Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Sara Łukawska znalazła swoje anioły. O wolontariuszce na wózku będzie program w telewizji

  • 21.08.2019, 08:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sara Łukawska znalazła swoje anioły. O wolontariuszce na wózku będzie program w telewizji fot. dost.
Problemami zdrowotnymi, z którymi boryka się wolontariuszka z Żabnicy w gm. Gryfino zainteresowała się TVP3 Szczecin. Reportaż o Sarze Łukawskiej będzie emitowany w środę 21 siepnia 2019 r. o godz 18.50 w programie interwencyjnym "WOKÓŁ NAS". Zapraszamy do obejrzenia.

Sara łukawska jest osobą ruchowo niepełnosprawną (porusza się na wózku inwalidzkim). Ze swoim mężem przez wiele lat pomagali ludziom w różnych sytuacjach - byli aktywnymi wolontariuszami, znanymi w Szczecinie i okolicy. Ich akcje były dokumentowane w postaci artykułów w gazetach, w internecie oraz w TVP. Od 4 lat Sara choruje na polineuropatię obwodową, jest to zespół objawów wynikających z uszkodzenia nerwów obwodowych. Choroba ta powoduje ogromny ból i cierpienie, które odbiera siły oraz radość życia.

- Towarzysząca chorobie allodynia, jest to skrajny przypadek przeczulicy, który nie pozwala na swobodne poruszanie się, ubieranie się, kąpiel i jakikolwiek dotyk. Ogromny ból, parzenie, pieczenie to jest to co czuję na co dzień. Trudno to zrozumieć, ale to są tortury. Obecnie czekam na operację, która polega na wszczepieniu do mózgu elektrostymulatora bólu - mówi nam Sara.

-Jest mi bardzo trudno prosić o pomoc dla siebie, bo to zawsze ja pomagałam. Jednak wierzę, że jeszcze są ludzie, którzy zrozumieją mnie i z tą straszną chorobą nie zostanę sama. Proszę Was o wsparcie i z góry dziękuję za każdą wpłatę - mówi Sara.

 

Sytuacją Sary Łukawskiej zainteresowała się telewizja. Dziennikarka Ewa Zielińska przygotowała reportaż zatytułowany "Sara pod naszymi skrzydłami". W Kronice Szczecińskiej była zapowiedź programu "Wokół nas", w którym wyemitowany zostanie materiał na temat mieszkanki Żabnicy, którą pod swoje "skrzydła" wzięły wolontariuszki z Gryfina.

Emisja reportażu już dzisiaj 21 sierpnia 2019 r.  o godz 18.50 w programie interwencyjnym "WOKÓŁ NAS". 

Uwaga! Zmiana godziny programu: 21 sierpnia 2019 r.  o godz 21.21 

 

 

Zbiórka funduszy dla Małgorzaty Sary Łukawskiej na leczenie, rehabilitację, terapię i ewentualną operację została uruchomiona na portalu zrzutka.pl pod linkiem:

 

O Sarze Łukawskiej napisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/33385,sara-lukawska-pomagala-innym-teraz-sama-potrzebuje-pomocy

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mira
Mira 22.08.2019, 13:54
Aż się serce krajało jak się tego słuchało...
 wdzięczna
wdzięczna 21.08.2019, 21:40
Oglądałam, ogromnie się cieszę,że p Sara ma pomoc gryfińskich wolontariuszek. Nam pomogli i zawsze będziemy wdzięczni p Ewie, Bogu dziękuję każdego dnia za takie anioły
A
Bogusia
Bogusia 21.08.2019, 21:28
Oglądam i płaczę. Bardzo wzruszające!
tvwomen
tvwomen 21.08.2019, 21:19
Zaraz będzie program!
program
program 21.08.2019, 18:47
Program o 21.21
niecierpliwa
niecierpliwa 21.08.2019, 18:35
Czekam na program....
przykre
przykre 21.08.2019, 18:45
Ogladam. Już dawno nie bo mnie wkurzali. I nadal widzę że to sPiSiała stacja.
Ela
Ela 21.08.2019, 11:22
Jednak dobro wraca. Powodzenia p Saro
wiara i nadzieja
wiara i nadzieja 21.08.2019, 11:34
Oby!
burza
burza 21.08.2019, 12:15
Trzeba wierzyć i należy tak żyć,żeby nikt przez nas nie płakał,żeby nasi bliscy nie musieli się za nas wstdzić,bo przecież prawdziwych przyjaciół poznajemy po ich czynach,nie pochlebstwach ...
Ola
Ola 21.08.2019, 12:29
Piękne słowa, ale obiektywnie nie zawsze się tak da.
burza
burza 21.08.2019, 12:41
Ola,ale zawsze warto starać się i próbować. Powodzenia
Wiki
Wiki 21.08.2019, 09:56
Dziękuję! Będę oglądała!
Pp
Pp 21.08.2019, 09:28
No to oglądamy i wspieramy. P Zielińska robi dobre programy,zawsze pokazuje krzywdę ludzi

Pozostałe