Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 czerwca 2026 06:00
Reklama
Reklama
Reklama

Katowała swoje dziecko. Ojciec nie reagował

Powód jest szokujący: kobieta chciała mieć córkę, a urodził się syn. Chłopiec przyszedł na świat w marcu 2022 roku. W mediach społecznościowych pokazywała niemowlę ubrane w dziewczęce ubranka i z podpisem „Marysia”.
Katowała swoje dziecko. Ojciec nie reagował
Chłopiec trafił do szpitala dziecięcego w Olsztynie (zdjęcie jest ilustracją do tekstu)

Autor: szpital dziecięcy w Olsztynie, iStock

Akt oskarżenia trafił już do sądu. Jego „bohaterami” są Michalina P. i Michał J., rodzice katowanego przez kilka miesięcy niemowlaka. Według prokuratury – dziecko biła matka.

Katowała swojego synka

Michalinie P., matce maluszka, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zarzuca, że od maja do czerwca 2022 roku znęcała się fizycznie nad synkiem ze szczególnym okrucieństwem. Jak powiedział PAP prokurator Daniel Brodowski

Rzecznik prasowy poinformował, że matce zarzucono, że  małoletnim synem urodzonym „matka podduszała dziecko, rzucała nim, szarpała i je biła”.

Efektem tego matczynego okrucieństwa były m.in. złamania kości nóg, obrażenia głowy, w tym mózgu. A cel tych działań był jeden: pozbawić dziecko życia. 

Ojciec nic nie zrobił

Ojcu dziecka po ujawnieniu sprawy prokuratura także zarzucała, że znęcał się nad synem. Ostatecznie oskarżono go o to, że opiekę nad dzieckiem całkowicie pozostawił matce, chociaż wiedział, jaka jest. W ten sposób naraził dziecko na „niebezpieczeństwo utraty życia”. 

Grozi mu za to kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Michała J. jest pod dozorem policji.

Michalina P. i Michał J. mają także starszego syna. Kiedy zostali zatrzymani, dziecko trafiło do dziadków. Nie ma informacji, co się z nim dzieje teraz. 

Ze szpitala prosto do aresztu

Sprawa zabójstwa wyszła na jaw wtedy, gdy Michalinę P. zgłosiła się z dzieckiem do szpitala w Szczytnie. Jej synek był. w ciężkim stanie. Ostatecznie chłopiec trafił do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Tam lekarze, gdy tylko je zbadali, od razu wezwali policję. Michalina P. została aresztowana i przewieziona do aresztu. I jest w nim do dziś.

Skatowane dziecko trafiło do rodziny zastępczej. 

Teraz sprawą zajmuje się sąd

Michalina P. w czasie przesłuchań nie przyznała się do winy. Biegli uznali ją za osobę poczytalną, która za swój czyn może odpowiadać przed sądem. Grozi jej dożywocie.

Sprawa będzie się toczyła przed Sądem Okręgowym w Olsztynie.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ciężki przypadek 07.12.2023 23:17
Jak widać patologia i tyle.

Jak w całej Europie 06.12.2023 16:21
Co co nie chcą ..nie powinni mieć dzieci ..i z dwojga złego prawo do aborcji ..Lepsze to.. niż zakatowane dziecko.

Takie miłosierdzie. 06.12.2023 16:18
PiS , Godek i inni nawiedzeni religią, " po trupach " ratują zarodki .... Dzieci już nie potrafią ..i nie bardzo się nimi interesują ..

Knagulec 06.12.2023 11:59
Zwyrodnialce szczerbate patologiczne

A. Żmijewski 06.12.2023 11:07
Niestety pyr pyr pyr ale bywa że człowiek żeni się z fajną dziewczyną a po latach pyr pyr okazuje się że zasadniczo ożenił się jednak z wariatką.

tragedia! 06.12.2023 07:43
Co to się dzieje??? To są rodzice???!!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: P. Cz. Treść komentarza: Czyli mieszkańcy płacą podatki, a gmina rozdaje kontrakty z wolnej ręki własnej spółce, która nie spełnia wymogów? Grubo. Czas na wyciągnięcie konsekwencji. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:20 Źródło komentarza: Bezprawne kontrakty PUK. Oficjalny raport Prezesa UZP obnaża fikcyjny nadzór nad spółką Autor komentarza: realista Treść komentarza: Już tak tak jest od jakiegoś czasu. Jest dziura ale to przez tercet który sami sobie wybraliśmy na zgubę miasta.. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:14 Źródło komentarza: Lokalny wymiar wielkiej gry. Nowe Czarnowo na froncie transformacji EKF 2026 Autor komentarza: ANONIM Treść komentarza: https... 17% Polaków nienawidzi Ojczyzny Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:08 Źródło komentarza: Bezprawne kontrakty PUK. Oficjalny raport Prezesa UZP obnaża fikcyjny nadzór nad spółką Autor komentarza: PS Treść komentarza: Ciekawe są te różnice pokoleniowe opisane w artykule. Młodzi do 24 lat traktują balkon jak przedłużenie pubu czy jadalni – tam się toczy życie towarzyskie, jedzenie ze znajomymi, pełna integracja. Z kolei starsi, po pięćdziesiątce, szukają tam po prostu świętego spokoju i wyciszenia. To pokazuje, jak elastyczną przestrzenią stały się nasze tarasy, potrafią zaspokoić zupełnie skrajne potrzeby w zależności od wieku. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:58 Źródło komentarza: Tani relaks bez wychodzenia z domu. Jak Polacy urządzają oazy spokoju na tarasach i balkonach
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama