Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Na Gotyckim Szlaku w naszym regionie

  • 15.08.2019, 17:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na Gotyckim Szlaku w naszym regionie W 2017 r. festiwal na Gotyckim Szlaku zawitał do Gryfina.
Między innymi w Chojnie, Moryniu, Kołbaczu, Mętnie i Czachowie odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Letniego Festiwalu Wędrownego „Na Gotyckim Szlaku”. Początek w najbliższą sobotę w naszym powiecie!

Festiwalowa trasa łączy turystykę z koncertami muzyki dawnej. Tematem tegorocznego programu mają być ślady św. Ottona, malowideł ściennych, Błękitnej Damy, szlakiem nadgranicznym oraz gotyckiego Szczecina.

Organizatorem imprezy jest szczecińska Fundacja Akademia Muzyki Dawnej.

Program imprezy:

17 sierpnia – Śladami świętego Ottona

Program historyczny – przewodnik: Michał Dębowski

16:00 Pyrzyce

17:00 Brzesko

18:00 Kołbacz

19:00 Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu

Koncert inauguracyjny festiwalu: Claudio Monteverdi - „Le nuove musiche” (Szczecin Vocal Project, zespół Consortium Sedinum)

 

24 sierpnia – Śladami Błękitnej Damy

Program historyczny – przewodnik: Paweł Pawlonka

16:00 Trzebiatów, Pałac nad Młynówką

19:00 Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Koncert: „Concerti Grossi” (Consortium Sedinum – koncert jubileuszowy w ramach 20-lecia działalności zespołu)

 

31 sierpnia – Nadgranicznym szlakiem

Program historyczny – przewodnik: Paweł Migdalski

15:30 Buk

16:00 Stolec

16:30 Dobieszczyn

17:00 Nowe Warpno

19:00 Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie

Koncert: „Fiori Musicali” (Szczecin Vocal Project, Emilia Raiter - harfa barokowa)

 

14 września – Szlakiem średniowiecznych malowideł ściennych

Program historyczny – przewodnik: Paweł Migdalski

16:00 Moryń

17:30 Mętno Małe

18:00 Czachów

19:00 Kościół pw. MB Częstochowskiej w Czachowie

Koncert: „Głosy duszy ludzkiej” (Ensemble del Passato z Poznania)

 

21 września – Dzień Zabytku w Chojnie

Program historyczny – przewodnik: Michał Gierke

16:00 Chojna, festyn z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Terra Incognita

19:00 Kościół Mariacki w Chojnie

Koncert: „Turmmusik” (Tubicinatores Gedanenses z Gdańska)

 

22 września (niedziela) – Śladami gotyckiego Szczecina - z wyobraźnią przez Stare Miasto

17:30 Szczecin, plac Orła Białego

19:30 Kościół pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie

Koncert finałowy festiwalu: „Exsultate Jubilate” (Agnieszka Kozłowska – sopran, Orkiestra Famd.pl, Paweł Osuchowski – dyrygent)

 

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Wyjątkiem jest finałowy koncert w Szczecinie - bilety kosztują 30/20 zł (w przedsprzedaży 25/15 zł do 21 września na stronie organizatora: www.famd.pl. Sprzedaż bezpośrednia: w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sprawiedliwy
sprawiedliwy 18.08.2019, 10:38
do rudego folksdojcza z 21 07 prymitywa jak wam nie pasuje pakuj sie w bylecy wagon i na sybir smiecie czerwono teczowe
Patryk
Patryk 15.08.2019, 22:05
A kto za to płaci?
Wygrać wybory i przywrocić europejskośc tych ziem.
Wygrać wybory i przywrocić europejskośc tych ziem. 15.08.2019, 21:07
StaroGermański szlak, piękny. W cywilizowanym społeczenßtwie jest zasada, że nie ma podzialow na narody, plemienia i nne tam pierdoły. Ten kraj dopiero ostatnio odstaje rozwojowo od reszty bogatej Europy, ale juz niedlugo wroci na odpowiednie tory, i wtedy należy oddac naszym sąsiadom ich ziemie. Ta ziemia to duch germaństwa, nigdy nie bylo tu polakow i nie paßujemy do tych ziem.
do piSSowskiego prymitywa
do piSSowskiego prymitywa 15.08.2019, 21:23
Mówisz o państwie kościelnym, w którym króliki dostawały korony od papieży?
A co pisowni - na Nowogrodzkiej nie nauczyli ani po niemiecki ani po polsku.

No i jakby nie patrzeć - szlak gotycki to można nazwać różnie - ale ani germańskim ani polskim na tych ziemiach nijak nie można.
Bo prymityw nie zrozumie jak było z narodowością w średniowieczu na tych ziemiach...
Wygrać wybory i jazda z nimi. A my do Europy!
Wygrać wybory i jazda z nimi. A my do Europy! 15.08.2019, 21:39
Tak jest! Jazda z tym pisowskim plebsem. 500 plusowa patologia!!!
Gryfiniak
Gryfiniak 16.08.2019, 04:41
He he he u nas w Gryfinie terz jest piękny gotyk szczególnie stara kamienica na Chrobrego tylko w ramki obsadzić wszystko to niedługo szczury zjedzą jak Popiela!!!!!!

Pozostałe