Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 marca 2026 16:22
Reklama
Reklama

Burmistrz na otwarciu ścieżki rowerowej

W dniu 21 marca 2015 roku odbyło się oficjalne otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Przecław-Kołbaskowo-Rosówek. Organizatorzy, tak wyjątkowego przedsięwzięcia dla miłośników turystyki pieszej, rowerowej itp., przygotowali szereg atrakcji. Początek zaplanowany został, w formie startu zwolenników różnego rodzaju wysiłku fizycznego, z miejscowości Przecław w kierunku Smętowic.
Burmistrz na otwarciu ścieżki rowerowej
Wśród miłośników „dwóch kółek” nie mogło zabraknąć przedstawicieli gminy Gryfino. Gminy, która w dużym stopniu zainteresowana jest skomunikowaniem nowo otwartej ścieżki ze szlakiem Odra-Nysa. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn wraz z Tomaszem Pękalskim wybrali jedyną właściwą formę transportu, docierając do Przecławia rowerami. 21-kilometrowa trasa biegnąca od Gryfina, przez Mescherin, Staffelde, Pargowo, Kamieniec, Moczyły, Kołbaskowo, Smętowice okazała się wyjątkowo trafnym wyborem.
 
Na miejscu w Przecławiu o godz. 11.45 wszyscy chętni zebrali się na terenie Skateparku by wyruszyć w stronę miejscowości Smętowice, gdzie nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i nadanie imienia Schwarzówce – bo tak została nazwana nowa ścieżka. Byli rowerzyści, biegacze, rolkarze, miłośnicy nordic walkingu, każdy z nich, w ulubionej dla siebie formie aktywności, chciał wziąć udział w otwarciu odcinka 6 km odcinka, który w przyszłości połączy ścieżki w rejonie Szczecina z 630 km szlakiem Odra-Nysa. Wbrew warunkom pogodowym zainteresowanych, aktywnych uczestników imprezy było bardzo wielu.
 
W Smętowicach przeciął wstęgę, tym samy oficjalnie otworzył ścieżkę, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wraz z Wójt Kołbaskowa Małgorzatą Schwarz. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, tuż przed przecięciem wstęgi, wyraził duże zainteresowanie i chęć współpracy w temacie połączenia nowo powstałego odcinka ścieżki ze szlakiem Odra-Nysa.
 
Po części oficjalnej był czas na rozmowy dotyczące realizacji koncepcji połączenia ścieżki ze szlakiem Odra-Nysa, pokaz trialu rowerowego, czas na skosztowanie pysznego torta i podładowanie akumulatorów posilając się smaczną pieczoną kiełbasą. Przyszedł również czas na powrót, kolejne 21 kilometrów „w nogach”, satysfakcja i duża radość z uczestnictwa w tak ważnym wydarzeniu.
 
Ścieżka Przecław-Kołbaskowo-Rosówek przyczyni się do rozbudowy infrastruktury turystycznej naszego regionu, połączy miłośników aktywności fizycznej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, a dzięki połączeniu ze szlakiem Odra-Nysa, pozwoli czerpać nieograniczoną przyjemność z wycieczek ciągnących się wzdłuż granicy polsko-niemieckiej, aż do granicy z Czechami.
webmaster


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama