Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Będą nowe wybory uzupełniające

  • 15.02.2019, 18:06 (aktualizacja 10.03.2019, 22:35)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Będą nowe wybory uzupełniające
Sąd Okręgowy w Szczecinie orzekł, że trzeba przeprowadzić wybory uzupełniające w jednym z okręgów. To skutek skargi, jaka wpłynęła z komitetu od jednego z kandydatów. Kiedy odbędą się nowe wybory, jeszcze dokładnie nie wiadomo.

Skargę na działalność komisji wyborczej złożył pełnomocnik wyborczy komitetu z którego startował Zbigniewa Pobereszko. Startował on w okręgu wyborczym nr 12 na terenie gminy Widuchowa. Okręg obejmuje wyborców z miejscowości Czarnówek, Marwice i Pacholęta. 100 glosów otrzymała Maria Łucja Markowicz reprezentująca KWW Julity Nowak. Zbigniew Pobereszko otrzymał 80 głosów (reprezentował  KWW Anny Kusy Kłos).

Sąd stwierdził, że w urnie znalazło się 20 kart do głosowania bez pieczątek Okręgowej Komisji Wyborczej i to mogło zmienić wynik wyborów w tym okręgu.

Wybory uzupełniające odbędą się jeszcze w gminach Chojna i Cedynia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wróbel
Wróbel 10.03.2019, 22:26
Cyganka pora do domu ! Tylko do jakiego jak Komornik zabrał
Urna
Urna 06.03.2019, 16:12
To wszystko śmierdzi kryminałem te ich całe wybory
Mysz
Mysz 05.03.2019, 10:47
Wybory jeszcze raz powinny zostać powtórzone bo za dużo przewałek i niejasności
urna
urna 05.03.2019, 11:27
Okey, za 5 lat. Do zobaczenia.
Tolek
Tolek 22.02.2019, 17:10
Obserwator jeżeli chodzi o krzywin to wszystko było w porządku nie było żadnych machlojek głosy są jak najbardziej dobrze policzone a co do dyrektora szkoły mam pewne wątpliwości po trupach do celu
Mieszkaniec z Żelechowa
Mieszkaniec z Żelechowa 21.02.2019, 17:44
A ja znam jeszcze inna ksywę poplamionego he he ciasteczkowy potwór he he
Ewa
Ewa 21.02.2019, 17:35
Teraz Wam się odbija czkawką ta fałszywa kampania dorwali się do koryta i żra ile wlezie pani Anno niech pani zapamięta karma zawsze wraca
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.02.2019, 23:00
Proszę państwa 27.03.2019r odbędzie się poraz drugi licytacja mieszkania pani AKK. Zastanawiam się kiedy gmina zostanie zlicytowana. Śmiech na sali że ktoś taki sprawuje funkcję Wójta. Jeżeli AKK nie potrafiła zarządzać własnym majątkiem to czy potrafi zarządzać gminą. Zastanówmy się?
Jarmark
Jarmark 21.02.2019, 14:19
Pewnie umie zarządzać gminą skoro 70 tys przeznaczyła na jarmark widuchowski. Ludziom są potrzebne drogi i lampy a nie taka huczna impreza. Impreza może być skromniejsza jak na gminę a nie jak by to był Szczecin.
Oszukany
Oszukany 20.02.2019, 22:22
Poczekajmy aż gminę zajmie komornik tak jak mieszkanie Pani Wójt AKK. Pan w-f z Krzywiny o przepraszam pan dyrektor bo poprzez manipulację, kłamstwa, poniżanie innych dla dobra pani wójt dochłapał się do stanowiska, ale to jeszcze dla niego zamało liczy na większe korzyści i dlatego nadal sieje zamęt w gminie. A pani AKK mogła by wykazać w zeznaniach majatkowych długi, zajęcia komornicze. Myślę, że na pensji Pani AKK komornik też siedzi.
az
az 21.02.2019, 20:13
Należy sprawdzić czy oświadczenie majątkowe wójt A.K.K. jest zgodne z prawdą, czy to tylko fikcja .
@
@ 21.02.2019, 21:09
Przy okazji należałoby sprawdzić oświadczenie pana w-f z Krzywina czytaj dyrektora.
Piotr W
Piotr W 18.02.2019, 00:04
A poplamiony znowu kciukuje łapkę w dół
naiwny
naiwny 17.02.2019, 10:59
Dobrze opłacanego stołka nikt dobrowolnie się nie zrzeka. Powtórne wybory? Strzeż Panie Boże ! Piastując stołeczek można spłacać długi. I o to chodzi! A nie o jakieś dobro mieszkańców gminy....
Oddaj stołek
Oddaj stołek 17.02.2019, 11:46
Ta pani w kampani wyborczej mówiła ze nie kandyduje na wojta dla pieniedzy. Czyli okłamała nas wszystkich.
Ula
Ula 17.02.2019, 17:14
Zawsze kłamała i kłamie. Obiecanki, cacanki a głupiemu radość.
Ruda
Ruda 17.02.2019, 00:39
Strasznie słaba akcja, rodem z komuszych podręczników „Jak zostać królem”. Czy ktoś sprawdził, ile kart wśród tych 20 nieostemplowanych było na Panią Marię, a ile na Pana Pobereszko? Bo z raportu komisji wynikało, że większość nieważnych głosów również było oddanych na Panią Marię... To, co się dzieje w tej gminie to naprawdę dramat - prywatny folwark Pani wójt i jej pachołków. Szkoda, ze wyborów na wójta nikt nie chce powtórzyć
Czarna
Czarna 17.02.2019, 17:26
Na nieostemplowanych kartach na Panią Marię oddanych było 16 głosów, na Pana Pobereszko 4 głosy.
Ta gmina to prywatny folwark Pani wójt, jej pachołków i głównego matacza jej pełnomocnika Piotra.
Nikt inny, tylko on mówił, że " i z małpy wójta zrobi".
oko
oko 16.02.2019, 21:00
Jak karty były nie ostemplowane to i na Wójta głosy nie ważne.
Żadna osoba co była w tej komisji nie powinna już nigdy być komisji tej czy innej a po drugie jaka odpowiedzialność KASA i więcej nic .
Kara powinna być pociągnąć do odpowiedzialności.
Powiatowy
Powiatowy 16.02.2019, 19:36
Oooo to lepsze cyrki niż w Cedyni.Tam poszli na całość aż 20 nieostemplowanych kart? ??
Mieszkaniec z rynicy
Mieszkaniec z rynicy 16.02.2019, 18:04
Pani wójt powinna podac się do dymisji i koniec cyrku pod tytułem wójt i radni gminy widuchowa
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.02.2019, 10:07
Przeciwnik pani M., szedł na całość. Przed wizytą kandydatki na wójta pani JMN z kandydatką na radną P.M. w naszej miejscowości, usłyszałem od Pana Z.P, że Pani M.M wycofała się z wyborów i mamy głosować tylko na niego. Nie świadczy to dobrze o uczciwości Pana Z.P. i o uczciwej kampanii wyborczej.
duo
duo 16.02.2019, 14:39
Skandalista!
żenada
żenada 16.02.2019, 09:32
żałoba narodowa a w wIduchowej flagi nie opuszczone!!!!!!!!!!!!!!!!!!! skandal
komisja
komisja 16.02.2019, 09:29
a co robiła świetliczanka? wskazywała starszym gdzie jest na karcie wójtowa...
wyborca
wyborca 21.02.2019, 20:00
Do " komisja"
I to jest przykład wykonywania obowiązków członka Komisji Wyborczej. Członkami Komisji Wyborczych w Gminie w większości byli ludzie od A.K.K. i jej pełnomocnika.
ObserwTor
ObserwTor 16.02.2019, 13:40
Powinna zostać za to ukarana. Powinny być powtórzone wybory w całej gminie a w komisjach winny być osoby nie związane z gminą.
Gminny
Gminny 16.02.2019, 09:08
A co z głosowaniem w krzywinie....? Czemu nikt tego nie zgłosił. Powinny być znowu wybory w całej gminie.... Zwłaszcza na wójta. Tak się bali o stołek obecnej wójt że aż nadwory Marcinek do Żelechowa przyjechał jako mąż zaufania. Żenada. A co do obecnej sytuacji w radzie to cyrk cyrk cyrk..... Zero szacunku dla praworządności, zero.... Kiedy ten kabaret się skończy.
Liczący
Liczący 16.02.2019, 08:22
A co było zliczeniem głosów w Krzywinie,i z otwieraniem pakietów bez obecności przewodniczącego Komisji do powtórnego liczenia.Czy nikt się tym nie zajmie, dlaczego "uczciwy" o to nie pyta. Faktycznie powinny być powtórzone całe wybory, aby wszystko było klarowne i to pod ścisłym nadzorem Komisarza Wyborczego.
Do uczciwego ?
Do uczciwego ? 16.02.2019, 08:05
Rozumiem, ze inni wzięli pieniądze za co inne, a członkowie Komisji Pani np. L. tak z dobrego serca, akurat jak Pacholęta miały głosować przyszła pomagać p.D.Cz.- czy nie po to aby nie zauważyła nieostemplowanych kart. Czy ktoś kogoś pomagał, aby było szybciej ? Tylko, że uczciwym ludziom nie przyszło do głowy, że tak można zrobić. Inni członkowie Komisji natomiast niedopełnili swoich obowiązków - przy stemplowaniu kart, lub przekroczyli swoje obowiązki jak pani L. włączając się do stanowiska pracy Pani D.Cz. Nie dziwi to nikogo, napewno zdziwi Prokuraturę.

Pozostałe