Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Barkarze przyparci do muru. Minister Gróbarczyk milczy

  • 09.09.2019, 22:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Barkarze przyparci do muru. Minister Gróbarczyk milczy
-Informujemy pana ministra, że jako armatorzy świadczący usługi w transporcie wodnym na rzece Odrze w chwili obecnej znaleźliśmy się w dramatycznej sytuacji i teraz nasza działalność bez wsparcia ze strony ministerstwa jest bez szans na dalsze jej wykonanie – zaapelowali armatorzy żeglugi śródlądowej do Marka Gróbarczyka, ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Dziesięciu armatorów czeka bezskutecznie na odpowiedź z ministerstwa już ponad dwa tygodnie. My czekamy na odpowiedź od ubiegłego tygodnia. A sprawa jest dramatyczna.

Armatorzy od ok. miesiąca nie świadczą pracy, czyli nie wożą kruszyw z kopalni Bielinek i Golice (gm. Cedynia).

Armatorzy są właścicielami barek. Prowadzą działalność gospodarczą, zatrudniając ludzi.

-Z tej dziedziny działalności żyjemy i utrzymujemy swoje rodziny, w wielu przypadkach z pokolenia na pokolenie. W swoje jednostki pływające przez te wszystkie lata zainwestowaliśmy bardzo dużo, często dorobek całego życia, aby w okresie dużego bezrobocia w Polsce stworzyć sobie i swoim rodzinom warunki egzystencji – tłumaczą armatorzy żeglugi. –Wydawało się, że prowadząc działalność w Polsce, odprowadzając duże podatki i opłaty również duża będzie przychylność odpowiednich instytucji dla takich przedsiębiorców – dodają rozczarowani armatorzy.

Z uwagi na suche lato i bardzo niską żeglowność Odry, kopalnia chce na własny koszt pogłębić rzekę na odcinku Bielinek. Tymczasem każe się czekać armatorom na odpowiedź z… Niemiec, z Urzędu Dróg Wodnych Żeglugi w Eberswalde! Pisaliśmy o tym tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/33645,rzeczna-lacha-na-lasce-urzednikow-dramatyczna-sytuacja-przedsiebiorcow-i-kopalni

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmm...
hmm... 10.09.2019, 07:33
A do garnka nie ma co włożyć!
czarnowidz
czarnowidz 10.09.2019, 01:21
Czarno to widzę bo mamy nie najlepsze stosunki z sąsiadami.
KW
KW 10.09.2019, 01:05
Każdy dzień to są straty!
rob
rob 10.09.2019, 00:11
dajcie mu spokój! Razem z jojem teraz wybory organizują, a oni mu d... trują! Ledwo taśma lodołamacz pokleili!
Gruby i Grupszy
Gruby i Grupszy 09.09.2019, 23:46
Tylko Niemce mogą uratować tę rzekę
Wodnik
Wodnik 09.09.2019, 23:20
Minister gróbarczyk co dopiero zabrał 100 milionów złotych na udrożnienie Odry i Międzyodrza. Dokładnie 7 tygodni temu więc niech przestanie kłamać.
Adam
Adam 09.09.2019, 22:51
Zdaje mi się, że przed wyborami to staną na uszach aby sprawę rozwiązać.
Odra
Odra 09.09.2019, 22:50
Mecz już obejrzał to męczy temat!

Pozostałe