Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 10:09
Reklama
Reklama

Dostali pozwolenie na bycie w trójkącie

W lipcu tego roku odbędą się w Gryfinie młodzieżowe polsko-niemiecko-francuskie warsztaty artystyczne pod nazwą „Kulturalny Trójkąt”. Będzie to finał trójstronnego międzynarodowego projektu, który zainicjowany został w ubiegłym roku w Niemczech na zamku Schloss Trebnitz. Drugie spotkanie młodzieży odbyło się w Igny Pod Paryżem, a teraz czas na Gryfino.
Dostali pozwolenie na bycie w trójkącie
W dniach 9-11.03.2015 odbyło w Gryfińskim Domu Kultury się spotkanie przygotowawcze kadry kierowniczej z Francji, Niemiec i Polski – koordynatorów projektu III części Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Kulturalny Trójkąt”. Centre Français de Berlin reprezentowała Ulrike Romberg i Zoé Gautin, z Francji przyjechali Morgan Briand (MJC Igny) i Emeric Schmidt (MJC Morangis). Stronę polską reprezentował Janusz Janiszewski z Gryfińskiego Domu Kultury.
 
Spotkanie przygotowawcze w Gryfinie
 
Nasi goście odwiedzili miejsca, w których będą odbywać się zajęcia oraz spotkali się m.in. z dyrektorką Gryfińskiego Domu Kultury Marią Zalewską i jej z-cą Krzysztofem Rudnickim, a także z władzami miasta - z-cą burmistrza UMiG Gryfino Pawłem Nikitińskim oraz z panią sekretarz UMiG Gryfino Ewą Sznajder. Wszyscy zapewnili uczestników spotkania, że będą w miarę swych możliwości wspierać finansowo i logistycznie realizację projektu.
 
Wieczorem odbyło się także spotkanie w młodzieżą z Teatru Uhuru, który jako reprezentant GDK wystąpi w tegorocznym projekcie w roli gospodarza.
Wizyta gości z zagranicy miała głównie na celu wybór miejsca do realizacji projektu oraz przygotowanie planu wymiany i programu spotkania młodzieży w Polsce. 
Ostatecznie uczestnicy spotkania przygotowawczego zdecydowali, że projekt może być z powodzeniem realizowany w Gryfinie.
 
W związku z tym strona polska składa wniosek o sfinansowanie spotkania młodzieży do Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży oraz szuka ewentualnych sponsorów w celu wsparcia finansowego projektu.
 
Młodzież z Francji, Niemiec i Polskie przez cały tydzień będzie pracować w trzech grupach twórczych: muzycznej, tanecznej i teatralnej.
Finałowa prezentacja w formie powarsztatowych pokazów artystycznych odbędzie się 11 lipca na gryfińskim nabrzeżu.
Janusz Janiszewski
Instruktor do spraw teatru w GDK


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama