Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 sierpnia 2026 18:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kto wygrał w biegu Tropem Wilczym

W biegu nording walking najlepszym okazał się Tomasz Strzelec. Natomiast w biegu pamięci wystartowało 40 zawodników. Najlepszy w kategorii mężczyzn okazał się Andrzej Pańko, a wśród pań triumfowała Karolina Czerniachowska. Poniżej relacja z imprezy.
Kto wygrał w biegu Tropem Wilczym
Tropem Wilczym - organizatorzy, współorganizatorzy i udekorowani uczestnicy.

Autor: organizator/fot. Alicja Olszańska

W niedzielę 05.03 odbyła się II gryfińska odsłona biegu Tropem Wilczym. Było to jedno z wydarzeń zorganizowane przez środowiska patriotyczne w ramach gryfińskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody odbyły się w II kategoriach Nordic Walking oraz Bieg. Obydwa starty odbyły się na dystansie 1963 metry. Odległość symboliczną, bo jest to rok śmierci ostatniego Niezłomnego Józefa Franczaka ps Laluś.

Mimo niesprzyjającej aury, ujemna temperatura oraz przejściowe opady śniegu na linii startu łącznie pojawiło się 70 zawodników. 

O godzinie 11:00 wystartował Nording Walking, na linii startu zameldowało się 30 zawodników. Najlepszym okazał się Tomasz Strzelec. 

Natomiast równo o godzinie 12:00, w biegu pamięci wystartowało 40 zawodników. Najlepszym mężczyznom okazał się Andrzej Pańko, wśród pań najlepsza była Karolina Czerniachowska. Oprócz biegu dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Gryfinie, a także stanowisko rekonstrukcji historycznej. 

Nad naszym bezpieczeństwem czuwało Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze oraz OSP Raffer. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tak godne uczczenie naszych bohaterów. Już dziś możemy śmiało powiedzieć.

Do zobaczenia za rok !

organizator imprezy

Biegi zapowiadaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/artykul/42883,zaproszenie-na-bieg-tropem-wilczym-gryfino

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wolny Biegacz 06.03.2023 21:26
Mało nagłośniony bieg to i frekwencja skromna. Z chęcią wziąłbym udział.

i
biegaczka 07.03.2023 00:44
Po prostu wstyd brać udział. Niektórzy jeszcze będą się wydrapywać z tego zdjęcia.

Miś 06.03.2023 16:54
A dokąd oni tak biegną? Do ostatniej paróweczki proszę panią. Eee to dla mnie już nie starczy

i
wadera 06.03.2023 16:48
A wilki o tym wiedzą?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: toker Treść komentarza: Trzy minuty dźwięku ciągłego a modulowanego – niby prosta rzecz, a założę się, że 80% społeczeństwa nie ma pojęcia, który odwołuje, a który ogłasza alarm. Systematyczne powtarzanie takich podstaw powinno być standardem co roku, tak jak ma to miejsce chociażby w Japonii czy Skandynawii. Data dodania komentarza: 24.08.2026, 17:07 Źródło komentarza: Alarm syreny usłyszymy: Rozpoznaj sygnał, uniknij dezinformacji i znajdź najbliższy punkt. Gryfino podoła? Autor komentarza: druh Treść komentarza: Zauważyliście, jak często strażacy pomagają innym służbom? Od pogotowia, przez policję, aż po weterynarię na terenie gminy. To pokazuje, jak bardzo wszechstronna jest dzisiaj straż pożarna, to już dawno nie jest tylko gaszenie ognia. Data dodania komentarza: 24.08.2026, 17:05 Źródło komentarza: Pożary pól, wypadki i czujki czadu: Intensywny tydzień strażaków z powiatu gryfińskiego Autor komentarza: tak tak Treść komentarza: Czujka czadu na Szewskiej w Chojnie uratowała komuś życie. Kupcie to sobie, kosztuje grosze! Data dodania komentarza: 24.08.2026, 16:35 Źródło komentarza: Pożary pól, wypadki i czujki czadu: Intensywny tydzień strażaków z powiatu gryfińskiego Autor komentarza: Liczyrzepa Treść komentarza: Ale co to jest i skąd? Data dodania komentarza: 24.08.2026, 16:35 Źródło komentarza: Tajemnicze ciężarówki w Nowym Czarnowie: Mieszkanka przerażona transportem nieznanych substancji
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama