Na miejsce pożaru zadysponowane zostały kolejne jednostki OSP oraz grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie z samochodem wężowym SW-2000, samochodem kwatermistrzowskim z pompą dużej wydajności oraz SLRR Nawara z quadem.
Po przyjeździe na teren działań grupy operacyjnej, pożar obejmował swoim zasięgiem powierzchnię ok. 25 ha i w dalszym ciągu rozprzestrzeniał się w kierunku północnym. Na miejsce koncentracji dojeżdżały kolejne jednostki dysponowane przez Stanowisko Kierowania. Kierujący Działaniem Ratowniczym wspólnie z pracownikami nadleśnictwa do ugaszenia pożaru zadysponował samolot gaśniczy Dromader.
Wiejący wiatr spowodował przeniesienie pożaru w inną część lasu znajdującą się w odległości ok. 500 m od pierwszego pożaru, co wymagało przegrupowania części sił i środków biorących udział w gaszeniu. Dzięki sprawnemu działaniu jednostek drugi pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony.
Dzięki połączonym działaniom Straży Pożarnej i Służby Leśnej pożar został ugaszony. Po zakończeniu ćwiczeń nastąpiło podsumowanie i omówienie podejmowanych działań oraz poczęstunek grochówką sfinansowany przez Nadleśnictwo Mieszkowice.
Ćwiczenia miały za zadanie sprawdzenie efektywności działań oraz doskonalenie współpracy pomiędzy poszczególnymi jednostkami OSP, PSP oraz Służby Leśnej. Założeniem był pożar na terenie lasu należącego do nadleśnictwa Mieszkowice.
Fot. KPPSP Gryfino












Napisz komentarz
Komentarze