Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 marca 2026 13:14
Reklama
Reklama

Tajemnica ukrywana na poddaszu przez ojczyma i syna

Specjalnie zamaskowali pomieszczenie na poddaszu posesji w Gryfinie, gdzie mieszkali. Wejść do środka można było dopiero po odkręceniu ruchomej ściany z półkami. Kryminalni zabezpieczyli tam wentylatory, pochłaniacze wilgoci, elektryczny dozownik gazu, lampy sodowe. Ściany oraz sufit pomieszczenia wyłożone były folią aluminiową.
Tajemnica ukrywana na poddaszu przez ojczyma i syna

Kolejną plantację konopi indyjskich zlikwidowali gryfińscy policjanci. W pomieszczeniach na terenie jednej z posesji w Gryfinie kryminalni znaleźli ponad 200 gramów marihuany. Właścicielem posesji jest 28-latek. Na poddaszu budynku mieszkalnego policjanci ujawnili pomieszczenie, w którym uprawiane były konopie indyjskie.

Uprawiał je wspólnie ze swoim ojczymem Krzysztofem B. lat 40, mieszkańcem tej posesji. Za uprawę konopi indyjskich zatrzymanym mężczyznom grozi do kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Gryfińscy kryminalni potwierdzili uzyskane wcześniej informacje dotyczące uprawy krzewów konopi indyjskich przez jednego z mieszkańców Gryfina.

 

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszalnych i gospodarczych na poddaszu budynku mieszkalnego policjanci ujawnili pomieszczenie, w którym mężczyźni uprawiali konopie indyjskie. Było ono specjalnie zamaskowane, a wejście było możliwe dopiero po odkręceniu ruchomej ściany z półkami, które maskowały wejście do tego pomieszczenia.

 

Tam policjanci nie znaleźli krzaków konopi indyjskich. Zostały one już „przerobione" na gotowy narkotyk. Kryminalni zabezpieczyli wentylatory, pochłaniacze wilgoci, elektryczny dozownik gazu, lampy sodowe. Ściany oraz sufit pomieszczenia wyłożone były folią aluminiową.

 

W czasie przeszukania budynku w jednym z pomieszczeń mundurowi ujawnili susz roślinny w postaci marihuany w dwóch pojemnikach o łącznej wadze 205 gramów.

 

Podczas przesłuchania 40 i 28- latek wyjaśnili, że uprawę prowadzili na własny użytek. Zatrzymani mężczyźni wcześniej byli karani za inne przestępstwa. Prokurator rejonowy w Gryfinie zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn dozór policyjny.

 

Za uprawę konopi indyjskich zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wacek TrzepiekońskiTreść komentarza: A moja sąsiadka robi takie bara bara że ja mieszkając piętro niżej muszę wyjść na papierosa. Ostra jazda bez trzymankiData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:10Źródło komentarza: Żyjemy coraz dłużej. ZUS zmieni zasady wyliczania świadczeń dla seniorówAutor komentarza: Z.Treść komentarza: Dobrze, że dali to lokalnej firmie, przynajmniej wiadomo kogo ścigać, jakby kostka zaczęła „pływać” po pierwszej zimie, choć Rolbud akurat robotę zna.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 13:09Źródło komentarza: Koniec z kurzem i piachem na południu powiatu gryfińskiego. Plac budowy oficjalnie przekazany i ruszają praceAutor komentarza: moim zdaniemTreść komentarza: Im większa szkoła tym więcej problemów.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 13:09Źródło komentarza: Koniec bezkarności w ławkach. Monitoring obnaży prawdę o uczniach, ale co z ich prywatnościąAutor komentarza: limoTreść komentarza: W tym urzędzie kumoterstwo i nepotyzm od lat hulają innym przykładem na to jest to, że córeczka sekretarz pracuje w bibliotece- art. 26 ustawy o pracownikach samorządowych, zgodnie z którym małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli nie mogą być zatrudnieni w: urzędach gmin, jednostkach pomocniczych gmin, gminnych jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych; biurach (ich odpowiednikach) związków jednostek samorządu terytorialnego oraz samorządowych zakładów budżetowych utworzonych przez te związki;Data dodania komentarza: 27.03.2026, 13:08Źródło komentarza: Szantaż i kolesiostwo w cieniu ratusza? Radni grożą masowym składaniem mandatów!
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama