Smaki ryb odrzańskich do spróbowania po raz szósty!

  • 19.05.2017, 09:39
  • Admin Admin
Smaki ryb odrzańskich do spróbowania po raz szósty! arch. organizatora
Serdecznie zapraszamy wszystkich 10 czerwca do Żabnicy – uczestników zawodów wędkarskich od godz. 10.30 , a pozostałych od godz. 15.00 i życzymy udanej zabawy! 10 czerwca 2017 r. odbędzie się szósta edycja się Regionalnego Konkursu „Smaki Ryb Odrzańskich” organizowanego w ramach Żabnickiego Lata z Rybką .

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorem będzie Sołectwo Żabnica przy współudziale Szkolnego Koła TPD przy miejscowej Szkole Podstawowej.

Już tradycyjnie honorowy patronat   przyjęli : wicemarszałek województwa  zachodniopomorskiego, starosta gryfiński  oraz burmistrz miasta i gminy Gryfino. Nagrody dla uczestników konkursu kulinarnego ufundują władze województwa  zachodniopomorskiego.

Żabnicka  impreza  jest promocją zanikającego zawodu - śródlądowego rybaka łodziowego  oraz akcentuje walory kulinarne i odżywcze ryb słodkowodnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przygotowania  potraw z ryb, przypominając jednocześnie, że muszą być to gatunki występujące w rejonie Międzyodrza, a zastosowane dodatki winny być produktami  występującymi w najbliższej okolicy. Dotyczy to także dekoracji potrawy. Tradycyjnie już odbędzie  się pokaz profesjonalnego przyrządzania ryb słodkowodnych przygotowany przez profesjonalnego kucharza , a  ponieważ impreza jest również promocją  zawodu rybaka łodziowego - miejscowi  przedstawiciele sztuki śródlądowych połowów  zaprezentują   gościom techniki oprawiania i skrobania ryb.

Nie zabraknie zawodów wędkarskich, które są stałym elementem programu żabnickiej imprezy. Organizatorzy imprezy proponują także w tym roku nową atrakcję – konkurs fotograficzny pod nazwą „Rybacy i ich praca jako element krajobrazu Międzyodrza”.  Prace konkursowe można składać u organizatorów do 8 czerwca. Szczegółowe regulaminy obu konkursów – kulinarnego oraz fotograficznego znajdują się na Facebookowym profilu Sołectwa Żabnica. W razie pytań służymy informacjami pod numerem telefonu 696092626.

Wszyscy uczestnicy imprezy będą mieli ponadto do dyspozycji wiele stoisk z licznymi smakowitościami wśród których byłą królować  słodkowodne ryby w każdej postaci. Dla milusińskich przygotowano atrakcję w postaci dmuchanego zamku. Odbędzie się także tradycyjnie rywalizacja w wieloboju sprawnościowym przygotowana przez LKS Piast Gryfino. A imprezę zakończy jak zwykle  „Bal Rybaka” przy muzyce na żywo. 

organizator

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe