Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 05:39
Reklama
Reklama

Podpowiadamy wiceburmistrzowi jak można się reklamować

W nietypowy sposób reklamuje swój potencjał Województwo Zachodniopomorskie. Od kilku dni w samym centrum Poznania można oglądać mural, który w artystyczny sposób nawiązuje do Pomorza Zachodniego. Rysunek jest częścią dużej kampanii promującej nasz region. Może to być również pomysł dla Gryfina.
Podpowiadamy wiceburmistrzowi jak można się reklamować
Autorami pracy na ścianie Kupca Poznańskiego przy placu Wiosny Ludów w Poznaniu są uznani muraliści: „Mr. Lump” ze Szczecina, który jest stypendystą marszałka w dziedzinie kultury z roku 2013 oraz „Cekas” – artysta z Poznania.
 
Wielkość muralu to 12,3m x 13,4 m. Malunek  zawiera m.in. logo Pomorza Zachodniego i w artystycznym ujęciu zawiera istotne dla naszego regionu hasła: wiatr, energia, dynamika, gospodarka, rozwój. Będzie można go oglądać do końca kwietnia. Mural w Poznaniu to jedno z ambientowych działań w ramach kampanii „Pomorze Zachodnie – Dobre na przyszłość”.
 
Jak zapowiada Radosław Soćko z urzędu marszałkowskiego wkrótce podobne malowidła pojawią się na ścianach Warszawy i Krakowa.
-W stolicy, w maju, promować będziemy turystykę rodzinną w naszym regionie. Działania w Krakowie zaplanowano na czerwiec, a mural zachęcać będzie do aktywnego wypoczynku na Pomorzu Zachodnim. W każdym z miast, w których powstawać będą murale, pracom towarzyszyć będą jednodniowe imprezy streetart’owe, których aranżacją zajmie się znany szczeciński DJ Falcon - Paweł Falkiewicz. Kampania promocyjna „Pomorze Zachodnie – Dobre na przyszłość” trwa od października 2014 do czerwca roku tego rok. Promowane są dwa komponenty: gospodarka i turystyka. Obejmuje m.in. emisje w telewizji, na portalach internetowych, kinach oraz działania ambientowe – informuje Radosław Soćko.
 

Całość finansowana jest ze środków unijnych , konkretnie z RPO 2007-2013. Koszt całej kampanii to 8 mln zł. Zatem na reklamę można pozyskać unijne pieniądze. Można też sięgnąć do potencjału naszych artystów i wyjdzie taniej i aktywizująco.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama