Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

To nowa strefa dla biznesu [WIDEO]

  • 31.01.2019, 23:42 (aktualizacja 01.02.2019, 01:36)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To nowa strefa dla biznesu [WIDEO] Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina
- Przystąpiliśmy do zwiększania atrakcyjności Gryfina pod względem możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. I tak przy ulicy Pomorskiej powstała fabryka firmy Jaeger w powiązaniu z amerykańską firmą Parker, a także infrastruktura na ulicy Pomorskiej. Stworzyliśmy nowe tereny przemysłowe, dokonaliśmy melioracji i rozwiązaliśmy wiele problemów sygnalizowanych przez mieszkańców tamtych terenów od lat. Możemy zaoferować naszej społeczności 10 tys. m2 dodatkowej powierzchni dla działalności gospodarczej – powiedział 31 stycznia 2019 r. burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Strefa „pomorska” zlokalizowana jest w północnej części miasta Gryfino i związana jest z główną drogą do Szczecina. W ramach inwestycji przebudowano wewnętrzną drogę dojazdową wraz z oświetleniem w rejonie ul. Pomorskiej. Dzięki zrealizowanemu projektowi stworzono infrastrukturę techniczną niezwiązaną z drogą, a polegająca np. na budowie kanalizacji deszczowej.

Łączna wartość projektu wyniosła prawie 3 mln zł. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą robót była firma KRISTONE Krystian Suda.

Oto wypowiedź burmistrza Mieczysława Sawaryna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O inwestycji pisaliśmy m.in. tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/27853,jest-gorzej-niz-przed-gminna-inwestycja-skarzy-sie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sens
sens 04.02.2019, 20:21
Czy gmina to biuro nieruchomości? Tyle zabiegów, żeby komuś wartość działki poszła w górę?

..... Dzisiaj, 18:04 no i właśnie .działki nie zyskały by na wartosci .
......
...... 04.02.2019, 18:04
no i właśnie .działki nie zyskały by na wartosci .jak nie wie o co chodzi to chodzi o szmal.i o to chodzi w tym wrzasku
o to to
o to to 04.02.2019, 18:45
o wrzasku Kasprzyka piszesz? Ale z tą kasą z gminy na dziwne pomysły to masz rację...
ale leszek dowalił Sawarynowi...
ale leszek dowalił Sawarynowi... 04.02.2019, 10:41
Śmieszne są rozpaczliwe próby obrony tej dętej inwestycji - teraz to wina śp Piłata! A NA KONFERENCJI ANI SŁOWA O NIM? Pomijając fakt, że 15 lat temu wokół nie było tylu domków jednorodzinnych, ludzie byli pogodzeni z tym, że do Gryfskandu jeżdżą samochody - NO I NIE BYŁO STREFY W GARDNIE - gdzie zakłady przemysłowe NIKOMU NIE PRZESZKADZAJĄ...
Co więcej - poszerzenie strefy w Gardnie byłoby bardziej sensowne - efekt synergii.
No ale wtedy paru właścicieli działek nie zyskałoby na wartości swojej własności...
......
...... 04.02.2019, 07:40
Ale wy dowalacie ś.p. Henrykowi Piłatowi .osiedle istnieje jak pisaliście 15 lat ,a nie miał czasu zrobić drogi .Za co wy chwalicie Sawaryna? nie jest burmistrzem jeszcze roku a już sie wziął za tą drogę .przecież to obowiązek gminy ,.nie ma za co chwalić!
Fakt
Fakt 06.02.2019, 00:51
Seweryn jest 5 lat kmiotku.
skleroza cię dopadła?
skleroza cię dopadła? 04.02.2019, 10:37
yyy - Sawaryn "nie jest burmistrzem jeszcze od roku"? A co do wydatków - zobacz, 15 lat sobie biznesmeni radzili - a dopiero teraz ktoś chciał zwiększyć wartość działek kosztem gminy?
polubowny
polubowny 03.02.2019, 21:27
Złe języki plotkują, a dobre dają orgazmy!
patrząc na zdjęcie:)
patrząc na zdjęcie:) 03.02.2019, 22:32
a ci na zdjęciu to z tych pierwszych, czy...
Pikuś
Pikuś 03.02.2019, 13:58
Na tym nagraniu widać wyraźnie. Sawaryn jest marionetką. Całą propagandę tworzy i rozdaje karty Nikitynski.
zapomnieli powiadomić???
zapomnieli powiadomić??? 03.02.2019, 15:29
czy teraz za oświatę odpowiada Miler a za inwestycje Nikitiński? Bo trochę dziwny jest brak burmistrza, którego kompetencją był do tej pory ten dział?
taka prawda
taka prawda 03.02.2019, 15:22
Nikitiński musi odejść!!!
łowca idiotów
łowca idiotów 20.02.2019, 08:16
Dokładnie razem z Aleksandrą z OPS
Mieszkaniec "strefy" od 11 lat.
Mieszkaniec "strefy" od 11 lat. 03.02.2019, 01:02
10 000 m2 to hektar a powinno być 9500 m2 czyli 95 arów. Ale najśmieszniejsze jest to że ta "strefa" istnieje kilkanaście lat. Powstała za Piłata. Ja tam mieszkam 11 lat. To tylko budowa drogi na odcinku dwustu metrów z mediami. Czy oni panują nad tym co mówią ? Oby tyko nie zalało do tej pory tylko podtopionych przy Komandorze przy tej inwestycji.
wniosek
wniosek 03.02.2019, 11:18
To stara strefa, ale nowy lans.
Mieszkaniec "strefy" od 11 lat.
Mieszkaniec "strefy" od 11 lat. 03.02.2019, 00:53
Ludzie !!! Sawaryn z Milerem wam kisiel z mózgu zrobili ?! Ta "strefa" a raczej strefka istnieje od kilkunastu lat. To po prostu przełożenie drogi i jej utwardzenie z nową infrastruktura. I to wszystko. To ma kosztować 3 miliony ?! Jakiś rekord bo to zwykły sięgacz. Pewnie ci przy Komandorze już nie będą zalani a podtopieni przy ich metodach oszczędzania np. na odwodnieniu.
???
??? 03.02.2019, 01:07
może stąd te nerwowe reakcje tarceciarzy, że ludzie zaczęli się przyglądać uważniej?
inwestor
inwestor 02.02.2019, 21:41
trzymać się z dala od tej gminy i jej administratorów
srebrna:)
srebrna:) 02.02.2019, 21:54
a co - już podwykonawcy pokupowali "unikalne" cegłówki kupili? Widać, że w tym rejonie gmina bardzo ruchliwa - tam są gminne działki, czy ktoś ma prywatne?
Pikuś
Pikuś 02.02.2019, 15:24
Wie ktoś może co to takie CUW i do czego służy? Tzn statut czytałem, ale to jakby dublowanie urzędu...więc nie wiem do czego służy. Bo że służy jako miękkie lądowanie dla swoich co to się nie dostali do rad różnych to już wiem. A jaki to ma budżet roczny? Za Piłata tego fuj pracowało tam 4 osoby teraz jest 10! Plus auta w leasingu dwa. A do czego? Ktoś objaśni mnie ciemnemu?
Beatka
Beatka 03.02.2019, 00:56
Nie dziesięć tylko ponad 30. Jesteś spóźniony,
Napoleon
Napoleon 04.02.2019, 08:05
A to nie jest nasze ostatnie słowo!
Tylko pytam
Tylko pytam 02.02.2019, 16:36
Zapytaj burmistrza Sawaryna. Zrobił ten twór jak p EWA DLT straciła pracę w Chojnie jak córka kierowcy starostwa nie mogła znaleźć pracy.itd No tam zostały przytulone ? Na resztę wątpliwości może p burmistrz odpowie ???? He he he
Pikuś
Pikuś 02.02.2019, 18:02
Tyle to wiem. I żona radnego Skrzypińskiego też ma stołeczek ciepły w pojedynczej (...). Pytam o resztę.

Część komentarza usunięto. admin2
znajoma
znajoma 02.02.2019, 11:54
witam panie nikitiński
detektor
detektor 02.02.2019, 12:51
Ten wykropkowany to Nikitiński? Ale który?
......
...... 01.02.2019, 18:28
burmistrza i wicków do ancla .na burmistrza Romanicz a na wice Hołub i nastąpi era szczęśliwości w Gryfinie
a ty na temat piszesz?
a ty na temat piszesz? 01.02.2019, 20:40
Ciekawe - "ancel" dla tercetu - czyżbyś miał powody do twierdzenia, że to ich czeka? A jeśli ci się nie podoba demokratyczne prawo do wyboru innych opcji - to dlaczego ktoś ma koniecznie zgadzać się z twoją?
......
...... 02.02.2019, 05:51
i "vice versa"każdy ma prawo do wyboru swojej opcji.demokratycznie większość wybrała burmistrza.piszesz że jesteś za demokracją wiec przynajmniej uszanuj wolę większości
vice versa
vice versa 02.02.2019, 08:40
a od kiedy ty szanujesz pis - też mają większość w sejmie?
rózga
rózga 02.02.2019, 08:28
Tak panie wykropkowany, miało być demokratycznie i UCZCIWIE , bez kłamstw i obietnic, które nigdy nie będą spełnione ! A czy tak było?
....
.... 02.02.2019, 14:07
no własnie wszystko odnosi sie do PIS.nie szanują konstytucji kradną gdzie sie da i jak sie da .nawet prezes niby sympatyczny safanduła okazuje sie rekinem biznesowym.A ŻE pis OBIETNICAMI OMAMIŁ LUDZI TO I GŁOSOWALI ..teraz przed wyborami podwyżki w wojsku ,policji,matki 4+, mniejszy próg podatkowy dla najuboższych .co to jest jak nie kiełbasa wyborcza .tak ,ze na temat PISu szeptem mów
Fakt
Fakt 02.02.2019, 21:36
Pięknie wymieniłeś sukcesy PiS,bo platfusowe sukcesy do złodziejstwo 150 mld i moich składek w OFE, ponad 250 mld z VAT.Innych złodziejstw nie wspomnę....
a ten jak zawsze w swoim świecie...
a ten jak zawsze w swoim świecie... 02.02.2019, 15:50
ty nie rozumiesz. Rano oburzasz się że trzeba "szanować demokratyczny wybór Sawaryna" - a sam nie szanujesz "demokratycznego wyboru" aktualnej większości sejmowej?
......
...... 02.02.2019, 21:01
hahaha pisiorku już niedługo .a ty wiesz jakie będzie rozliczenie .PIS tak sobie nagrabił(czytaj zagrabił) ze mohery i rydzyk nie wystarczą ,i nie pomogą bojówki Weszpolskich po przegranych wyborach na ulicach
krytykować Sawaryna NIE MOŻNA, krytykować PiS MOŻNA... - moralność Kalego...
krytykować Sawaryna NIE MOŻNA, krytykować PiS MOŻNA... - moralność Kalego... 02.02.2019, 21:41
ha ha - sawaryniorku - już niedługo będzie rozliczanie Sawaryna i nie pomogą mu bojówki wicka...
......
...... 03.02.2019, 12:17
chciała by dusza do raju....za mało Was chłopy aby obalić burmistrza ,no chyba ,ze Romanicz naśle CBA(tego od całowania piesków) ha ha ha !
a co, bojówki trzyma w urzędzie, że "za mało"?
a co, bojówki trzyma w urzędzie, że "za mało"? 03.02.2019, 12:50
A - czyli jak CBA aresztowało miśki i knf - to też byli NIESŁUSZNIE nasłani?
Takie krętactwo tylko u sawaryniarzy

...... Wczoraj, 21:01 hahaha pisiorku już niedługo .a ty wiesz jakie będzie rozliczenie .PIS

Wczoraj, 21:41 ha ha - sawaryniorku - już niedługo będzie rozliczanie Sawaryna
testosteron
testosteron 01.02.2019, 17:05
Stoicie na wysokości zadania? Stoicie?
♠
01.02.2019, 16:11
Super.
Pikuś
Pikuś 01.02.2019, 15:52
Jakąś dziwną przypadłość ma ta nasza władza. O majątek który pozostał po poprzednikach absolutnie zadbać nie potrafią. Tak jakby to miało się zawalić i zniknąć z powierzchni ziemi żeby nic nie zostało po Grabowskim Długoborskim i Piłacie. Korty, nabrzeże, strefa w Gardnie... Namiecinski jako radny z Gardna bardziej dba o ulice Fredry w Gryfinie niż i Gardno... Przecież w poprzedniej kadencji nie sprowadzili żadnego inwestora do strefy!!! Natomiast jeśli chodzi o wybudowanie kawałka drogi, chodnika jest to tak wielki sukces że trzeba od razu konferencję prasową zwołać i bredzić o długach poprzedników.
Do pikusia
Do pikusia 01.02.2019, 16:54

Kto tu komentuje?? Tylko można się domyślać.... Tak, tak najlepiej burmistrz nic nie robi wszystko robi się samo. Nie ma go nigdy w pracy a w urzędzie siedzi jego duch ;) Byłem w ubiegłym tygodniu i był byłem w tym tygodniu i był. Według tego co wy tu wpisujecie ma sobowtóra :)
To, że wygrał w pierwszej turze świadczy o tym jak wielkie ma poparcie społeczeństwa a te marne komentarze poniżej nic w tym temacie nie wniosą, także to nie wy wybieracie burmistrza tylko społeczeństwo Gryfina. Im więcej głupot piszecie, tym bardziej wzrasta pozycja naszego burmistrza. Mamy dobrego burmistrza i niech zmienia tą naszą gminę i prowadzi ku lepszemu.
Pikuś
Pikuś 01.02.2019, 17:02
Tak tak. Wygrał. W pierwszej turze. Blablablabnlablabla. Bla. Trzepacz klepie o tym na każdej sesji. No co z tego? Wioski go wybrały. Bo naściemniał na wsiach. Teraz Steklno a poprzednio Czepino dało się nabrać. Hahaha.
też wieśniak
też wieśniak 02.02.2019, 00:23
Trzepacz bardzo kadzi. Dobiega do siedemdziesiątki mimo to parę lat temu zatrudniony w gminnej spółce TBS na etacie. Nie myśli o emeryturze więc nie chce ale musi.
Wkurzony z Radziszewa
Wkurzony z Radziszewa 02.02.2019, 00:11
Trzepak wykupił cały zapas wazeliny w Gryfinie.
71
71 02.02.2019, 06:53
Trzepak to jest niedobory człek należy bardzo na niego uważać .
słychać wycie znakomicie
słychać wycie znakomicie 01.02.2019, 16:44
Pikuś no weź ;-)))
do 16.44 i 16.54
do 16.44 i 16.54 01.02.2019, 17:53
no ale co chcesz Pikuś pisze prawdę, nawet na sesji byli ze Steklna i opowiadali, są nagrania! a jak to są głupoty to po co się pultasz i kłamiesz ! Burmistrz w urzędzie jest od wtorku i można to sprawdzić ! Chyba że dla CIEBIE bywał wcześniej, dla innych ludzi tego pana nie było.
Prawda
Prawda 10.02.2019, 07:51
Burmistrz jest od wtorku wpracy ? ha ha hu ra hu ra !!!!!!!
no weź:):):)
no weź:):):) 01.02.2019, 17:51
sugerujesz że tu jakieś srebrne działeczki i ktoś zarobi na tej gminnej inwestycji po sprzedaży swojego kawałka ziemi?
Tomasz żądło
Tomasz żądło 01.02.2019, 16:21
BRAWO Pikuś!!!
lód
lód 01.02.2019, 15:16
Bo głos ludu ma znaczenie dla rządzących tylko i wyłącznie podczas wyborów, i tak jest od zawsze było i raczej będzie niestety
golec
golec 01.02.2019, 14:52
Po to właśnie wymyślono to całe RODO, by utrudniało życie ludziom i ułatwiało klanom. W ten sposób można ludzi trzymać z dala od informacji. Tu na dole trzeba siedzieć cicho i pozostawać w mroku informacyjnym, bo tak jest lepiej wiadomo komu. I można powiedzieć że S.Bareja antycypował, wyprzedził swoją epokę.
hmmm
hmmm 01.02.2019, 14:13
Przecież strefa była a tylko drogę zrobili i wielkie halo.
hipek
hipek 01.02.2019, 13:32
Brawo Panie burmistrzu porządna robota niech się ta nasza gmina rozwija.
M
M 01.02.2019, 16:23
Obłuda !!!!!
Pikuś
Pikuś 01.02.2019, 14:36
Oj fuj. Jak sam się nie pochwale to mnie nikt nie pochwali. Oj fuj... Taki duży a taki mały.
Do pikusia
Do pikusia 01.02.2019, 16:57
Pikuś komu tak się chwali sz? Oj fuj..... Taki duży a taki mały.
Lokis
Lokis 01.02.2019, 15:37
Pikuś musi odejść!
seniorka
seniorka 01.02.2019, 12:33
SkorumPOwani alkoholicy mieli nas gdzieś a ekipa Sawaryna ogarnęła temat raz dwa. !


Dziękujemy!
POdejrzane
POdejrzane 01.02.2019, 12:57
A spawacz z Czechosłowackiej z mianią POdpisywania się "PO" już nie chce odejścia widocznego na zdjęciu Nikitińskiego? Czyżby coś uzyskał w swojej sprawie? Teraz przyszedł czas na chwalenie "ekipy Sawaryna"?
$$$
$$$ 02.02.2019, 00:14
Jego pola to już Gryfino.
Lokis
Lokis 01.02.2019, 15:38
POdejrzany musi odejść!

Pozostałe