Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 17 maja 2026 11:02
Reklama

Budżet prawie na ostatni dzień

Do 31 stycznia gminy muszą uchwalić swoje budżety na dany rok. W piątek, 30 stycznia radni w Starym Czarnowie zbiorą się aby podjąć decyzję m.in. w tej ważnej sprawie. Prawdopodobnie (inne samorządy zaplanowały wcześniej) Stare Czarnowo będzie ostatnią gminą w naszym powiecie, gdzie uchwalony zostanie budżet na 2015 rok
Budżet prawie na ostatni dzień
Program sesji
1) Otwarcie obrad IV sesji, stwierdzenie quorum, przedstawienie porządku obrad sesji;
2) Przyjęcie protokołu z III sesji Rady Gminy Stare Czarnowo z dnia 22 grudnia 2014r;
3) Informacja o pracy Rady Gminy w okresie  międzysesyjnym; - posiedzenia komisji;
4) Sprawozdanie wójta z działalności w okresie międzysesyjnym;
5) Informacja o stanie finansowym gminy;
6) Informacja z działalności przeciwpożarowej w gminie Stare Czarnowo w roku 2014 (w tym; wykonanie budżetu) - dyskusja.
7) Interpelacje i zapytania radnych;
8) Zapytania sołtysów;
9) Projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Stare Czarnowo na rok 2015.
a) przedstawienie projektu budżetu gminy na rok 2015;
b) zapoznanie z uchwałą składu orzekającego RIO w Szczecinie w sprawie wydania opinii o projekcie uchwały budżetowej gminy Stare Czarnowo na 2015 rok,
c) zapoznanie z uchwałą składu orzekającego RIO w Szczecinie w sprawie wydania opinii o możliwości sfinansowania deficytu budżetowego, wykazanego w projekcie uchwały budżetowej gminy Stare Czarnowo na 2015 rok,
d) opinie stałych komisji rady,
e) opinia komisji budżetu i rozwoju gospodarczego po zapoznaniu się z opiniami stałych komisji rady,
f) przedstawienie stanowiska wójta do przedstawionych wniosków komisji w sprawie budżetu,
g) dyskusja,
h) podjęcie uchwały.
10)         Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Stare Czarnowo na lata 2015-2021.
11) Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf przedłożonych przez Przedsiębiorstwo Usług Wodnych  i Sanitarnych Spółka z o.o. w Nowogardzie za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Stare Czarnowo.
12) Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia zmiany w Gminnym Programie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla gminy Stare Czarnowo na lata 2014-2015.
13) Projekt uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy Stare Czarnowo na 2015r.
14) Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy komisji rewizyjnej na 2015r.
15) Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy komisji budżetu i rozwoju gospodarczego na 2015r.
16) Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy komisji rolnictwa, rzemiosła i ochrony środowiska
17) Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy komisji zdrowia, oświaty i spraw społecznych na 2015r.
18) Odpowiedzi na zgłaszane interpelacje i zapytania radnych oraz sołtysów;
19) Wolne wnioski;
20) Zakończenie obrad IV sesji Rady Gminy Stare Czarnowo.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Ja uważam, że podobna strona powinna zostać założona aby zgłaszać błędy medyczne i nadużycia ze względu lekarzy. Bo jakoś tym nikt się nie zajmie. Uważam, że podstawowym prawem człowieka powinien być wybór terapii, z jakiej korzysta i te przepisy tą wolność ograniczają.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 10:53Źródło komentarza: Lex szarlatan 2026 i nowa platforma zgłoszeń. Tak Polska walczy z pseudomedycynąAutor komentarza: hmm...Treść komentarza: Jednak moim zdniem największym problemem w polskim prawie było dotychczas to, że oszustwo medyczne niezwykle trudno udowodnić bez aktywnego udziału poszkodowanego. Ludzie po prostu boją się stygmatyzacji i wyśmiania przez otoczenie, że dali się nabrać. Anonimowa platforma to świetny bufor – pozwala zebrać materiał dowodowy (faktury, screeny), zanim sprawa w ogóle trafi na betonowy mur procedur policyjnych. Może to realnie odciążyć prokuraturę.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 10:44Źródło komentarza: Lex szarlatan 2026 i nowa platforma zgłoszeń. Tak Polska walczy z pseudomedycynąAutor komentarza: DankaTreść komentarza: Znajdą inna lukę...Data dodania komentarza: 17.05.2026, 10:41Źródło komentarza: Lex szarlatan 2026 i nowa platforma zgłoszeń. Tak Polska walczy z pseudomedycynąAutor komentarza: obiektywnyTreść komentarza: Patrząc na to obiektywnie, to było do przewidzenia od lat. Kryzys demograficzny dotyka każdego sektora, więc dlaczego seminaria miałyby być wyjątkiem? Dodajmy do tego afery, ogólny spadek autorytetu instytucji i zmianę mentalności młodych ludzi, którzy wolą gonić za karierą niż wybierać celibat. Sprowadzanie księży z Afryki to logiczny krok menedżerski ze strony kurii, ale wizerunkowo i kulturowo to będzie dla wielu starszych parafian na wsiach ogromny przeskok poznawczy. Ciekawe, jak rozwiążą barierę językową.Data dodania komentarza: 17.05.2026, 10:40Źródło komentarza: Parafiom brakuje księży. Czy polskie parafie uratują wkrótce misjonarze z Afryki i innych krajów
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama