Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Była lepsza trasa na ścieżkę rowerową - uważa czytelniczka

  • 03.07.2018, 12:30 (aktualizacja 07.07.2018, 02:46)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Była lepsza trasa na ścieżkę rowerową - uważa czytelniczka
Chciałabym zainteresować kogoś, a i przy okazji otrzymać odpowiedź, dlaczego podczas budowy odcinka trasy rowerowej Lubanowo-Borzym droga nie została poprowadzona przez las tylko wykorzystano istniejącą drogę, żużlową, która służy ciężarówkom na transport drzewa z lasu? Pytanie jest bardzo ważne, ponieważ droga ma być atrakcja turystyczną, aspektem poznawczym naszego regionu....a tu wtopa oszczędności na odcinku aż 4,5 km.

Wiadomo żużlową droga trudno się rowerem jeździ, jest to odcinek pełen wzniesień i zjazdów, niekoniecznie przystosowana dla rodzin. Tu potrzeba i kondycji i wytrwałość, więc odpada aby starsi czy dzieci mogły wybrać się z rodzicami na przejażdżkę, tym bardziej, że od Borzymia jest normalnie położona droga na starej nitce torów kolejowych, elegancko, płasko i bez znacznego wysiłku mogą korzystać i młodzi i mali, i całe rodziny...

Nie można było także tego odcinka 4.5 km położyć przez las? Połączenie starej nitki że Swobnicy do Lubanowo z nową byłoby frajda dla wszystkich mieszkańców powiatu,a tak nie każdy rozpoczynający jazdę że Swobnicy dojedzie dalej niż 1 km poza miejscowość Lubanowo, bo odcinek żużlową jest trudny i tak samo jadący z Gryfina zatrzymają się na Borzymia i nie będą mogli jechać dalej.

To smutne, nie dość że człowiek długo czekał na to połączenie,to jeszcze oszczędnościowy odcinek psujący cały efekt i urok trasy,a mogłoby być tak pięknie???

czytelniczka

 

Aktualizacja z 06.07.2018 r.:

Polemikę odnoszącą się do artykułu "Była lepsza trasa na ścieżkę rowerową - uważa czytelniczka"

(http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28737,byla-lepsza-trasa-na-sciezke-rowerowa-uwaza-czytel)

opublikowaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28792,cztery-trasy-rowerowe-dzieki-wykorzystaniu-istniej

 

 

Natomiast odpowiedź pełnomocniczki marszałka województwa zachodniopomorskiego w sprawie artykułu "Niebezpiecznie jest na tej trasie dla rowerzystów i kierowców! - ostrzega czytelniczka"

(http://www.igryfino.pl/kat-189,a,28745,niebezpiecznie-jest-na-tej-trasie-dla-rowerzystow-.html)

zamieściliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28755,bezpieczenstwo-na-szlaku-rowerowym-gryfino-szczawn

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zibi
Zibi 27.07.2018, 17:09
Lipa totalna. Jak wspomnę miala to być scieżka po dawnej linii kolejowej . Nasyp jest a poiąg po szutrze nie jeżdził.Jechalem tą drogą 4 razy i załapałem dwa sanochody -golfa i ciężarowkę.Co do nawierzchni to ju po tej drodze nie pojade bo na tych kanulcach to juz sobie opony w kolarce ponadcinałem.
wtz
wtz 09.07.2018, 09:43
nie wykorzystano drogi żużlowej tylko drogę leśną utwardzona kruszywem, bardzo porządna droga. Oczywiście gdyby były pieniądze to można by było wzdłuż tej drogi wybudować po linii kolejowej ścieżka , obie trasy by się dublowały. Lepiej budować drogi tam gdzie się nie da przejechać , niż obok dobrych dróg budować nowe.
Drwal z Dziczego Lasu
Drwal z Dziczego Lasu 08.07.2018, 18:06
Z Lubanowa do Borzymka jest 5 km asfaltu, a nie 1 km.
Trasa w lesie jest piękna i "odsiewa" kolarzy co się za daleko od domu zapuszczają.
Kolejorz
Kolejorz 04.07.2018, 23:17
Przynajmniej jakieś wspomnienie z linii 423 by było, a nawet szansa na odbudowę i dobrą alternatywę dla przewoźników towarowych w Baniach oraz ludzi korzystających z autobusów do Gryfina, ale tak to... No szkoda. Nie ukrywam, jest to nasyp posiadający ogrom wzniesień i zjazdów. Różnica wysokości od Chwarstnicy do Bań to ponad 30 m. W ciągu trasy są też liczne zjazdy, ale raczej więcej podjazdów (w kierunku Bań).
Obywatel
Obywatel 04.07.2018, 14:53
Należy pamiętać że drogą można jechać w dwóch kierunkach. Więc jeżeli nie do Borzymia to można w drugą stronę. Myślę że ścieżka jest na tyle długa aby każdy mógł się nią nacieszyć.
Bahs
Bahs 03.07.2018, 21:24
Baranie co sadzisz ze to wykroczenie jazda rowerem po chodniku to mowie Ci ze bede tak tam jezdzil bo pierwsze co to liczy sie moje bezpieczenstwo a na tej drodze nie czuje sie bezpiecznie poplacz sie do tych co nie zaplanowali tam sciezki rowerowej
on
on 03.07.2018, 21:33
żenada
Alex
Alex 03.07.2018, 20:49
a tak z innej beczki, czy wiekszosc rowerzystòw nie wie , że jeżdżenie po chodniku (Armii Krajowej) to wykroczenie i nie mówię tu o dzieciach...
gość
gość 04.07.2018, 12:18
której części armii krajowej? bo jakby nie było troszkę długa jest ta ulica.
macius wykopany
macius wykopany 03.07.2018, 18:57
pszeciesz lubanowo POwinno miec dostemp do odry tak abym mukl sobie roferkiem POmykac do zacumowanego katamatana kturym splyne do kannes
Xxx
Xxx 03.07.2018, 18:29
Dokładnie jestem tego samego zdania..... Masakra jedna wielka.
gość
gość 03.07.2018, 17:56
a kiedy będzie ścieżka z gryfina do szczawna?
Sprawdz
Sprawdz 03.07.2018, 19:12
Już jest
Andrzej
Andrzej 03.07.2018, 19:41
nie ma sciezki. konczy się 4km przed gryfinem. Gmina banie zrealizowala swoja czesc kilka lat temu. W Gminie gryfino nie będzie zrobiona po części bo 4,3km jest droga szutrowa. A takie plany były ;) Fajnie się jedzie ale jak ktoś jest wiekowy to będzie zawracal przed tamta droga i do Swobnicy nie dojedzie...
Młodziak
Młodziak 03.07.2018, 17:14
Nie zrobią = źle
Zrobią =jeszcze gorzej...

Ludzie cieszmy się z tego że mamy taką ścieżkę...
doris
doris 03.07.2018, 15:48
cieszmy sie z tego co jest... bo narzekanie to nasz sport narodowy...
Ewa
Ewa 03.07.2018, 19:30
cieszmy się z ochłapów, bo są?
Aga
Aga 03.07.2018, 19:18
Nie chodzi o narzekanie.fakty mówią za siebie.
Olek
Olek 03.07.2018, 16:41
Tylko wojewoda chwali sie inwestycja a droge lesna wykorzystali jako sciezke. Gdyby lasy panstwowe nie zrobily tej drogi to by nie bylo czym jechac :)
alex
alex 03.07.2018, 20:50
po co asfaltować lasy!

Pozostałe