Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Toaleta publiczna w miejscu nieczynnego lokalu gastronomicznego?

  • 13.07.2019, 09:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Toaleta publiczna w miejscu nieczynnego lokalu gastronomicznego?
- Proszę o rozważenie usytuowania toalety publicznej na placu Księcia Barnima I w miejscu nieczynnego lokalu gastronomicznego. Można wykorzystać istniejącą tam kanalizację. Estetyczny projekt toalety wkomponowany w centralnym miejscu starego miasta rozwiąże problem załatwiania potrzeb w okolicznych miejscach - z taką interpelacją zwróciła się do burmistrza Gryfina radna Rady Miejskiej w Gryfinie Wanda Hołub.

Jednak plany co do obektu po byłym lokalu gastronomicznym są zupełnie inne. Zgodnie z wytycznymi wojewódzkiego konserwatora zabytków w Szczecinie ów obiekt zostanie wyburzony. 

A co z publiczną toaletą?

- Gmina Gryfino złożyła dla firmy PKP PLK propozycję w sprawie współfinansowania utrzymania toalety publicznej w budynku dworca PKP. Ponadto informuję, że ogólnodostępna toaleta publiczna znajduje się w budynku Tawerny na gryfińskim nabrzeżu. Toaleta czynna jest przez cały rok w godzinach od 7 do 22 - odpowiada radnej zastępca burmistrza Tomasz Miler.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (130)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutne to
smutne to 21.07.2019, 00:35
I przez to całe miasto wygląda jak dziura zabita dechami!
i znowu atak na zadających niewygodne pytania...
i znowu atak na zadających niewygodne pytania... 16.07.2019, 18:47
terceciarze nie mogą przeboleć, że są radni, którym zależy i zadają niewygodne pytania...
A taki miał być piękny prze..targ na rozwalenie placu Barnima i układanie od nowa (bez budynku i bez miejsc parkingowych - pustka - ale za parę milionów)...
prawda
prawda 16.07.2019, 18:50
Widać to na sesjach jak nie tylko sam Sawaryn, ale i Miler, czy Nikitiński atakują każdego kto zada niewygodne pytanie. Jak tak na nich patrzę z boku to sobie myślę, że jakby mogli to by zagryźli każdego kto ma jakiekolwiek wątpliwości do ich nieomylności.
Nikotyna zabija
Nikotyna zabija 16.07.2019, 19:00
Nikt jednak nie.ma wątpliwości że twórca wodolejstwa i zadymiania gabinetu powinien odejść!
i ty razem z nim...
i ty razem z nim... 16.07.2019, 21:09
i ty razem z nim...
razem ale osobno
razem ale osobno 17.07.2019, 09:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Krysia
Krysia 16.07.2019, 13:00
Bufetowa, to chyba jest nie normalna" taka" kościołowa "a kibel koło miejsca świętego chciałaby postawi.Jak widać mamy dwie g*** radne jedna od g*** psich a druga od ludzkich.*** interpelacje a kasa z gminnej kasy leci.
do tego od "kasy z gminnej kasy, co leci"...
do tego od "kasy z gminnej kasy, co leci"... 16.07.2019, 18:44
ty, prymitywny terceciarzu - a tobie kibel pod kościołem niepotrzebny?

Nie wiesz, że przy największych świątyniach, gdzie jest dużo ludzi są toalety?

No ale to trzeba gdzieś bywać i coś myśleć...
taka gmina
taka gmina 16.07.2019, 09:07
Pomysł dla zwykłych ludzi nie milionerów, wykorzystujący istniejącą gminną budowlę, którą tercet zaniedbał, przetarg na niewielką kwotę - no i pomysł nie wyszedł od tercetu - nie ma szans...

Podobnie jak z projektami budżetu obywatelskiego - ludzie głosują a... Miler dwa lata przygotowuje przetarg, żeby nikt się nie zgłosił...
Wucek
Wucek 15.07.2019, 21:13
Jak umig zamknięty zawsze mam aktualny rozkład jazdy pekape wskakuje do pociągu korzystam z toalety w czepinie ew w daleszewie wysiadam przesiadka do Gryfina pociągiem albo jedynką jeszcze lepiej bo wysiadam w centrum ,nie zanieczyszczam miasta ,nie trzeba nic budować ,utrzymywać sprzątać iid same korzysci
lucki
lucki 15.07.2019, 22:04
Dobre, ale się uśmiałem! Jak norka drzenińska!
bajkopisarz Mietek
bajkopisarz Mietek 15.07.2019, 20:37
Za siedmioma marketami, za pięcioma parkingami, właściwie w tym miejscu powstanie miejski szalet. Gdzież w okolicach planowanej tężni.
Koszałek Opałek
Koszałek Opałek 15.07.2019, 22:02
i dwóch tysięcy miejsc parkingowych...
obszczymur
obszczymur 15.07.2019, 16:30
Po co ? park miejski blisko tam ! łamie sie non stop I robię kangura
niestety
niestety 15.07.2019, 19:04
gorzej, że to samo dzieje się pod kościołem!
solidarność
solidarność 15.07.2019, 19:21
oby tylko tw bolka nie było bo by naszczał do kropielnicy
;)
;) 15.07.2019, 22:03
i zobacz - podobnie jak jojo na ludzi wyszli...
gmina paździerzowa
gmina paździerzowa 15.07.2019, 14:52
Najgorsze jak prymityw na hasło "szalet" od razu widzi "tojtoja" - albo jeszcze gorszy wychodek.
Tymczasem porządne przybytki są estetyczne i stoją w wielu miastach - również w centrach miast - tam gdzie są ludzie.

A spokojnie można byłoby pogodzić i małą gastronomię i schludną toaletę w tym miejscu.

Zresztą bardzo dobra lokalizacja - przystanek, dużo ludzi przechodzących, imprezy na placu Barnima...

Zresztą, przecież do czasu aż tercet pogonił dzierżawcę to tam w lokalu toaleta była...
ajaj aleluja i do przodu
ajaj aleluja i do przodu 15.07.2019, 12:43
nie przesadzajcie środek miasta i szalet ha ha ah chyba tylko idiota takie coś może poprzeć parking też poroniony pomysł to powinna być wizytówka gryfina krzyżówka z drogą do niemiec i kibel ha haah tam powinna być mała gastronomia i jakieś wyszynki a nie SR ACZ na środku miasta ha haah
Szef
Szef 17.07.2019, 08:46
A niemcy to nie ***ą? ***ą i też w takich toaletach - takich której u nas nie będzie.
Knagulec
Knagulec 15.07.2019, 19:33
Ja tam chetnie wpadne do Ajwaja 
ciota policyjna na emeryturze na dekiel
ciota policyjna na emeryturze na dekiel 16.07.2019, 13:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Knagulec
Knagulec 15.07.2019, 22:09
Postawic figurkę z bronzu
obwisły wór 11 listopada
obwisły wór 11 listopada 15.07.2019, 20:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

taka prawda
taka prawda 15.07.2019, 09:13
Plac Barnima jest jest oczkiem w głowie tercetu, jednak „odlepiło się oczko temu misiu".
paweł
paweł 14.07.2019, 21:33
Dobry pomysł ...i dlatego nie należy łączyć toaletę publiczną z działalnością gastronomiczną .Powinien to być samodzielny estetyczny obiekt .
lekoman
lekoman 15.07.2019, 08:27
Kibelek w centralnym miejscu miasta to jak toaleta w salonie. Na mózg ci padło?
do salonowego paździerza:)
do salonowego paździerza:) 15.07.2019, 09:31
taki to salon z paździerzami zamiast szyb...
Tobie na mózg padło - myślisz o tojtojach przy dworcu?
To dopiero był obciach!
A toaleta na placu, gdzie jest dużo ludzi, przystanek, imprezy od czasu do czasu - estetyczny i zadbany - jak najbardziej!

Ale masz rację - znając estetykę tercetu - mogliby tu postawić tojtoja...

Skoro im te paździerze nie przeszkadzają od roku ani niedaleko "wizytówka miasta" - ściana z herbami miast partnerskich...
szeregowy Odlot
szeregowy Odlot 15.07.2019, 09:29
Toaleta publiczna powinna być gdzieś na obrzeżach miasta, pod lasem, tak aby nikt nie musiał z niej korzystać. Po co komu kibel w centrum miasta gdzie pełno ludzi z potrzebą?
cheche
cheche 15.07.2019, 11:07
i jeszcze zamknąć na kłódkę, żeby nie pobrudzili...
........
........ 14.07.2019, 20:57
Toaleta publiczna winna posiadać kabiny dla kobiet ,mężczyzn , i dla niepełnosprawnych oraz miejsce na środki do utrzymania czystości oraz osoby dbającej o porządek .
refleksja o hałasie w mieście....
refleksja o hałasie w mieście.... 14.07.2019, 22:13
o kanalizacji zapomniałeś z przemądrzałym klejeniem definicji...
A to dobry pomysł, żeby blisko placu, gdzie odbywają się różne imprezy, blisko przystanku i w centrum miasta była schludna toaleta!
Przestaną ludzie kościół obsikiwać....
Ono
Ono 14.07.2019, 21:25
Dla kobiet ,mężczyzn ,niepełnosprawnych, a co z innymi płciami!?
dobry pomysł...
dobry pomysł... 14.07.2019, 19:59
Wystarczyłoby nieco elewację "podretuszować" - i budyneczek wpasowałby się - tym bardziej, że przecież wokół placu Barnima mamy oprócz kościoła same bloki z lat 60, 70 i 90 tych - więc nie przesadzajmy!

A w budynku zmieściłaby się i toaleta i jakaś gastronomia - trzeba tylko gospodarza!

No i w tym problem, jak się ma kogoś z manierą milionera....
Dla tercetu
Dla tercetu 16.07.2019, 01:44
Gastronomia w toalecie.
otton z brambergu
otton z brambergu 14.07.2019, 19:50
konserwator zabytków proponuje nazwe ***Z BARNIMA ha ha ah
WYCHODEK BARNIMA
WYCHODEK BARNIMA 14.07.2019, 19:12
MAM NAWET nazwę dla tego przybytku ha ha ah GDZIE KRÓL CHADZAŁ PIESZOHA HAA
paweł
paweł 14.07.2019, 18:08
Co to za problem wykonać projekt i dostosować obiekt do wymaganych standardów , przebudować i wykonać wskazane prace dla potrzeb mieszkańców i przyjezdnych .
Jb
Jb 15.07.2019, 05:55
Na Chrobrego 17 jest taki obiekt co można szczać i *** do woli!!!!!Od rana do wieczora!!!Pierw piwko można strzelić pod biblioteką polecam!!!!
może o to chodzi?
może o to chodzi? 14.07.2019, 18:49
Za tanio...
Turysta
Turysta 14.07.2019, 17:18
Taką budę zabitą paździerzem na czymś w rodzaju rynku to ostatnio widziałem w Klejwach niedaleko Sejn we wczesnych latach dziewięćdziesiątych XX wieku.
wizytówka "gospodarza":):):)
wizytówka "gospodarza":):):) 14.07.2019, 18:48
taka paździerzowa estetyka tercetu - z tego dwóch historyków...
Był lokal, przynosił zyski w postaci czynszu, podatków itp - od roku stoi taki zabity dechami...
Steklnlo
Steklnlo 14.07.2019, 16:49
Brawo p. Radna dobrze źe ma pani na uwadze przyjezdnych toaleta jest bardzo potrzebna i to w miejscu przystanków autobusowych i gdzie odbywają się różne imprezy .Cóż to za ochroną zabytków chyba tylko historyczna nazwa placu.
racja
racja 14.07.2019, 17:15
Tercet zasłania się konserwatorem zabytków, bo umyślił sobie kolejną bezsensowną "słomianą inwestycję" - zrywanie bruku na placu i kładzenie od nowa - likwidację lokalu, likwidację miejsc parkingowych - nie będzie nic.
Czyli tak jak lubią...

Konserwator zabytków nie nakazuje rozbiórki - to oni chcą rozbierać i niszczyć.

O nabrzeże by zadbali, o skwerki z fontannami - bo wstyd patrzeć na herby miast partnerskich... potem niech się zabierają za inne miejsca...
miś
miś 14.07.2019, 17:32
Tylko "słomiane" inwestycje przynoszą zysk!
aga
aga 14.07.2019, 16:24
po co budować dogadać się z koleją i uruchomić toalety z prawdziwego zdarzenia miejsce idealne. Plac Barnima powinien być wizytówką Gryfina, a ten budynek to porażka
paździerzowa wizytówka tercetu...
paździerzowa wizytówka tercetu... 14.07.2019, 17:17
"Wizytówka" czyli co? Pustka? Lokal im przeszkadzał? Teraz od roku z paździerzami w oknach to dopiero wizytówka - nie Gryfina tylko tercetu....
turysta
turysta 14.07.2019, 14:51
W Londynie toalety publiczne usytuowane są w miejscach najbardziej uczęszczanych są czyste , schludnie w dodatku bezpłatne .

Pozostałe