Kamienica niechcianych cudów

  • 03.01.2018, 22:00 (aktualizacja 04.01.2018, 23:57)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kamienica niechcianych cudów fot. czytelniczka igryfino
O tym domu nr 28 przy ulicy Kościelnej w Gryfinie jest głośno od kilkunastu miesięcy. –Czy jakieś fatum ciąży nad tą kamienicą? Od grudnia 2016 roku co jakiś czas wydarzają się jakieś tragedie. Nawet rok 2018 rozpoczęliśmy od ucieczki przed ogniem w obawie o zdrowie i życie dzieci. To kamienica cudów, ale niestety tych złych – skarży się nam pani Anna (imię naszej rozmówczyni zmieniliśmy na jej prośbę).

Noworoczny pożar

-Pożar sadzy w górnej części przewodu kominowego mógł być przyczyną pożaru, jaki wybuchł 1 stycznia 2018 r. o godz. 22.50. Kamerą termowizyjną sprawdziliśmy także poszycie dachu. Okazało się, że tam blisko komina również żarzy się ogień. W związku z tym musieliśmy wyciąć ok. 1 m kw. poszycia dachu i podać prąd wody w natarciu aby zlikwidować źródło ognia – informuje portal igryfino strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

Akcja strażaków trwała do północy. Cztery rodziny z dziećmi drżały o swoje życie i mienie. Pani Anna razem z córkami w wieku 3, 7 i 12 lat została na noc przygarnięta przez swoją przyjaciółkę. Część pomieszczeń w jej mieszkaniu została zalana podczas gaszenia pożaru.

Kamienica wymaga gruntownego remontu

-Tej feralnej nocy życie zawdzięczamy sąsiadowi. On ma zwyczaj, że kiedy pali w piecu c.o., wychodzi przed dom i patrzy na komin. Wtedy właśnie zauważył ogień. Przybiegł do mnie i krzyczy: „Ubieraj dzieci i uciekajcie! Pali się!”. Obudziłam córeczki, szybko się ubrałyśmy i wybiegłyśmy na dwór. Ktoś powiadomił straż pożarną. Na pojawienie się zarządcy budynku czekaliśmy wtedy w nocy ponad godzinę. Wreszcie przyjechał pan Waldek z GTBS. Na drugi dzień przybili na dachu kawał płyty i zalali to papą. Obawiamy się, że podczas obfitych opadów deszczu czy śniegu to wszystko może przeciekać i w końcu się zawalić. W domu od lat panuje wilgoć. Kafelki odchodzą od ściany. Sąsiad z dołu opowiada, że jak leży w łóżku i patrzy do góry, to obawia się, że sufit spadnie mu kiedyś na głowę, bo tak odchodzą deski. U mnie w mieszkaniu są kaflowe piece. Sąsiedzi na parterze mają centralne ogrzewanie, a piec znajduje się w piwnicy. Nieraz jak się rozpala na dole, cały dom jest pełen dymu. Obawiam się, że kiedyś się zaczadzimy. Długo borykaliśmy się z problemem bezdomnych i nadużywających alkoholu, którzy na naszej klatce próbowali zrobić sobie noclegownię. Prosiliśmy GTBS o zamontowanie domofonu. Bezskutecznie. Wreszcie sąsiad wstawił zamek, dorobił klucze dla każdego i możemy teraz czuć się bezpiecznie, bo zamykamy drzwi na korytarz. W TBS ciągle słyszę, że nie ma pieniędzy. Jutro idę do burmistrza, bo nasz dom wymaga gruntownego remontu i czas najwyższy, żeby gmina sobie o nas wreszcie przypomniała! – mówi nam pani Anna.

Jesteśmy normalnymi rodzinami

Pani Anna wraz z trojgiem dzieci mieszka w tym domu na pierwszym piętrze od 12 lat.

– Nikt z nas nie jest patologią! Z tego co wiem, każda z czterech rodzin płaci czynsz. To mieszkanie mam po swojej mamie. Tutaj się przeprowadziłam i robię wszystko aby stworzyć przyzwoite warunki. Sporo pieniędzy włożyłam w swoje mieszkanie. Jednak większej pomocy ze strony gminy brak. Teraz mam zalane ściany, część sufitu. Kto mi zwróci za remont? – pyta rozgoryczona pani Anna.

Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapytaliśmy zatem m.in. o przeglądy kominiarskie w kamienicy przy ul. Kościelnej oraz o pomoc, na jaką mogą liczyć mieszkańcy. Odpowiedź otrzymaliśmy dzisiaj i publikujemy ją w całości.

GTBS odpowiada na pytania igryfino

W związku z pożarem w dniu 01.01.2018 r. pokrycia dachowego budynku komunalnego położonego przy ul. Kościelnej 28 w Gryfinie informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego okresowe przeglądy stanu technicznego kominów przeprowadzane są co roku. Ostatni przegląd w przedmiotowym budynku był przeprowadzony w dniu 07.06.2017 r. jak również w związku z ponownym zasiedleniem lokalu nr 1 zleciliśmy panu Markowi Dzieniszowi – Usługi Kominiarskie sprawdzenie stanu technicznego przewodów kominowych w tym lokalu. Z opinii z dnia 29.08.2017 r. wynika, że przewody kominowe są sprawne technicznie i zostały dopuszczone do dalszej eksploatacji.

W związku z podejrzeniem, że pożar mógł powstać na skutek zapalenia się komina, wezwaliśmy ponownie w dniu 02.01.2018 r. pana Marka Dzienisza do oceny stanu technicznego zewnętrznego przewodu dymowego kotła c.o. na opał stały w lokalu nr 1. W wyniku oględzin komina stwierdzamy, że nie doszło do jego zapalenia, a prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia od wystrzelonych fajerwerków (na dachu znajdowały się ich pozostałości).

W dniu 02.01.2018 r. służby techniczne naszej Spółki dokonały naprawy uszkodzonego w wyniku pożaru i akcji gaśniczej pokrycia dachowego budynku, celem niedopuszczenia do powstania dalszych szkód.

W lokalu nr 3 w wyniku prowadzonej przez Straż Pożarną akcji gaśniczej zamoczeniu uległ sufit i ściana pokoju. Stan techniczny lokali na dzień dzisiejszy umożliwia ich dalszą eksploatację. Nie ma konieczności wyprowadzenia mieszkańców budynku do lokali zastępczych.

Wszelkie decyzje dotyczące prac remontowych budynków komunalnych podejmuje ich właściciel – gmina Gryfino. Spółka nasza zgodnie z zawartym porozumieniem realizuje prace konserwacyjno-naprawcze i usuwa powstałe awarie. Najemcy lokali mogą dochodzić likwidacji powstałych z powodu pożaru szkód w ramach ubezpieczenia mieszkaniowego zasobu gminy Gryfino – informuje Waldemar Rozenbajgier, kierownik Działu Techniczno-Eksploatacyjnego Gryfińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Doczekają się cudu w postaci remontu?

-Mam dość tego wszystkiego. Po takich wydarzeniach człowiek się po prostu poddaje. Jestem załamana. Chciałabym się stąd wyprowadzić. Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby zainteresowano się w jakich warunkach mieszkamy wraz z małymi dziećmi? – pyta rozgoryczona pani Anna.

 

O noworocznym pożarze w kamienicy przy ul. Kościelnej napisaliśmy jako jedyni tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/26498,nocny-pozar-kamienicy-w-centrum-gryfina

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tytuł
tytuł 07.01.2018, 12:56
To nie cuda to zwykłe niedbalstwo.
Ence
Ence 05.01.2018, 19:57
Na tym zdjeciu widać że to nie są zwierzęta lania ale także stare więc babka na pewno nie robiła przez jakiś czas mam żadnych remontów a teraz by chciała wszystko za darmo dostać
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.01.2018, 17:41
Burmistrz i jego nic nie robiący od 4lat GTBS za to odpowiada. Zmienić prezesa. Władza chyba tego nie toleruje. Wygląda to na czyszczenie kamienic.
rozwiążanie
rozwiążanie 04.01.2018, 23:40
Gdyby zakazali fajerwerków (bo to ukryta opcja niemiecka wymyśliła-nawet nazwa brzmi niemiecko!) To by nie było problemu! Gdyby dali nam za prezydenta Krzysztofa Kononowicza to w ogóle niczego by nie było! W tym takich problemów!
Komornik
Komornik 04.01.2018, 19:52
Skoro strażacy zalali komuś mieszkanie to chyba wiadomo kto jest winny i od kogo dochodzić odszkodowania
Hodowca ***ów
Hodowca ***ów 04.01.2018, 20:31
Kilkanaście lat temu paliła mi się chlewnia, a dokładniej strych nad nią przylegający do komina. Przyjechali strażacy nasi gryfińscy, wycieli w dachu kwadrat metr na metr i włożyli takie pudełko podłączone do węża. Pudełko zrobiło pełno piany która wypełniła strych nad chlewnią a strych był napakowany sianem... Akcja była szybka i wzorowa.


Dziwię się ze teraz ci sami strażacy idąc z POstępem technologicznym POtraktowali mieszkańców komunalnej kamienicy gorzej jak moje świnie :(
Naród z rządem
Naród z rządem 05.01.2018, 13:00
Straż pożarna teraz stawia barykady przeciwko nam. W Warszawie robią to pod sejmem, pałacem prezydenckim. Wygrodzili tam wszystko. Krąży pogłoska , że OSP mają wcielić do WOT.
Bolo
Bolo 04.01.2018, 20:17
Tak będzie to proste, o ile lokator ma polisę ubezpieczeniową.
proste
proste 04.01.2018, 20:35
Przeczytaj wypowiedź - to gmina ze swojego ubezpieczenia płaci..
Bolo
Bolo 04.01.2018, 19:20
Art. 6b. 1. Najemca jest obowiązany utrzymywać lokal oraz pomieszczenia, do używania których jest uprawniony, we właściwym stanie technicznym i higienicznosanitarnym określonym odrębnymi przepisami oraz przestrzegać porządku domowego. Najemca jest także obowiązany dbać i chronić przed uszkodzeniem lub dewastacją części budynku przeznaczone do wspólnego użytku, jak dźwigi osobowe,
klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia zsypów, inne pomieszczenia gospodarcze oraz otoczenie budynku.
2. Najemcę obciąża naprawa i konserwacja:
1) podłóg, posadzek, wykładzin podłogowych oraz ściennych okładzin
ceramicznych, szklanych i innych;
2) okien i drzwi;
3) wbudowanych mebli, łącznie z ich wymianą;
4) trzonów kuchennych, kuchni i grzejników wody przepływowej (gazowych, elektrycznych i węglowych), podgrzewaczy wody, wanien, brodzików, mis klozetowych, zlewozmywaków i umywalek wraz z syfonami, baterii i zaworów czerpalnych oraz innych urządzeń sanitarnych, w które lokal jest wyposażony, łącznie z ich wymianą;
5) osprzętu i zabezpieczeń instalacji elektrycznej, z wyłączeniem wymiany przewodów oraz osprzętu anteny zbiorczej;
6) pieców węglowych i akumulacyjnych, łącznie z wymianą zużytych elementów;
7) etażowego centralnego ogrzewania, a w przypadku gdy nie zostało ono zainstalowane na koszt wynajmującego, także jego wymiana;
8) przewodów odpływowych urządzeń sanitarnych aż do pionów zbiorczych, w tym niezwłoczne usuwanie ich niedrożności;
9) innych elementów wyposażenia lokalu i pomieszczeń przynależnych przez:
a) malowanie lub tapetowanie oraz naprawę uszkodzeń tynków ścian
i sufitów,
b) malowanie drzwi i okien, wbudowanych mebli, urządzeń kuchennych,
sanitarnych i grzewczych.
proste
proste 04.01.2018, 20:38
słusznie UTRZYMYWAĆ - czyli stanu, jaki zapewnia właściciel nie pogorszyć!
błędne koło
błędne koło 04.01.2018, 19:12
Bolo, ale jak mówisz że przez ostatnie trzy lata "nie było zaniedbań, to pokaż COKOLWIEK, co zrobili w tej sprawie obecni?

To jest błędne koło. Jak można wymagać od lokatorów remontowania nie swojego i żądać jeszcze wyższych czynszów za to, że by wyremontowali gminną własność?

A z kolei jak dać mieszkanie w lepszym standardzie, jeśli obecna kadencja jest pierwszą od 1945 roku bez budownictwa społecznego?
Bolo
Bolo 04.01.2018, 19:32
Nic takiego nie powiedziałem...powiedziałem tylko, że zaniedbania i niedofinansowanie to nie wynik ostatnich trzech lat...

Gmina własność (to również moja). Chcę, aby lokator wypełnił to co nakłada na niego ustawa. Dbał o to czego używa. To nie hotel. Chociaż w hotelu obciążą za dewastację, a w lokalach komunalnych niekoniecznie.

To fakt nie wybudowali, ale...
http://www.gryfino.pl/tbsgryfi…
proste
proste 04.01.2018, 20:40
A jakie obowiązki nakłada "ustawa" na właściciela? Bo to jednak trochę nieproporcjonalnie rozkładasz odpowiedzialność!!!
Bolo
Bolo 04.01.2018, 18:40
Stan techniczny gminnych zasobów mieszkaniowych, to nie wynik zaniedbań i niedofinansowania w ostatnich trzech latach. Taki stan rzeczy "rodził" się przez dziesięciolecia. Z jednej strony minimalne czynsze poniżej kosztów utrzymania niezmieniane od lat, albo w bardzo niewielkim stopniu powodują, że stopień koniecznego dotowania tej działalności powiększa się. Z drugiej strony poziom dbałości lokatorów o wynajmowane lokale i części wspólne budynku tylko w zakresie przewidzianym ustawą o ochronie praw lokatorów...jest bardzo niski i w bardzo wielu przypadkach graniczy z dewastacją. Składając tylko te dwie przyczyny otrzymujemy dziurę finansowa bez dna i coraz gorszy stan zasobów komunalnych. Czas na urealnienie wysokości czynszów (trudne w roku wyborczym, ale konieczne) oraz egzekwowanie od lokatorów wypełnianie obowiązków przewidzianych ustawą. Bo z pustego to i Salomon nie naleje....
Bolo
Bolo 04.01.2018, 18:38
Stan techniczny gminnych zasobów mieszkaniowych, to nie wynik zaniedbań i niedofinansowania w ostatnich trzech latach. Taki stan rzeczy "rodził" się przez dziesięciolecia. Z jednej strony minimalne czynsze poniżej kosztów utrzymania niezmieniane od lat, albo w bardzo niewielkim stopniu powodują, że stopień koniecznego dotowania tej działalności powiększa się. Z drugiej strony poziom dbałości lokatorów o wynajmowane lokale i części wspólne budynku tylko w zakresie przewidzianym ustawą o ochronie praw lokatorów...jest bardzo niski i w bardzo wielu przypadkach graniczy z dewastacją. Składając tylko te dwie przyczyny otrzymujemy dziurę finansowa bez dna i coraz gorszy stan zasobów komunalnych. Czas na urealnienie wysokości czynszów (trudne w roku wyborczym, ale konieczne) oraz egzekwowanie od lokatorów wypełnianie obowiązków przewidzianych ustawą. Bo z pustego to i Salomon nie naleje....
Dobry   znajomy
Dobry znajomy 04.01.2018, 14:56
(....) nie osmieszaj się troskliwa mamusia hi hi hi hi hi

Część komentarza usunięta. administrator
Mała
Mała 05.01.2018, 09:51
Trzeba być samemu w porządku ha ha
grążel
grążel 04.01.2018, 14:35
Burmistrz i wickowie to ludzie bogaci i jak tacymają zrozumieć ludzi biednych?
Wolny rynek
Wolny rynek 04.01.2018, 14:56
Wszyscy rodzimy się nadzy ale biedni i głupi jesteśmy z własnego POwodu
wolna amerykanka
wolna amerykanka 04.01.2018, 16:08
Śmiesz mówić "biedny i głupi" o dziecku? Czy o osobie niepełnosprawnej albo chorej?
Znajoma
Znajoma 04.01.2018, 14:00
A . Może pani biedna!!! Sprzedaj bryke weź się za robotę i na remoncik będzie a nie patrzeć na innych balety jaranie to w twoim stylu znam cie trochę !!!!
Mała
Mała 06.01.2018, 07:43
Pani ???? biedna nie ma bryki
Dlaczego ludzie są tak podli i tak głupi jeden drugiemu kładzie kłody pod nogi przecież tam mieszkają rodziny z dziećmi a nie patologia gmina powinna zrobić generalny remont tej kamienicy wstyd w centrum miasta..
obciach
obciach 04.01.2018, 14:46
Ale mieszkanie jest własnością gminy. Jakbyś swoje mieszkanie komuś wynajmowała, też byś kazała poza opłatami jeszcze remontować mieszkanie lokatorom?
Nie kwicz bez sensu
Nie kwicz bez sensu 04.01.2018, 14:58
Utrzymanie najmowanego lokalu w należytym stanie i opłacanie czynszu to POdstawowe obowiązki najemcy!!!
kpina
kpina 04.01.2018, 16:00
A kiedy w tej kamienicy gmina zaprowadziła w mieszkaniach należyty stan? Jak nie masz pojęcia to nie pitol.
wolna amerykanka
wolna amerykanka 04.01.2018, 16:09
"należyty stan" to ma zapewnić właściciel. A najmujący ma dbać o jego niepogarszanie - co nie znaczy, że ma robić remonty!
kpina
kpina 04.01.2018, 16:17
I o tym mówię. Gmina jako właściciel nie dba o swój zasób, ale odpowiedzialność za syf i problemy zrzuca na najemcę.
czyściel kamienic czy handlarz nieruchomości?
czyściel kamienic czy handlarz nieruchomości? 04.01.2018, 16:50
...chyba że właściciel chce "wykurzyć" lokatorów, żeby pozbyć się kłopotu...
ee.tam...
ee.tam... 04.01.2018, 13:11
,, W wyniku oględzin komina stwierdzamy, że nie doszło do jego zapalenia, a prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia od wystrzelonych fajerwerków (na dachu znajdowały się ich pozostałości).'' i co,nie patologia?Sami siebie by podpalili.
wolna amerykanka
wolna amerykanka 04.01.2018, 16:10
Jak rozumiem, tylko lokatorzy strzelali fajerwerkami, które mogły spaść na dach?
Odp do kom z 12.10 dzisiaj
Odp do kom z 12.10 dzisiaj 04.01.2018, 12:39
No tak, widzę tekst przeczytany..
Wiadomość trafiła do głowy i desperacko szuka mózgu....
wystarczy trochę chęci
wystarczy trochę chęci 04.01.2018, 12:10
Chyba nikt ich tam na siłę nie trzyma w tej ruderze? Zamiast wydawać 500+ na leki dla dzieci i środki grzybobójcze taniej i lepiej jest po prostu wynająć normalne mieszkanie w bloku, albo wziąć długoterminowy kredyt i spłacać swoje.
czyściele kamienic?
czyściele kamienic? 04.01.2018, 14:47
Gmina zaczęła używać argumentów czyścicieli kamienic jakie można usłyszeć w sprawozdaniach z komisji Jakiego!
niestety
niestety 04.01.2018, 11:41
Na podstawie tej kamienicy widać jak w soczewce jak gmina sobie(nie)radzi z komunalną własnością.
odlot
odlot 04.01.2018, 14:37
Niestety, a z czym niby sobie radzą? Chyba tylko ze swoimi wysokimi pensjami.
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 04.01.2018, 15:00
Jakoś na coroczne wczasy w Cannes to ich nie stać
delegacja dobra rzecz. ponad podziałami
delegacja dobra rzecz. ponad podziałami 04.01.2018, 16:14
Przestań już wyjeżdżać z delegacjami poprzedniej kadencji, jakby dla ciebie Lazurowe Wybrzeże to był szczyt ekstrawagancji!

Obecni to Gruzja, delegacja z Gruzji (na koszt gminy), Suwałki, Świnoujście, "sztralslund", jak nazywał jeden z urzędników, nie wiedząc dokładnie ani po co ani gdzie jechał.

No i tylokrotne Raciechowice, Warszawa.
O innych nie mówiąc
komisja rewizyjna
komisja rewizyjna 04.01.2018, 16:18
Czy komisja rewizyjna tej rady badała już wydatki na wyjazdy służbowe i reprezentację?
Alojzy Czad
Alojzy Czad 04.01.2018, 11:18
Co wy piszecie , o wstydzie i darmowym remoncie .Patola i kraina cudów w tej kamienicy w środku miasta , ludzie to luksus w niepłaceniu czynszu .A może TBS za darmo mi remoncik zrobi , może to recepta na przeżycie .Żałosne co piszecie a nie znacie sprawy a tylko żal mi Rysia z tej kamienicy bo go ubili . Brawo Gryfinianie to wasze podatki dla patoli .
Mieszkaniec i wyborca.
Mieszkaniec i wyborca. 04.01.2018, 14:21
I takim ludziom jak Rysiu smrodzie jeden potrzebne są mieszkania komunalne, socjalne czy zastępcze. A gmina ich i mienie komunalne ma gdzieś. Nie nadają się do zarządzania naszym mieniem. Nieudolni nieudacznicy. A może czyściciele kamienic i spekulanci ? Nie wiem co mam myśleć. Zlikwidować ten GTBS skoro nie buduje i nie remontuje. Usługi urząd może zlecić prywatnym wykonawcom. Sprzedać mieszkania tym co chcą je wykupić. Stworzyć wspólnoty, którzy wybiorą zarządców. Najwyższe w mieście czynsze spadną o połowę i będzie dobrze. Miasto w ruinie. Smród, bród, bajzel i chaszcze nawet w środku miasta. ONI mają na to radę. Będą cięli park.
podatnik
podatnik 04.01.2018, 11:36
Zaczadziały jesteś chyba rzeczywiście. To jest gminna kamienica i władze na czele z burmistrzem Sawarynem powinny o to dbać bo to nasza wspólna własność.
postawcie parkingowiec
postawcie parkingowiec 04.01.2018, 12:02
A niestety te władze tak samo jak te skorumPOwane POprzednie władze traktują te ruiny w centrum jak wrzód na doodzie
Widzimy co wyprawiają.
Widzimy co wyprawiają. 04.01.2018, 14:24
Poprzednie władze poświęciły się Gminie. I nie rzucaj oszczerstw. Spójrz lepie na obecnych jak się gwałtownie wzbogacili. Z czego ?
Jan
Jan 04.01.2018, 02:22
Czerwony jak cegła to chyba jesteś ze wstydu, ze piszesz tak bezmyślne komentarze. Pani sobie radzi, bo inwestuje w mieszkanie. A kto sobie nie radzi to widać po stanie tej GMINNEJ kamienicy.
Czerwony jak cegła
Czerwony jak cegła 04.01.2018, 01:34
Myślę że skoro ta pani sobie sama w życiu nie radzi to burmistrz powinien za nasze pieniądze kupić jej jakąś ładną willę z ogródkiem i fajną brykę aby miała czym pomykać na zakupy do biedry.


Co wy na to? POMOŻECIE???
Patryk
Patryk 04.01.2018, 02:20
czyściciele kamienic do kryminału!
?????????
????????? 04.01.2018, 14:28
Czekają trzy lata na zrujnowanie budynku po komendzie policji. To celowe. Czemu tego nie sprzedadzą ? Umieszczą tam stowarzyszeń skoro im obiecano lokale ? Czemu nie ulokują tam rozrastającego się urzędu tylko za grube pieniądze dzierżawią bank?
złoty interes
złoty interes 04.01.2018, 16:17
Budynek komendy policji został przejęty bezpośrednio po użytkowaniu. Ze wszystkimi instalacjami sprawnymi - nawet komputerową. Okna i dach wymienione, duże podwórko.
I co? I czekamy...
żubr
żubr 04.01.2018, 12:05
Nie wszyscy z PO to czyściciele kamienic (...) i (...)Zdarzają się też wyjątki jak p. Ewa Dudar


Część komentarza usunięta. Nie używaj nazwisk prywatnych osób do swych podejrzeń. administrator
mylisz pojęcia
mylisz pojęcia 04.01.2018, 16:18
Czyściciel kamienic to osoba która celowo pogarszając warunki życia "sugeruje i daje do zrozumienia" lokatorom, żeby sobie poszli!

To ewidentnie pasuje do władz gminy - WŁAŚCICIELA budynku!
żubr
żubr 04.01.2018, 12:56
P(...) i Sz(...) to nie są "prywatne osoby" lecz słynni działacze PO i byli funkcjonariusze publiczni

Nazwiska, które wymieniłeś dotyczą dziś prywatnych osób. Wymieniając ich w tym kontekście możesz mieć kłopoty, jeśli wytoczą ci proces. I nie pomoże ci nawet interwencja admina. Dla swojego dobra zaniechaj pomówień.
administrator
żubr
żubr 04.01.2018, 13:21
Bronisław Komorowski to też dziś osoba prywatna?

Mamy pisać że kiedyś prezydentem był Bronisław K, podobnie jak w PO byli Tomasz P. i Maciej S. ?

BRAWO! Wreszcie zrozumiałeś jak funkcjonuje u nas prawo. Tak, dziś to osoby prywatne. Jeśli używasz personaliów w kontekście jakiś podejrzeń, toczących się procesów sądowych to tylko inicjały nazwiska. Chyba, że masz zgodę na piśmie, że nazwisko możesz używać.
bajec
bajec 04.01.2018, 00:33
Smutna historia bez happy endu.

Pozostałe