Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Mały cud: podczas pożaru przetopiła się rura z... wodą

  • 15.04.2019, 22:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mały cud: podczas pożaru przetopiła się rura z... wodą Fot. KPPSP Gryfino
Dzisiejszy (15 kwietnia 2019 r.) pożar wystraszył mieszkańców całego bloku. Nawet burmistrz Gryfina przyjechał zobaczyć co się stało. Dym był niemal wszędzie. O tym, że nie było dużych strat, zadecydował przypadek (piszemy o nim w tytule) i szybkie działanie straży pożarnej. Teraz w domu niemal wszystko śmierdzi dymem.

Do pożaru doszło dziś od godz. 11.46. Paliło się w piwnicy budynku wielorodzinnego w Gardnie przy ul. Niepodległości.

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się w jednym z boksów piwnicznych, wystąpiło duże zadymienie klatki schodowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w obiekcie, wejściu w aparatach ODO do piwnicy, podaniu jednego prądu wody na palące się rzeczy składowane w piwnicy – relacjonuje strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

I dalej mówi o pozytywnym zbiegu okoliczności.

-Przed przybyciem straży w boksie przetopiła się rura z wodą i pożar uległ przygaszeniu. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy PUK zakręcili główny zawór wody w budynku. Klatki schodowe zostały oddymione poprzez otwarcie okien oraz przez wentylatory oddymiające – dodaje strażak.

W działaniach udział brały: OSP Sobieradz, OSP Chwarstnica, OSP Radziszewo, 3 zastępy JRG Gryfino, pracownicy PUK oraz policja, straż miejska i na wszelki wypadek pogotowie ratunkowe.

O pożarze pisaliśmy zaraz po jego ujawnieniu tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31973,palila-sie-piwnica

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kwik
kwik 16.04.2019, 16:48
Burmistrz pojechał się polansować ale mu nie wyszło bo się tylko ośmieszył.
znudzony?
znudzony? 17.04.2019, 00:55
E tam - zawsze to ciekawsze niż zabawa długopisem - jak już się do urzędu przyszło.
A tak zawsze jakaś odmiana...
zawiodła intuicja
zawiodła intuicja 17.04.2019, 00:10
Sądził pewno na coś groźniejszego skoro tyle straży jechało.
o
o 16.04.2019, 10:06
To kiedy będzie nowa droga z Sobierzadza??
Strażak sam
Strażak sam 16.04.2019, 09:48
Trzeba w gardnie wszystkie piwnice przejrzeć bo ludzie piece mają i nikt tego nie sprawdza.
123
123 16.04.2019, 15:38
Przejrzeć to możesz na oczy i nie pisać głupot ćwoku z Brynek
z Gardna
z Gardna 16.04.2019, 08:00
Jak się chajcował dom, albo jak było morderstwo w samym centru miasta to burmistrz miał to w deklu! A teraz proszę pojechał zobaczyć zadymienie.?
święta idą
święta idą 16.04.2019, 09:28
wędzarnia polityków
gryfon
gryfon 16.04.2019, 06:01
a moze by tak administracje pofatygowaly sie na przeglady pralni i suszarni
gryfon
gryfon 16.04.2019, 05:51
ile w gryfinie jest pralni i piwnic zagraconych roznym dobytkiem! tez by sie fajnie palilo!!!!
szkoda
szkoda 16.04.2019, 00:33
Szkoda że taka rura się nie przetopiła w katedrze Notre Dam. Byłoby tylko zadymienie.
polityka
polityka 16.04.2019, 00:20
A Sawaryn chciał upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Już jeździ tam gdzie dym?
Legnica
Legnica 16.04.2019, 00:02
Mała Moskwa.
kurde