Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Lekarka Lidia P. na ławie oskarżonych. Zarzut: znęcanie się nad zwierzętami

  • 01.06.2019, 21:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Lekarka Lidia P. na ławie oskarżonych. Zarzut: znęcanie się nad zwierzętami
Przed Sądem Rejonowym w Gryfinie rozpoczął się proces Lidii P., lekarki ze Starego Czarnowa. Jest oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami przebywającymi na jej posesji. W marcu 2018 r. odebrano jej psy, koty, konie, krowy i trzodę chlewną – łącznie ponad 120 sztuk zwierząt.

Główną interwencję podjęło wówczas "Pogotowie dla Zwierząt", które podkreśla, że: „zastaliśmy zwierzęta w złych warunkach bytowania. Psy były niedożywione, chore, trzymane bez bud, w błocie i w zamkniętych pomieszczeniach gospodarczych. Psy żyły na innych, martwych. Żywiły się nimi, ponieważ nie miały nic innego do jedzenia. Niektóre utopiły się na posesji w błocie wymieszanym z gnojowicą. Tak złych warunków u zwierząt dawno nie widzieliśmy w żadnym z gospodarstw, a mamy za sobą kilka tysięcy interwencji”.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie zaraz po interwencji wydała lekarzowi na czas prowadzenia spawy karnej zakaz przyjmowania i posiadania zwierząt. Jeszcze w grudniu 2018 roku skierowała do sądu akt oskarżenia. Zarzutem są objęte czyny Lidii P. wobec zwierząt jeszcze od 1 stycznia 2010 r. do 29 marca 2018 r. Zarzut dotyczy wszystkich odebranych zwierząt w łącznej liczbie ponad 120 zwierząt.

58-letnia kobieta nie przyznaje się do winy. Odmówiła odpowiedzi na pytania oskarżycieli posiłkowych, którymi są m.in. przedstawiciele "Pogotowia dla Zwierząt".

- Nie przyznaję się do winy. Przykro mi, że wszystkie te lata, za które mam zarzuty, zostały ocenione na podstawie sytuacji zastanej w 2018 roku, gdzie były akurat roztopy i na posesji było błoto. Jeśli psy mają wybór, wolą się wytarzać w odchodach niż perfumować. Szkoda, że organizacja nie przyjechała zimą jak były mrozy, bo wtedy wszystkie zwierzęta były wyczesane – zeznawała przed Sądem Rejonowym w Gryfinie Lidia P.

Lekarka podkreślała, że aby zwierzęta miały co jeść, oszczędzała na jedzeniu dla siebie. Jeden z psów chudł, bo się zakochiwał i wtedy tracił na masie ciała. Sterty chleba były gromadzone dla świń, które chciał hodować mąż oskarżonej - Krzysztof.

-On chciał aby te świnie widziały niebo. Dlatego chodziły wolno po posesji – mówiła Lidia P. i zapewniała, że leczyła zwierzęta.

Na kolejną rozprawę sąd wezwał zawnioskowanych przez strony świadków.

Lekarce ze Starego Czarnowa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/27611,zwierzeta-brodzily-w-gnojowicy-i-blocie-gehenna-w-

 

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/30964,lekarce-medycyny-rodzinnej-grozi-2-lata-wiezienia

 

 

 

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chudy pies
Chudy pies 05.06.2019, 10:31
Pewnie każdy kto tu hej-tuje, bierze sobie szczeniaka, potem przed wakacjami wyrzuca bo tak wygodnie! A jak ktoś weźmie i przygarnie, żeby nie zdechł w lesie czy rowie przy drodze to potem trzeba go obsmarować 'po polsku' . U nas co lato biega po wiosce pełno "wakacyjnych" psów, żyją potem na podwórkach u ludzi jak ktoś przygarnie n-tego psa bo proceder zostawiania powtarza się co roku. Stoi taki 2 tygodnie przy drodze potem znika, zdycha czy gdzieś leci do lasu szukać "wygodnych państwa z miasta". Na zdjęciach nie widzę niedożywionego psa, dziwne, chyba że to afrykańska opuchlizna głodowa. Nie wyrzucajcie na wioskach przed urlopem "bo tam sobie poradzi" to ludzie nie będą trzymać włóczęg potem.
rozsądny kiciuś
rozsądny kiciuś 05.06.2019, 11:01
Chudy pies Dzisiaj, 10:31
Pewnie każdy kto tu hej-tuje, bierze sobie szczeniaka, potem przed wakacjami wyrzuca bo tak wygodnie!


Nie osądzaj innych według siebie gamoniu!!!


Nikt tu nie hejtuje bo skoro pisze w tym temacie to bliskie jest mu dobro zwierząt które należy odróżniać od paranoi na ich punkcie.


U nas wszystkie psy i koty zawsze były zadbane i zawsze umierały ze starości . To dla ciebie nie normalne, co?
T
T 03.06.2019, 11:28
Danka, co ty wypisujesz kobieto. Maz to Krzysztof wyraznie jest napisane, on zyje i ma sie dobrze, wspolnie prowadza swoja " dzialalnosc" . Zreszta to niewazne, tu chodzi o zwierzeta, ktorych znowu przybywa.
rocca
rocca 03.06.2019, 10:10
Mnie to trochę przypomina sądy inkwizycyjne.
robot
robot 02.06.2019, 21:15
Mąż Pani lekarki, szok a kiedy (...)

Część komentarza usunięto. admin2
tobor
tobor 03.06.2019, 10:04
wtedy kiedy takie qrwy jak ty zejdą z tego świata
Sodomia i Gomoria
Sodomia i Gomoria 03.06.2019, 01:19
A który to ?
Danka
Danka 02.06.2019, 21:22
Mąż pani Lidii nie żyje od kilku lat. Tak więc robocie bez serca nie musisz się tak wysilać w swoich złośliwościach.
Wyrok
Wyrok 02.06.2019, 18:47
Lekarka czy morderczyni.? Ponoć lekarz ma ratować życie.. a ta tu ewidentnie zasłużyła na kratki i dożywotni zakaz posiadania zwierząt.
czarnowianin
czarnowianin 02.06.2019, 18:24
To się zdziwią!
góral niskopienny
góral niskopienny 02.06.2019, 12:14
Po ile u was prosieta w gryfinie?
Zzz
Zzz 02.06.2019, 11:34
Jak kobieta wyksztalcona mogla doprowadzic do takiego stanu. A kto u tej Pani sie leczyl???
!
! 03.06.2019, 01:21
Ona powinna się leczyć u psychiatry.
Polak
Polak 02.06.2019, 11:25
A co robiły władze gminy, to one powinny zasiadać na ławie oskarżonych!!! Komunistyczna banda tylko potrafi gnębić, i żyć jak pany. Mnie ciekawi po co Kwaśniewski z rosattim podpisali konwencję MLI, skoro i tak nie zamierzali wprowadzić jej w życie. Komunistyczna propaganda, ludzi otumanic że prawi i kradli ile mogli bezkarnie!!! Dzisiejsza KO to ich następcy, dlatego nie chcą bezstronnych sądów
puknij się w czoło
puknij się w czoło 03.06.2019, 10:12
A co do tego mają władze gminy?
Lanse-lot
Lanse-lot 07.06.2019, 09:50
Władze gminy wiedziały o wszystkim od lat i nic z tym nie zrobiły. Ludzie zgłaszali problem smrodu, szczurów wielkości kotów, wszechobecnego syfu, wiecznego ujadania sfory psów ale poukładana Pani doktor wszystko sobie pozałatwiała. Ponoć był filmik nakręcony przez jednego sąsiada jak psy rozszarpywały zdychającego konia ale co tam a to wszystko w samym środku wsi i w przychodni gdzie się leczy ludzi. Oglądałem ten bajzel przez lata - dramat
internet
internet 02.06.2019, 11:01
W internecie można znaleźć bardzo ciekawe informacje dotyczące "Pogotowia dla Zwierząt".
pytanie
pytanie 02.06.2019, 18:25
A co ma piernik do wiatraka?
Fg
Fg 02.06.2019, 07:29
A co zrobiła pani wójt !!!!!#
One też w gnoju spała ?
One też w gnoju spała ? 02.06.2019, 13:47
Dziękujemy za zlikwidowanie tej jatki w środku wsi.
Gosia
Gosia 01.06.2019, 22:38
Ta historia szokuje mnie do dzisiaj.

Pozostałe