Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 maja 2026 16:20
Reklama

Miasteczko profilaktyki powstało w centrum Gryfina

Mieszkańcy Gryfina mieli dzisiaj okazję wziąć udział w niecodziennej akcji edukacyjnej zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Akcja "Bezpieczne Wakacje 2023" w ramach pierwszego Miasteczka Profilaktyki cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Miasteczko profilaktyki powstało w centrum Gryfina

Autor: TWS

Plac Księcia Barnima I w Gryfinie zamienił się w sobotę 27 maja 2023 r. w miejsce, w którym każdy mógł się podszkolić w tematach związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Na zwiedzających czekały różnorodne atrakcje, takie jak udostępnione dla zwiedzających: wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, radiowóz policyjny Komendy Powiatowej Policji, quad inspekcji weterynaryjnej, wóz bojowy straży leśnej Nadleśnictwa Gryfino. 

Zorganizowano także ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie akcji można było również skorzystać z badań ciśnienia i glikemii. Zainteresowaniem cieszyła się możliwość konsultacji z lekarzem weterynarii. Nie zabrakło również profilaktyki raka piersi oraz aktywności w narko- i alkogoglach.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy nie tylko brali udział w atrakcjach, ale również uczestniczyli w ciekawych warsztatach. 

Partnerami i współorganizatorami wydarzenia byli:

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddziała w Gryfinie
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gryfinie
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Zachodniopomorska
Urząd Miasta i Gminy Gryfino
Nadleśnictwo Gryfino
Zachodniopomorska Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza „GRYF”
Stowarzyszenie Amazonek „EWA” z Gryfina
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „ORKAN”

Powyższy event to idealny przykład na to, jak ważne jest dostarczanie wiedzy dotyczącej zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Był to także doskonały czas dla społeczności lokalnej, aby poznać bliżej różne organizacje i ich działania, które mają na celu zapewnienie mieszkańcom Gryfina bezpieczeństwa i zdrowia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Oswiecony 30.05.2023 21:58
Pisowcy składkę zdrowotną dowalili a teraz się wolą za nią bawić niż leczyć. Co za paranoja. Porodówkę też zlikwidowali. Chore miasto.

Ala 28.05.2023 23:01
Profilaktyka, profilaktyka a dostać się do specjalisty to co najmniej pół roku czekania.

Oswiecony 30.05.2023 21:59
To efekt rządów pis. Wina pis.

stop dopalaczą ha ha ha 28.05.2023 20:39
PROFILAKTYKA JEST OK tylko na boga czemu ten młody ratownik wali taj gery ha ha ah

EZ 27.05.2023 19:31
Oj jak fainje byłam widzialam dla młodych ludzi lekcja a inny temat gdzie w Gryfinie można naprawić rower

wesołek 27.05.2023 16:49
Było wesoło.

Oswiecony 30.05.2023 22:02
Innym nie jest. Pieniądze źle zostały wydane. Zamiast zabawy może tak podreperować budżety szpitali. Winny pis i bambikowa składka zdrowotna.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarzenaTreść komentarza: Paktofonika z orkiestrą? To będzie miazga! Melduję się pod sceną!Data dodania komentarza: 2.05.2026, 14:27Źródło komentarza: Paktofonika z orkiestrą i metalowe uderzenie na Dni Gryfina. Sobota zapowiada się gorąco!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Bardzo wzruszający moment podczas modlitwy przy kapliczce. W dzisiejszych czasach takie wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej ma ogromną moc. Dobrze, że dbamy o te piękne polskie tradycje majowe.Data dodania komentarza: 2.05.2026, 13:14Źródło komentarza: Żabnica w blasku tradycji. Łączą dbałość o historię z gościnnością i radością życiaAutor komentarza: pigułaTreść komentarza: Ciekawy jest ten wątek współpracy z Buck Institute z Kalifornii. Jeśli polski program ma wsparcie dr. Verdina, to znaczy, że nie wyważamy otwartych drzwi, tylko czerpiemy z absolutnego topu światowych badań nad starzeniem. Online’owa formuła to też strzał w dziesiątkę przy grafiku lekarza.Data dodania komentarza: 2.05.2026, 13:12Źródło komentarza: Medycyna długowieczności w Polsce. Nowoczesna edukacja lekarzy i standardy naukoweAutor komentarza: w szokuTreść komentarza: To niesamowite, jak Fundacja potrafi wynegocjować ceny przy tak dużej skali. Zakup trzech tomografów fotonowych to technologiczny skok o kilka lat do przodu dla naszych placówek dziecięcych. Warto podkreślić, że to sprzęt, którego często brakuje nawet w bogatych, prywatnych klinikach.Data dodania komentarza: 2.05.2026, 13:10Źródło komentarza: Rekordowe zakupy WOŚP: Najnowocześniejsze tomografy i rezonanse trafią do naszych szpitali
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama