piątek, 3 maja 2024 11:44
News will be here

Sukcesy naszych warcabistów na Mistrzostwach Świata w Warcabach 64–polowych

70 zawodników z 8 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Świata w Warcabach 64–polowych, które odbyły się tym razem w Polsce w Mławie. Zmagania trwały aż 11 dni (21 - 31 sierpnia br.), a w ich trakcie rozegrane zostały dwa turnieje: pierwszy „klasyczny” - z limitem czasu 45 min na zawodnika + 15 sekund za każdy ruch oraz „rapid” – szybki (10 min + 5 sekund za każdy ruch).
Jacek Gołuch remisuje z mistrzynią świata w kat. kobiet Julianą Andriejevą

Autor: dost.

Prym w mistrzostwach wiedli Rosjanie, jednakże efekty ambitnej edukacji rozwijającej logiczne myślenie, planowanie, strategię działań i wiele innych jakie dają warcaby było widać także u zawodników z Polski.

Kolejny duży sukces w tych najwyższej rangi zawodach odnieśli warcabiści z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie, którzy startowali w „rapidzie”.

Wszystkie trzy miejsca podium wywalczyli Rosjanie: Aleksandr Efimov (mistrz świata), Kirill Nevolin (wicemistrz świata), Ivan Smurkov (trzecie miejsce). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski był Dawid Hołotczyk z Chojny, który zajął 6 miejsce, a tuż zanim (na 7 miejscu) był Jacek Gołuch również z Chojny.

Zawodnicy z chojeńskiego ośrodka uczęszczający obecnie do VI i VII klasy szkoły podstawowej byli najmłodszymi uczestnikami tych mistrzostw i walczyli głównie z zawodnikami ze szkół zawodowych (kat. do 23 lat).

NA zdjęciu z dyplomami od lewej j - Andrzej Krucewicz (trener), Jacek Gołuch i Dawid Hołotczyk.