Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Dożynki archidiecezjalne 2019 w Gryfinie - znamy program

  • 10.08.2019, 05:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dożynki archidiecezjalne 2019 w Gryfinie - znamy program fot. TWS
Dożynki archidiecezjalne odbędą się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 prezentacją wieńców dożynkowych. O godz. 12.00 odbędzie się uroczysta msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Podczas liturgii wierni będą także prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi. Mszy świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. arcybiskup Andrzej Dzięga.
PROGRAM
 
godz. 10.30 – prezentacja wieńców dożynkowych;
godz. 11.45 – przywitanie uczestników i zaproszonych gości;
godz. 12.00 – msza święta dziękczynna za tegoroczne plony;
godz. 14.00 – część artystyczna i wspólna biesiada - poczęstunek gości zupą „dożynkową”;
- występy lokalnych zespołów muzycznych;
- degustacja chleba i regionalnych potraw.
 
W godzinach przedpołudniowych:
- prezentacja potraw, m.in.: pierogów, kulebiaków, wyrobów z pasiek, ciast z wypieków domowych, wędlin i swojskiego jadła;
- prezentacja rękodzieła regionalnego i sztuki artystów z regionu.
 
Informację o programie dożynek archidiecezjalnych w Gryfinie w mediach podajemy jako pierwsi.
 
 
A tak wyglądały dożynki archidiecezjalne w 2018 r.:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fakty i mity
Fakty i mity 12.08.2019, 18:58
Gdzie te paluchy wkładałeś ?
Taaaaaka sekta
Taaaaaka sekta 12.08.2019, 00:41
Pedofil, efebofil, homoseksualista, biskup, arcybiskup, ……. .
kod
kod 12.08.2019, 07:42
zgłosić do prokuratora ten wpis
bezpartyjna
bezpartyjna 11.08.2019, 19:47
Zazdrość niektórym rozum odbiera.
kod
kod 11.08.2019, 16:53
zwolenniczka owsika z arcybiskupem...wstyd
Ja
Ja 11.08.2019, 19:36
Nie wiesz co to jest pomoc chorym dzieciom, to zamilcz .
do Ja
do Ja 11.08.2019, 20:18
A co ma piernik do wiatraka ? Babinka jak się chce wybielić to robi wrzutkę o chorych dzieciach. To takie prostackie,
zażenowana
zażenowana 11.08.2019, 19:00
arcybiskup ma owsiki? Nie uważasz, że to niekulturalne ujawniać takie fakty?
As
As 11.08.2019, 19:42
Polityki i kosciola nie mieszaj z działalnością charytatywną ,zawsze ktoś Ci się nie będzie podobał, więc tylko krytyka Ci pozostała.
Do As
Do As 11.08.2019, 20:12
Bądź obiektywna, bo to ciekawe co piszesz! Przecież t o kościół uprawia politykę, a czy Caritas to przypadkiem nie organizacja przykościelna, charytatywna ?
Misiu
Misiu 11.08.2019, 14:57
31 sierpnia kieckowi będą żreć za nasze. Ale za to 4 września w kinach Polityka!!!
Mieszaniec
Mieszaniec 11.08.2019, 13:36
Straż miejska będzie ochraniac dostojnika kościoła i zapraszonych gości. Trochę dziwne przed wyborami taka impreza w Gryfinie.
oj
oj 11.08.2019, 19:12
to straż jeszcze jest ?
purpurowy
purpurowy 11.08.2019, 12:21
A PiS-kup ze Szczecina znowu przyjedzie...
B
B 13.08.2019, 07:03
Na koniu
Pikuś
Pikuś 11.08.2019, 10:32
Nie tylko że gmina sponsoruje kościelną imprezę, to i jeszcze tłustą kopertę eminencja przytuli za fatygę. I to wszystko z publicznych pieniążków. Ciekawe czy w budżecie było to ujęte.
kod
kod 11.08.2019, 16:52
wytrzeźwiej kodziarzu bo nic nie wiesz. ty dawałeś kijowskiemu
Pikuć II
Pikuć II 13.08.2019, 10:21
Jeżeli już, to Kijowskiemu DAWAŁEM z własnej woli - kieckowi brali małoletnich nie pytając o zgodę mówiąc ' TYLKO NIE MÓW NIKOMU " !! Kumasz różnicę ??
Gość
Gość 11.08.2019, 04:52
Dzisiejszy kościół sprzymierzył się z PISem i skończy tak samo obłuda kłamstwo prywata złodziejstwo zboczenia pedofilia dewiacje *** brak poszanowania człowieka , to wszystko doprowadzi do upadku jeszcze trochę naród pomału przeciera oczy i zaczyna gonić tę bandę
prawda
prawda 10.08.2019, 22:59
Sawaryn, jak będziesz całował pierścień biskupi pamiętaj, jesli sam nie wykorzystywał, nie gwałcił, nie molestował, to wiedział, i to z całą pewnością. Wiedział i nie zrobił nic. jak wy nie robicie. Będziecie się za to smarzyć w piekle. Niech ci ten pocałunek, kryptoateisto koniunkturalny stanie w gardle. Na zawsze.
przypomnienie
przypomnienie 10.08.2019, 21:55
Mioetek nie zapomnij biskupa w rękę pocałować!
Bógpokarze pychę purpuratówi te ich gudaczne szaty szamanów Zła
Bógpokarze pychę purpuratówi te ich gudaczne szaty szamanów Zła 10.08.2019, 20:25
Czarny kościół będzie szukał diabla. A to on.
Dyl
Dyl 10.08.2019, 20:10
Mróz był okrutny i śniegiem wiało, Mama mu niosła ciepłe kakao, On w szafie siedział, bibułę czytał, Na generała zębami zgrzyta Jechały "su/ki", jechały tanki, Mama mu z kawą nosiła dzbanki, On się do walki wielkiej szykował, Więc pistolecik swój przygotował. Strategię tworzył i kreślił plany, Wiedział, że wielkie nadchodzą zmiany, Czytał i pisał, pisał i czytał, Czasami mamę o coś zapytał. W zarysach tworzył grupy oporu, Pochodnie ściągał aż z Ekwadoru, Tworzył nocami i tworzył dniami, Mama chodziła z naleśnikami, Niosła banany i czekoladę, I z rodzynkami pyszną roladę. Niosła mu szynkę, niosła kiełbasę I lukrowaną przepyszną masę. Mama mówiła : - Nie wierz nikomu Więc on ulotki rozrzucał w domu Okna zasłonił, zamek zasunął I na tapczanie walczył z komuną Jarka nie wzięli do internatu Całą więc sławę zawdzięcza bratu A że podobni do siebie byli Wielu do dzisiaj ich z sobą myli.

Przypomnijmy historię
Przypomnijmy historię 10.08.2019, 20:28
Ani Lech ani Jarek nie byli internowani.
Dyl
Dyl 10.08.2019, 20:12
Na Żoliborzu,,, w małym domeczku pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku, sam, bez teściowej, dzieci i żony, mieszkał staruszek pewien zmarszczony. Jako, że kotów hodował parkę pokrytą sierścią miał marynare. Do tego jeszcze w skarpetkach dziury co dopełniało obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał, ni prawa jazdy, ni w banku konta... Z rodziny został sam, z bratanicą - co wielokrotną była dziewicą. Miał ten staruszek do władzy parcie i o tę władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu zbudował sobie partię frustratów, która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory. I bez wątpienia za ich przyczyną okropnie nam się dziadek "rozwinął". Realizując swój pomysł śmiały podporządkował sobie Kraj cały. Rozdawał "stołki" i kasę dzielił tłumacząc reszcie obywateli, że choć jest kiepsko i gorzej będzie to on ich dobro wciąż ma na względzie, nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny, biedny i nieporadny. Aż nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite, że to nie tylko dom i dwa koty lecz jeszcze kilka Miliardów Złotych .... tak pomalutku do grosza grosik... biedny dziadunio Polsce "zakosił". WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY - POZORY MYLĄ!!!

parchy sa wsród nas
parchy sa wsród nas 10.08.2019, 18:13
podlecki juz jedzie z deparchatorem ponoc arcy kapłan jest przejety https://youtu.be/dAnMUvexIAE
Ja
Ja 10.08.2019, 16:39
Dajcie ludzie spokoj obudzcie sie .
ajwaj alelluja i do przodu
ajwaj alelluja i do przodu 10.08.2019, 15:49
te ceny mięsa ha ha ah chyba zostanę weganem https://youtu.be/TKPLCnmcUyU
nasi obywatele i tak w to nie uwierzą
nasi obywatele i tak w to nie uwierzą 10.08.2019, 15:36
https://youtu.be/yLjcZZtR9gM np tacy amerykanie z góry synaj ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu  ha haah
ajwaj aleluja i do przodu ha haah 10.08.2019, 15:16
proponuje jakiś niemiecki akcent na dozynki ha ahah https://youtu.be/YmlDU3dPBEs
konkordat SLD
konkordat SLD 10.08.2019, 14:45
koścół 40 lat wstecz plus lewica koszerna ha haah https://youtu.be/yfqqRV_Rli0
mieszkanka
mieszkanka 10.08.2019, 12:44
Bylam w ubieglym roku. W tym raczej nie pojde.Z wielu powodow. Dlaczego tego nie organizuje i finansuje kuria? Jak dowiedzialam sie , ze biskup Andrzej Dziega prawdopodobnie ukrywal takze pedofilii) przenoszac do innych parafii to...klauzula sumienia mi nie powala uczestniczyc w takij uroczystosci.
kod
kod 10.08.2019, 21:12
bzdury piszesz kodziarzu
syriusz i trzej królowie