Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 20:33
Reklama
Reklama
Reklama

Bubliczki w obiektywie Tadka Wasilewskiego

To był energetyczny występ - tak w skrócie można powiedzieć o niedawnym koncercie zespołu Bubliczki podczas tegorocznych Dni Gryfina. Grupę tworzy siedmiu młodych, zdolnych muzyków wywodzących się m.in. z kaszubskich Brus i Szczecina. Ich muzyka to doskonała mikstura muzyki folkowej – głęboko zakorzenionej w Polsce – z inspiracjami zaczerpniętymi z Półwyspu Bałkańskiego.
Bubliczki w obiektywie Tadka Wasilewskiego
Zespół zadebiutował albumem Opaa! w roku 2010. Wyróznienia godne uwagi to: Nowa Tradycja 2009 / festiwal Polskiego Radia – pierwsze miejsce oraz
VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Górskiej i Folkowej” – pierwsze miejsce. Bubliczki wystąpiły w 2013 r. także w programie Must Be The Music; dzięki swojej charyzmie i wyśmienitej grze dotarli aż do półfinału. We wrześniu 2013 r. ukazał się nakładem Dobrzewiesz Nagrania, drugi studyjny album Bubliczków zatytułowany Trubalkan. Kompozytorem niezwykle aktywnym jest Mateusz Czarnowski, lider zespołu (wokal, akordeon). Muzycy czerpią natchnienie przede wszystkim z muzyki ludowej.
 
Koncert zespołu Bubliczki w Gryfinie był jednym z wielu, jakie dla mieszkańców przygotowali organizatorzy. A my prezentujemy relację, jaką z koncertu zarejestrował swoim obiektywem Tadek Wasilewski, który w sobotnie południe miał również swój recital. dost.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama