Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 10:15
Reklama
Reklama

Biedronka: Opiekun z osobą niepełnosprawną to na zakupach 2 osoby, a w sklepie obowiązuje limit

-Spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja w sklepie Biedronka na Górnym Tarasie w Gryfinie. Zdaję sobie sprawę, że mamy pandemię i trzeba przestrzegać pewnych zasad np. liczby klientów w sklepach i zasady: jeden wychodzi - drugi wchodzi. A co w sytuacji, kiedy jestem z osobą niepełnosprawną wymagającą mojej obecności? Miałam ścięcie z ochroniarzem, który nie chciał mnie wpuścić do sklepu z moim niepełnosprawnym bratem. Na moją prośbę, że nie mogę go zostawię przed sklepem i pokażę nawet orzeczenie, które mam przy sobie i proszę o to aby mnie wpuścić, pan odpowiedział, że nie może. A jak chodzą matki z małymi dziećmi do sklepu, to przecież wchodzą z tymi dziećmi, nie zostawiają ich na zewnątrz. A osoba niepełnosprawna dorosła czasami też jest jak dziecko. Może Państwo mi wyjaśnicie, bo może ja źle myślę, może się mylę, że pan ochroniarz powinien mnie wpuścić? Proszę o wyjaśnienie, czy postępowanie ochroniarza było właściwe - pyta nasza czytelniczka. Sprawę skierowaliśmy do biura prasowego Biedronki. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź i publikujemy poniżej.
Biedronka: Opiekun z osobą niepełnosprawną to na zakupach 2 osoby, a w sklepie obowiązuje limit

Przesyłamy wypowiedź, której autorem jest Jakub Kluczyński, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka, odpowiedzialny m.in. za sklepy Biedronka w Gryfinie:

„W obecnej, szczególnej sytuacji sieć Biedronka dostosowuje się do obowiązujących regulacji rządowych dotyczących limitów osób w sklepach. O przestrzeganie limitu osób dbają pracownicy ochrony naszych sklepów lub przeznaczona do tego osoba z załogi placówki. Tak też jest w przypadku sklepu przy ul. Asnyka 57 w Gryfinie. W przypadku, gdy limit klientów na terenie sklepu jest w danej chwili wyczerpany, nikt nie jest wpuszczany. Jeżeli ktoś z kupujących chce wejść na teren placówki z osobą towarzyszącą, jest to jak najbardziej możliwe, jednak dopiero wtedy, gdy oznacza to odpowiednią, określoną przez rządowe wytyczne liczbę osób w sklepie. Warto zaznaczyć, że od poniedziałku 20.04 zmieniają się regulacje rządowe w sprawie prowadzenia handlu, a tym samym stosowny limit dla sklepu przy ul. Asnyka 57 rośnie do 75 kupujących jednocześnie”.

W załączeniu przesyłamy zdjęcie informacji o limicie umieszczone na drzwiach wejściowych sklepu przy ul. Asnyka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lkj 01.02.2021 12:32
Biedronkowy niedorzecznik prasowy...

gdzie jest kod 20.04.2020 20:24
GDZIE JEST KOD ja sie pytam gdzie jest miejscowy kod ł.łamana jest konstytucja

tutaj 20.04.2020 20:31
74-100

są dwa kody górny i dolny taras 21.04.2020 10:14
dobre ha ha aha ale ten z górki to 74-101

88 21.04.2020 12:02
Dolny Taras ? niby brzmi logicznie, ale to raczej Stare Miasto.

. 20.04.2020 19:02
Ja jak z mężem albo z mamą chodziłam na zakupy to czekaliśmy aż wyjadą dwie osoby i wtedy razem wchodziliśmy, później już ochroniarze się nawet pytali czy razem wchodzimy i mówił że jak wyjdzie jeszcze jedna osoba to żebyśmy weszli

Onaaa 20.04.2020 21:14
Oczywiacie tak powoedzialam na co dostalam odpowoedz ze bede stala do rana. Weszlam ale uwazam ze zachowanie ochroniarza bylo chamskie. Wystarczylo powiedzieć spokojnie a nie jak cham

rafał 21.04.2020 08:53
Współczuje , zero empatii

Fox 20.04.2020 18:38
Ale jaki ma problem ta opiekunka??? Czeka aż wyjdą dwie osoby i wchodzi z podopiecznym. Zero pomyślunku. Postępowanie ochraniacza jak najbardziej na miejscu.

lkj 01.02.2021 12:33
Za to ochroniarz - tytan intelektu...

synonimek 20.04.2020 18:19
Ciężko było poczekać aż wyjdzie jeszcze jedna osoba?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama