Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Konferencja z niespodziankami i... wpadkami

  • 15.05.2019, 11:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Konferencja z niespodziankami i... wpadkami
Co ciekawe, na dzisiejszą konferencję, którą zorganizowano w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie, zapraszali dyrektor z Niemiec i burmistrz Gryfina, ale rejestracja była po drugiej stronie Odry. Spóźnił się jeden z głównych prelegendów, eurodeputowanydo Parlamentu Europejskiego Joachim Zeller, który krążył po mieście, gdyż nie mógł znaleźć miejsca do parkowania. Na dłużej utknął... przed automatem na parkingu koło urzędu. Parking był pełen, ale żeby z niego wyjechać należało mieć polski bilon...

-Przykro mi, że się spóźniłem, ale parkigu w Gryfinie nie ma - stwierdził eurodeputowany Joachim Zeller, poznając w ten sposób jeden z największych problemów tego miasta.

Spotkanie zorganizowano w ciasnym na ten cel pokoju konferencyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Co dziwne, nie przygotowano nagłośnienia. Tłumaczenie jest symultaniczne, co zapewniła strona niemiecka. 

Konferencja zamykająca projekt

Konferencja zamykająca projekt „Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty na obszarze polsko-niemieckiego obszaru gospodarczego Dolina Dolnej Odry” zorganizowało polsko-niemieckie stowarzyszenie samorządów Zukunft Unteres Odertal/ Przyszłość Doliny Dolnej Odry

Konferencję prowadzi dr Marcin Krzymuski.

Historię i założenia projektu założonego 12 lat temu przypomniał szef projektu Detlef Krause. Przedstawił też wizje dalszego wspólnego działania.

-Tylko wspólne planowanie gmin z regionu przygranicznego będzie w stanie zaspokoić potrzeby swoich mieszkańców - mówił Detlef Krause.

Będą nadal współpracować

-Unia Europejska daje nam możliwość realizacji wspólnych projektów, ale przede wszystkim zbliża ludzi, co jest szczególne ważne w obszarze pogranicza - powiedział eurodeputowany Joachim Zeller.

Inicjatorzy projektu wyrazili potrzebę kontynuacji współpracy. 

-Myślę, że nie jest to koniec, a kwestią są ustalenia jakie podjąć dalsze działania - powiedział Detlew Krause.

Na konferencji byli przedstawiciele następujących gmin naszego powiatu: Gryfino, Widuchowa, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia, Banie, Moryń i Mieszkowice. Nie było przedstawicieli Chojny, która wcześniej uczestniczyła w projekcie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

answer
answer 17.05.2019, 01:21
A co z tego Gryfino konkretnie miało?
o
o 16.05.2019, 10:23
Ależ skupienie, cóż za uwaga widowni.
......
...... 16.05.2019, 10:21
tłoku to tam nie było
a czytać ZE ZROZUMIENIEM potrafisz?
a czytać ZE ZROZUMIENIEM potrafisz? 16.05.2019, 15:37
A co mieli sobie na kolankach siedzieć? Ile było miejsc, tyle osób...
Gdyby zrobili w sali obrad rady gminy to zmieściłoby się więcej osób niż w dawnej sali ślubów....
......
...... 16.05.2019, 16:43
nawet puste krzesła były .tłum walił drzwiami i oknami
uczestnik
uczestnik 16.05.2019, 22:52
Na początku były prawie wszystkie krzesła zajęte, ale później się rozluźniło.
do buraka...
do buraka... 16.05.2019, 17:07
gdzie ty widzisz puste krzesła? Tych, co aktualnie przemawiają czy robiących zdjęcia policzyłeś?
Jakby była większa sala - byłoby więcej ludzi. A przynajmniej MOGŁOBY być....
......
...... 18.05.2019, 08:38
właśnie mogło by być .....gdyby mieli chęć uczestniczyć
olaboga...
olaboga... 19.05.2019, 00:00
Czytaj ze zrozumieniem, czy potrafisz? Rejestracja była wcześniejsza - liczba miejsc ograniczona.
Zamknęli listę a ty mówisz - "nie było chętnych na większą salę"?
A PRÓBOWALI???
AJWAJ ALELUJA BISMILAH und vorwarst
AJWAJ ALELUJA BISMILAH und vorwarst 16.05.2019, 09:06
takie niedopatrzenie mietek ty *** ha ha ah GOTT GEBET SACHSEN COBURG GOTHA VON WETTYN VEL WINDSOR HA HA AH
bum cyk
bum cyk 16.05.2019, 22:54
Dlaczego wyzywasz burmistrza? I Tak traktujesz swojego sąsiada?
 KOCIA ŁAPA
KOCIA ŁAPA 16.05.2019, 08:47
kiedy sawaryn postawi BOZNICĘ w gryfinie ten brak sali slubów tomaszek zostanie rabinem ha ha ah
1994
1994 16.05.2019, 00:18
A ja ślub brałem dwa tygodnie temu w Szczecinie. Było extra. Każdy może wybrać sobie dowolny USC. A w Gryfinie nie ma sali ślubów. Wstyd. To gmina katolicka. Wyznaniowa.
król propagandy
król propagandy 16.05.2019, 08:45
nie przejmuj się kuduk postawi boznicę w steklinku ha aha h i będze królował ha ha ah
Dank
Dank 15.05.2019, 22:52
A ja powiem krótko, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 16.05.2019, 08:42
bo na tym ten cyrk *** polega DZIEL I RZĄDZ HA HA AH
lustro z sali ślubów
lustro z sali ślubów 15.05.2019, 23:06
Problem pojawia się, gdy zadowolonego widzisz tylko w lustrze...
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 16.05.2019, 09:26
mietek rozmawia po przez nie z duchami sekretarzy i burmistrza piłata ha ah ah https://youtu.be/khy_N0b7AeQ
ejsza
ejsza 16.05.2019, 11:44
ILE MATKA SIĘ ŚNIEGU NAŻARŁA ŻEBY TAKIEGO BAŁWANA URODZIĆ JAK TY?
.......
....... 16.05.2019, 19:34
gej sza, albo do biedronia
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 16.05.2019, 11:57
TY SIE ZAPYTAJ WIECZORKÓW ILE DZIADEK ZJADŁ SNIEGU TEGO Z GÓRY SYNAJ ZE SĄ TACY DURNI HA AH AH i tylko zydowskie o sory eskimoskie układy ratują ich przed pierdlem ha ah ah
oko
oko 15.05.2019, 22:47
Jest tak, że język piszących opinie zdradza tych, którzy je piszą.
zukunft
zukunft 15.05.2019, 22:44
Nikitiński muss gehen!!!!
eMeNeSy lecą w kulki
eMeNeSy lecą w kulki 16.05.2019, 08:35
Der ganze Terzett muss raus !!!
płazem nie ujdzie
płazem nie ujdzie 15.05.2019, 21:18
To wina żaby, bo ona ma paskudnika w oczach.
oficer umig
oficer umig 15.05.2019, 21:15
Kierownik Mietek przyszedl do roboty na 10 rano, dokonal oględzin i powiedzial: "nie dajmy sie zwariować". I szału nie było.
Gemein gemeinsam in der Gemeinde
Gemein gemeinsam in der Gemeinde 15.05.2019, 19:13
Czy zaspakajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców po stronie niemieckiej to robienie pułapek na polaków i strzelanie z broni elektromagnetycznej? Teren jest piękny ale na ludzi uważajcie. Można stracić życie i zdrowie. Za takie zbliżenie to ja podziękuję.
a przetarg był?
a przetarg był? 15.05.2019, 18:16
Spaślaki tercetowe jak widać nawet nie wiedzą, w czym problem. I tylko o darmowym bufecie. A z przetargu, czy z "wolnej ręki"?
To w klubie radnych GIS norma. Trzepak nie umie napisać interpelacji.
To w klubie radnych GIS norma. Trzepak nie umie napisać interpelacji. 16.05.2019, 00:24
Spaślak jest tylko jeden. Z Gardna. Ostatnio złożył taką interpelację aby gmina na swoją własność wydała na siebie decyzje o trwałym zarządzie. Facet nic nie rozumie. Jest po prostu głupi. Nie zna ani prawa cywilnego, ani administracyjnego ani samorządowego. Błazen.
.......
....... 16.05.2019, 18:20
niedaleko pada prawnik spaślak od prawnika lenia
Hahahaha
Hahahaha 15.05.2019, 18:15
Bubububhaaaaaaaaa!!!
Kocur
Kocur 15.05.2019, 18:08
Konferencja z niespodziankami i... wpadkami

