Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 10 czerwca 2026 01:06
Reklama
Reklama
Reklama

Wypowiedzą się o zamiarze likwidacji szkoły

Na sesję Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju przygotowano projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach. Dzieci miałyby kontynuować naukę w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach.
Wypowiedzą się o zamiarze likwidacji szkoły
W uzasadnieniu przygotowanej uchwały czytamy m.in.:
 
Przyjęcie przez Radę Miejską projektu uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach stanowi istotny krok w kierunku racjonalizacji sieci szkół w Gminie Trzcińsko-Zdrój. Propozycja likwidacji szkoły została przygotowana między innymi w oparciu o szczegółową analizę danych demograficznych w latach 2019/2020 – 2025/2026. 
Obwód szkolny Szkoły Podstawowej im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach obejmuje miejscowości: Rosnowo, Rosnówek, Gogolice, Chełm Górny, Chełm Dolny, Górczyn, Smuga.
Według danych pochodzących z Ewidencji Ludności Gminy Trzcińsko-Zdrój, liczba dzieci urodzonych w latach 2005-2012 w obwodzie szkoły, podlegających obowiązkowi szkolnemu wynosi 78, z czego w Szkole w Gogolicach obowiązek ten realizuje tylko 40 uczniów.
 
 
Projekt uchwały o zamiarze likwidacji szkoły w Gogolicach wraz z uzasadnieniem prezentujemy w fotogalerii.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

? 31.01.2020 16:37
Reklama wspaniałej szkoły w Góralicach. A Wy rodzice dzieci ze szkoły w Gogolicach przenieście swe dzieci do Stołecznej, przecież nikt wam nie zabroni.

Józek 31.01.2020 15:20
Ma coś do powiedzenia? Dziwne.

wypozyczalnia taczek 31.01.2020 12:20
Naoliwiłem taczki!

Do oliwiacza 31.01.2020 12:53
Super to zacznij sie pakpwac i wio byle bys byl dajeko od tej gminy.

znamy tą starą śpiewkę 31.01.2020 01:19
Przeciez wiadomo jak się wypowiedzą!

Brak rzetelności 30.01.2020 23:15
Dane nierzetelne, tendencyjne jak zwykle, bez ujęcia dzieci, które chodzą np. do przedszkola w Trzcińsku a do nas idą do szkoły. Podajcie dane z innych szkół, z Góralic bez Gogolic, ze Stołecznej... liczbę dzieci, koszty utrzymania. Gogolice są najtańszą szkoła w Gminie!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pani od przyrody Treść komentarza: Szkoda tych wszystkich zwierząt. Bez czarny czy kruszyna to były idealne kryjówki, a wierzby dawały nektar od wczesnej wiosny. Taka aleja tworzyła się latami i była naturalnym korytarzem dla zwierzyny. Teraz została tam pustynia i pył. Ciekawe, czy gmina zrobiła chociaż szybki przegląd ornitologiczny przed wjazdem ciężkiego sprzętu. Coś mi mówi, że nikt się tym nawet nie przejął. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:32 Źródło komentarza: Wycinka drzew w okresie lęgowym. Kto odpowiada za zniszczenie cennej alei drzew Autor komentarza: super Treść komentarza: Wreszcie Dolna Odra zyskuje drugie, a w zasadzie po gazie trzecie nowoczesne życie. Oby tak dalej. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:28 Źródło komentarza: Magazyny energii w Polsce: Nowe Czarnowo i Stary Grodków stabilizują sieć elektroenergetyczną Autor komentarza: grilarz gryfiński Treść komentarza: U mnie na działce w zeszły weekend zeszła cała zgrzewka IPY 0%. Zwykłe piwa zostały w lodówce. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:23 Źródło komentarza: Piwo bezalkoholowe hitem na polskich grillach. Badanie WEI potwierdza rewolucję NoLo w Polsce Autor komentarza: ale... ale... Treść komentarza: Patrząc na to logicznie, to jest zorganizowana akcja. Ktoś te urządzenia konfiguruje, czyści i sprzedaje dalej, pewnie za granicę, bo u nas by wpadł przy próbie rejestracji. Rolnicy muszą zacząć ze sobą współpracować, zgłaszać każdy podejrzany samochód kręcący się po wsi. Bez sąsiedzkiej czujności i monitoringu na każdym rogu zaraz będziemy demontować kierownice i zabierać je na noc do domu. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 00:21 Źródło komentarza: GPS-y z ciągników nowym łupem złodziei
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama