poniedziałek, 20 maja 2024 12:01

Turniej pełen niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji

Turniej eliminacyjny numer pięć zakończył pierwszą przedwakacyjną część tegorocznego, wyjątkowego, bo „Jubileuszowego 25. Grand Prix Gryfina 2023”. Jak zawsze w tych rozgrywkach, zacięte i pasjonujące starcia nie ominęły żadnej rundy… w każdej przynosząc niespodzianki i nieoczekiwane zwroty sytuacji.

Autor: Biały Pion

W zawodach wystartowało 29 zawodników w tym, co niezmiernie cieszy kilkoro nowych szachistów z klas szachowych SP-2 Gryfino, rozpoczynających swoją turniejową przygodę z Królewską Grą. Powodzenia!

Zwyciężył, drugi raz w tym roku Filip Pawlicz 7,0p. ze Szczecina, który bardzo rzetelnie odrabia swoją nieobecność w innych turniejach eliminacyjnych. Miejsca na podium wywalczyli także: Krzysztof Chęś 6,0p. z Gryfina i Kamil Brański 5,0p. ze Stargardu. Wśród dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Pawlicz ze Szczecina przed Zosią Hołubowską z Gryfina i Hanną Grochałą ze Szczecina Brawo!!!

W klasyfikacji generalnej po pięciu turniejach lideruje Krzysztof Chęś 22,5p. przed Filipem Lewandowskim 19,5p. i Oliwierem Ślusarczykiem 19,0p. Wśród dziewcząt przewodzi Hanna Grochała 18,5p. przed Kaliną Chęś 14,5p. i Idą Babińską 10,5p.

Ogółem, w pięciu turniejach rozegrano już ponad 480 partii szachowych i sklasyfikowano 59 zawodników!

Za tydzień WOM i wakacje!

Następne turnieje 25. Grand Prix Gryfina dopiero we wrześniu. A jeszcze przed wakacjami, bardzo ważne wydarzenie szachowe. Za tydzień, 24 czerwca, sezon szachowego roku szkolnego 2022/23 zakończy… Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Łazach k. Koszalina. Powodzenia!!!

WYNIKI: 25 GP-2023 Turniej-5