Jakimi wypadkami a co to eurodeputowany nie może poszukać parkingu? Korona z głowy mu nie spadła czym on się różni od zwykłego mieszkańca. Niech więcej kasy dają na drogi to i parkingów będzie więcej.
Projekt Polsko-niemiecki to kto miał zapraszać? Ktoś tu widzę szuka sensacji na siłę. A bufet był??? Zapewne tak i musiał być porządny bo o tym redaktor ani słowa 🤣🤣🤣
a był przetarg na bufet????
a był przetarg na bufet???? 15.05.2019, 18:15
I tyle zrozumiałeś z artykułu sawaryniarzu? To idź sobie za własny szlabanik z tyłu za urzędem. Tylko śmieci nie wyrzucaj...
Savoir-vivre
Savoir-vivre 16.05.2019, 23:13
Jak widać na zdjęciach bufet umieścił Sawaryn w kącie sali na półce. Co za finezja! To chyba tak aby każdy miał problem dojść.
roka
roka 15.05.2019, 16:59
oj tam, oj tam, takie pierdoły piszesz że szkoda czytać. Lepiej napisz czy kanapki smakowały i ile zjadłeś darmowej wyżerki
bez przetargu?
bez przetargu? 15.05.2019, 18:11
A był przetarg?
smutno mi
smutno mi 15.05.2019, 15:34
Jesteśmy miastem przygranicznym,zapraszamy gości, ktòrzy się spóźniają,bo nie mogą zaparkować,bo szlabanki jak za KRÓLA ĆWIECZKA. Sala za mała,bez nagłośnienia,a na spotkanie w Gryfinie zaprasza Niemiec ?!! A TY " b "pytasz gdzie tu wpadka ?? No oszołom , inaczej się nie da nazwać takiego ignoranta!!
b
b 15.05.2019, 15:13
i gdzie tu wpadka???
przeczytaj, ale ze zrozumieniem:)
przeczytaj, ale ze zrozumieniem:) 15.05.2019, 15:20
Trzy lata przejmowali ten parking od powiatu (po co?) żeby postawić przestarzałe szlabany (ktoś wyczyścił magazyny?) - gdy w każdym tramwaju i autobusie w Szczecinie można płacić za bilet na różne sposoby - i automat obsługuje w kilku językach do wyboru....

A przeciez od urzędu gminy do starostwa taka cięzka droga...
klan
klan 15.05.2019, 18:13
W zeszłej kadencji to można było załatwić przy niedzielnym rodzinnym obiedzie, jak przez trzy lata urzędową drogą nie szło załatwić....
pytanie
pytanie 15.05.2019, 14:55
To była kiedyś sala ślubów? Dlaczego nie zrobili konferencji w sali obrad rady?
mielone
mielone 15.05.2019, 21:16
Bo im się pomyliło.
Grażyna
Grażyna 15.05.2019, 14:19
Wiecznie niezadowoleni. Kiedy lewactwo rządziło i nic nie robiło, to cicho siedzieliście. Pasowało wam ich nieróbstwo i chlanie. Żadnych nowych pomysłów tylko narzekacie. Po cholerę glosowaliscie na millerow czy nyczow. Głosujcie na młodych i wyksztalconych, których tatuś nie jest politykiem czy byłym lewakiem, a być może sb ckim kapusiem
lustrator gminny
lustrator gminny 15.05.2019, 14:58
Nie pasuje mi twoje nieróbstwo i ĆPANIE "grażynko"...
A z tym szukaniem wśród rodzin to żeś dowalił cycu....
Dawaj kandydatów, będziem lustrować:)

Przy okazji - naprawdę uważasz, że za winy ojców maja cierpieć dzieci?

Pozostałe