Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka

Bezpłatne badania dla kobiet

  • 12.03.2018, 13:33 (aktualizacja 13.03.2018 10:49)
  • Admin Admin
Bezpłatne badania dla kobiet gov
Przesyłamy poniżej informację dotyczącą kolejnych bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie LUX MED w kwietniu 2018 roku. Tym razem badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w Chojnie 7 kwietnia 2018. Autobus stanie na placu obok Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Jagiellońska 12.
Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia.

Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

-Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu

-lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w następującej lokalizacji:

Chojna – 7 kwietnia 2018 Plac Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Jagiellońska 12

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

Anna Niemirska

Specjalista ds. Marketingu i PR

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia

 
Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

korina
korina 12.03.2018, 21:38

W Szwajcarii zakazano badań mammograficznych. Niepotrzebne naświetlanie, ściskanie powodujące rozsianie guzka, biopsja guzków, które być może nigdy by się nie uaktywniły.
ona
ona 12.03.2018, 21:47
Zawsze jakaś menda się znajdzie co poprowadzi ludzi nawet na śmierć. Dotykać nie można naświetlać nie można to jak niby sprawdzić?
Rafi
Rafi 12.03.2018, 18:57
ale śliczny cycunio :) nie wiem co ze mnę nie tak ale uwielbiam cycuszki :) ... O, mógłbym je też badać w takiej maszynie ! Pomagać kobietom, nieść dobro.

Pozostałe