Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 07:45
News will be here

Sukces naszych panczenistów w Heerenveen

Polska drużyna w składzie Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek, zdobyła złoty medal w sprincie drużynowym. Gratulujemy!
Trzej "królowie" łyżwiarstwa szybkiego

Autor: kadr

Podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w holenderskim Heerenveen, polska drużyna w składzie Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek, zdobyła złoty medal w sprincie drużynowym. To ogromne osiągniecie, które przynosi wiele radości nie tylko zawodnikom, ale także całemu polskiemu łyżwiarstwu szybkiemu.

Polacy uzyskali niesamowity czas 1.18,31, pokonując drugą Norwegię o 0,50 sekundy. Trzeci na mecie był zespół Holandii, który stracił do zwycięzców aż 2,30 sekundy. To naprawdę imponujący wynik, który dowodzi doskonałej formy polskich łyżwiarzy.

To nie pierwszy sukces naszych zawodników podczas mistrzostw Europy w Heerenveen. Już w piątek, w tej samej konkurencji, srebro zdobyły Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek. Oba te medale są wynagrodzeniem dla całego polskiego zespołu, który ciężko pracował na tę imprezę i pokazał ogromne umiejętności.

Nasi zawodnicy udowodnili, że polskie łyżwiarstwo szybkie jest na najwyższym poziomie. To ogromne wsparcie nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich młodych łyżwiarzy, którzy marzą o kolejnych sukcesach. Dzięki takim osiągnięciom, polski sport zyskuje na popularności. Należy pogratulować naszym reprezentantom tego wspaniałego sukcesu i życzyć im dalszych osiągnięć.