Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 kwietnia 2026 15:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jechał pod wpływem narkotyków. Został skazany w przyspieszonym trybie

Trafił do więzienia na 20 miesięcy. Dlaczego? -Został zatrzymany za jazdę pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu oraz za łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - informuje podkomisarz Wiesław Dyenk.
Jechał pod wpływem narkotyków. Został skazany w przyspieszonym trybie
Został zatrzymany za dwa przewinienia.

Źródło: Policja.

Na przełomie ostatnich lat coraz więcej szczególnie niebezpiecznych przypadków ukazuje brutalne skutki lekkomyślnego podejścia do prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających oraz łamania sądowych zakazów. Ostatnio jeden z takich przypadków zakończył się zatrzymaniem 46-letniego mężczyzny, który postanowił zignorować przepisy i dopuścić się niebezpiecznych czynów na drodze.

Mężczyzna ten, nie mając należytej rozwagi i odpowiedzialności, usiadł za kierownicą pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości, zażywając substancje o działaniu podobnym do alkoholu. Ponadto, nie bacząc na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, postanowił zaryzykować swoje życie oraz życie innych użytkowników dróg. Funkcjonariusze szybko zareagowali na tę nieodpowiedzialną decyzję i zatrzymali mężczyznę, przekazując go pod wymiar sprawiedliwości.

W trybie przyspieszonym Sąd podjął decyzję o przeznaczeniu mężczyzny za kratkami na okres 1 roku i 8 miesięcy, pozbawiając go wolności jako konsekwencję jego niebezpiecznych działań. Dodatkowo, został wprowadzony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, mający na celu zminimalizowanie ryzyka kolejnych podobnych incydentów. Nałożono również surową grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych, jako kolejne ostrzeżenie dla innych potencjalnych sprawców podobnych przewinień.

Ten incydent stanowi ważne przypomnienie dla wszystkich użytkowników dróg o powadze konsekwencji, jakie mogą wyniknąć z ignorowania przepisów oraz narażania bezpieczeństwa na drodze. Kierowanie pojazdem niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność, zarówno dla własnego życia, jak i życia innych osób. Bądźmy więc rozważni i przestrzegajmy przepisów, dbając o bezpieczeństwo na drodze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wniosek 18.11.2024 09:10
Każdy ćpun powinien mieć osobistego kierowcę to wtedy nie wpadnie.

Robal 18.11.2024 08:42
Tak powinny wyglądać wszystkie rozprawy pijaków i cpunow za kółkiem- w ciągu 48h a nie rok czy dwa

Jarek 18.11.2024 07:32
Dawajcie radnych na traktory niech pokarzą jak siem jeździ.

Jarek 18.11.2024 07:00
Prafo nalerzy fykonadź pes sklupuuf

adf 17.11.2024 23:57
surowa grzywna 10000zł, surowa :) taki chyba żart

Jodła 18.11.2024 01:22
Ale co odsiedzi to odsiedzi.

Jarek 18.11.2024 07:36
Jodła 18.11.2024 01:22
Ale co odsiedzi to odsiedzi.
C fituhofej niet sieci.

WSCH 17.11.2024 22:16
A dlaczego w przyspieszonym trybie?

Robal 18.11.2024 08:43
Aby papuga nie utrudniał postępowania głupimi wnioskami typu że to nie on , jechał ktoś inny lub on wcale nie pił tylko płukał usta lub miał pomroczność jasna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama