek.
 
Niebo przystroiło się dzisiaj w ciemne chmury i zaczęło nadrabiać deszczowe zaległości. Czy uczestnicy gminnych dożynek w Wełtyniu będą mogli tańczyć pod parasolami?
TWS
 
 
O dożynkach w Wełtyniu napisaliśmy także tutaj:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

JanOrien 25.04.2020 00:42
Komentarz usunięty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: lu cyfer 13*52 676 Treść komentarza: teraz mamy najnowsze elektrofiltry w yewropie ha ha ah yewreje zamontowali dymu nawet nie widać ha ha ah Data dodania komentarza: 6.06.2026, 10:01 Źródło komentarza: Lokalny wymiar wielkiej gry. Nowe Czarnowo na froncie transformacji EKF 2026 Autor komentarza: spec Treść komentarza: Prezes Tauronu słusznie zauważył na kongresie, że ludzie chcą zielonej energii, bo OZE jest najtańsze, ale sieć musi działać 24/7. Nowe Czarnowo staje się takim modelowym przykładem racjonalnej transformacji. Łączenie gazu z wiatrakami daje stabilność, której przemysł tak bardzo potrzebuje. Dobrze, że u nas to ruszyło. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:59 Źródło komentarza: Lokalny wymiar wielkiej gry. Nowe Czarnowo na froncie transformacji EKF 2026 Autor komentarza: odszkodowania Treść komentarza: Skutki tego bezprawnego działania mogą być dla Gminy Chojna bardzo bolesne finansowo. Skoro zamówienie z 2025 roku zostało udzielone bezprawnie, to teraz prywatne firmy, które zostały odcięte od wolnego rynku, mogą domagać się potężnych odszkodowań za brak możliwości startu w przetargu. To jest realne uderzenie w publiczne pieniądze nas wszystkich. Kto wtedy zapłaci za te błędy? Urzędnicy z własnej kieszeni czy znowu pójdzie z budżetu miasta? Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:56 Źródło komentarza: Bezprawne kontrakty PUK. Oficjalny raport Prezesa UZP obnaża fikcyjny nadzór nad spółką Autor komentarza: alex Treść komentarza: Polacy są tak bardzo niedowartościowanym narodem , że ciągle potrzebują sukcesów i każda okazja jest dobra , aby podnieść swoje ego , teraz jest Maja , za jakiś czas może być jakiś Zenek albo Zosia , która być może będzie odnosić sukcesy w cerowaniu skarpet i wtedy miliony Polaków będzie znać się na cerowaniu tychże . Balon się nadmuchuje , mam nadzieję ,że za szybko nie pęknie . Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:43 Źródło komentarza: Niesamowity sukces i historyczny awans Polki w Paryżu. Maja Chwalińska z rekordem w Roland Garros
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama