Konsolidacja urzędu – wyłoniony główny wykonawca

  • 23.08.2019, 12:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Konsolidacja urzędu – wyłoniony główny wykonawca wzp Wizualizacja nowego budynku pasywnego, który ma być siedzibą urzędu marszałkowskiego.
Mostostal Warszawa Spółka Akcyjna został wyłoniony jako główny wykonawca nowej, skonsolidowanej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. W czwartek 22 sierpnia br. Zarząd Województwa podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargu.

Decyzja otwiera drogę do podpisania umowy z wykonawcą i do realizacji inwestycji polegającej na gruntownym odrestaurowaniu budynku przy ul. Piłsudskiego oraz wybudowaniu ekologicznego, tzw. pasywnego budynku od ul. Mazowieckiej w Szczecinie. Skonsolidowana siedziba Urzędu Marszałkowskiego pozwoli na przeprowadzenie rewitalizacji prawie całego kwartału w ścisłym centrum Szczecina oraz ograniczy koszty funkcjonowania urzędu.

 

- Nowa siedziba zaakcentuje to, że Pomorze Zachodnie jest najbardziej ekologicznym regionem w Polsce, że stawiamy na naturę i dążenie do tego, aby ograniczyć negatywny wpływ człowieka na środowisko. Budynek pasywny będzie wyjątkowy w skali kraju. Również obiekt przy ul. Piłsudskiego zostanie przebudowany w taki sposób, aby był energooszczędny – komentuje marszałek Olgierd Geblewicz, który podkreśla – Przeprowadzenie tej inwestycji nie byłoby możliwe bez wsparcia funduszy europejskich.

 

To właśnie dobra współpraca z Komisją Europejską pozwoliła zwiększyć dofinansowanie inwestycji. Oferta Mostostalu, jedyna w przetargu na „Wykonanie usług architektonicznych i inżynieryjnych w zakresie projektowania oraz robót budowlanych dla zadania Konsolidacja siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie” to niemal 200 mln zł.

 

Ekologiczność potwierdzona certyfikatami

 

Będzie to jedyna siedziba samorządu województwa w Polsce stworzona w ramach budownictwa pasywnego. Poprzez wykorzystanie szeregu innowacyjnych rozwiązań będzie wykazywała ekstremalnie niskie zapotrzebowanie na energię.

 

Projekt nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał właśnie certyfikaty BREEAM – zarówno dla projektu przebudowy obiektu przy ul. Piłsudskiego, jak i dla planowanego budynku pasywnego. To potwierdzenie, że budynek spełnia szereg rygorystycznych warunków związanych z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, oszczędnością zużycia wody czy utrzymania odpowiedniej jakości powietrza.

 

Certyfikat wydawany jest przez londyńską, działającą globalnie instytucję BRE, a nad tym, aby certyfikaty otrzymały projekty obu budynków czuwał szczeciński oddział firmy Sweco Consulting sp. z o.o. z Poznania. O wysokiej ocenie budynku pasywnego zdecydowało m.in. to, że będzie zbudowany w miejscu, które wcześniej było w pełni zagospodarowane. Woda deszczowa będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet, a zainstalowane czujniki pozwolą monitorować, czy nigdzie nie ma wycieków, które generowałyby straty wody.

 

Oba budynki zlokalizowane będą w samym centrum Szczecina z bardzo dobrym dostępem do wszelkich środków komunikacji. Osoby podróżujące do pracy na rowerze będą mogły skorzystać z zadaszonych stojaków rowerowych, szatni, czy prysznicy. Projektowane są również miejsca postojowe przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych.

 

Przypomnijmy, że w budynku pasywnym znajdzie się także specjalna ścieżka edukacyjna, która pokaże, w jaki sposób nowoczesne budownictwo może ograniczać negatywny wpływ na środowisko.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kod
kod 23.08.2019, 20:11
kogo interesuje siedziba kodziarza!!!!!!!!!!!!!!
ten co liczy
ten co liczy 23.08.2019, 16:17
Władza się alienuje do POtęgi, 200 baniek na "pasywne" biuro dla darmozjadów, bo tzw. urzędy marszałkowskie to darmozjady !
wykonawca wyłoniony
wykonawca wyłoniony 23.08.2019, 14:00
Nikotyński musi odejść!
szymek
szymek 23.08.2019, 20:21
zmień płytę twoja jest żenuj ąca

Pozostałe