Wieża będzie miała wreszcie hełm

  • 26.09.2019, 23:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wieża będzie miała wreszcie hełm
Dziś 26 września 2019 r. ruszyły prace w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Cedyni. Ponad dwa lata temu zdjęto hełm z kościelnej wieży, bowiem jego stan mógł stwarzać zagrożenie dla przechodniów. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na potrzebną renowację.

Do miasteczka najdalej na zachód położonego w Polsce przyjechał specjalny dźwig i zaczęła się skomplikowana operacja aby zdjęty zabytkowy hełm ponownie zainstalować na wieży.

Dzisiaj na szczycie XIII-wiecznego kościoła z XIX-wieczną wieżą zamocowano specjalną drewnianą konstrukcję.

Jak poinformował ks. dziekan kan. Michał Kostrzewa, długość dębowych pali wynosi aż 8 metrów. Drewniany szkielet hełmu wykonany został w Gryficach. Ta sama firna wykonywała także remont wieży w Moryniu.

Drugi etap prac zaplanowany został na jutro.

 

O demontażu wieży napisaliśmy 2 lata temu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/23952,helm-wiezy-wyladowal-przed-kosciolem

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pani
Pani 28.09.2019, 16:58
88 co ja bede idiocie tłumaczyc
Pani
Pani 28.09.2019, 09:03
Ja odpowiadam 88 puknij sie w ten pusty łeb jak bys chodzil do koscioła to bys wiedzial ze to konserwator robi .Probosz jest dzisiaj tu a jutro moze być gdzis indziej .A wam wszystko przeszkadza .Zawsze uwazalam ze co niekrorzy z Cedyni to idioci.I ty sie do nich zaliczasz
88
88 28.09.2019, 09:09
Jeżeli robiłby to konserwator zabytków , to nie organizowałby zbiórki pieniędzy. Kościół kasę dostaje z urzędu.
Pałacyk pod lwami
Pałacyk pod lwami 27.09.2019, 13:24
Niketański musi odejść!
szwejk
szwejk 27.09.2019, 14:43
W hełmie w kamasze?
Smutna prawda
Smutna prawda 27.09.2019, 13:05
Gdyby pałacyk pod lwami był kościołem.. już dawno byłby wyremonyowany.. i zbiórka na remont zorganizowana.... Ale po co Polakom takie zabytki...?
prezdend
prezdend 27.09.2019, 09:34
Na pewno w Gryficach a nie w Gryfinie?
zapamiętajcie
zapamiętajcie 27.09.2019, 09:31
Najdalej położonym na zachód miasteczkiem jest miasteczko handlowe Osinów!
rycerz
rycerz 27.09.2019, 07:24
AJWAJ od dawna ma zakutą łepetynę
88
88 27.09.2019, 06:52
Wystarczyło napisać , że na kościele w Cedyni montuje się nową wieżę.
Kogo obchodzi pod jakim on tam jest wezwaniem, czy też jak brzmią tytuły i nazwisko plebana. Mnie ciekawi gdzie to kiecmany wyłudziły kasę na tą inwestycję, bo parafianie ledwo koniec z końcem wiążą ? Będzie księżulo wychwalał PiS pod niebiosa na niedzielnej mszy. Nie mogę zrozumieć dlaczego zamontowano na dachu kościoła tą wysoką konstrukcję z belek , pod ten hełm? Klecha minaret robi, albo konstrukcja pod przekaźnik telefonii komórkowej ?
Czy w tym wszystkim uczestniczy konserwator zabytków, bo jego nazwisko akurat nie pada ? Żeby to się później nie okazało samowolą budowlaną.
Taka kultura.
Taka kultura. 27.09.2019, 13:10
Polska to kraj o najwiekszej ilosci kościołów.. . A wladza o nie szczegolnie dba.. Polska to tez kraj.. o najwiekszej ilosci zapuszczonych ruin zamków, dworkow czy pałaców.. To już władzę nie interesuje.
kościelny
kościelny 27.09.2019, 09:30
Wręcz przeciwnie - każdy kościół ma że tak powiem imię i nazwisko. Kościół to tylko budynek a z nazwa nabiera podmiotowości. Ty wolisz zamiast imienia i nazwiska liczby. Ale to twój wybór.
kod
kod 27.09.2019, 08:08
lecz sie kodziarzu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! najważniejsze ze ty nie będziesz chowany przez ksiedza!!!!!!!
Redaktor też specjalnie tam pojechał.
Redaktor też specjalnie tam pojechał. 27.09.2019, 05:24
Uuuu, poważna robota, wszystko specjalne. Dźwig specjalny, wieża specjalna.
~były f ,
~były f , 27.09.2019, 16:32
Zapomniałeś o kasie - też specjalna .

Pozostałe