Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Woda skażona rakotwórczym benzopirenem. Próbki pobrano do badania

  • 03.10.2019, 19:23
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Woda skażona rakotwórczym benzopirenem. Próbki pobrano do badania
-Proszę zająć się sprawą wody! Ukazał się komunikat o zakazie jej picia, a możemy ją spłukiwać tylko toalety. Woda zawiera rakotwórczy benzopiren. Proszę sobie wyobrazić, że próbki pobrano 25 czerwca! To dlaczego dzisiaj dopiero zareagowano?! - pyta czytelniczka.

Na stronie gminy czytamy:

UWAGA!!! Zakład Komunalny informuje o zakazie spożywania wody w miejscowościach Trzcińsko-Zdrój, Rosnówko, Gogolice.

Zakaz spożywania wody z kranu obowiązuje do odwołania. Obecnie prowadzone są prace konserwacyjno- naprawcze sieci wodociągowej w celu przywrócenia wody zdatnej do spożycia.

W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:

- Woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków.

- Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych.

- Woda nie nadaje się do mycia zębów, przemywania otwartych zranień.

 

UWAGA!!!

- Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych.

Czekanie na nowy wynik

Informację dodano dziś po południu. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Zlecono gryfińskiemu sanepidowi pobranie próbek wody. Zawieziono je do badania do Szczecina. Wyniku jeszcze nie ma.

Woda ma być szybko zbadana, a informacja o jej stanie przekazana.

Na razie trzeba bezwzględnie kierować się zaleceniami. Nie można też w niej prać rzeczy, ani się kąpać.

Komunikaty gryfińskiego sanepidu

Komunikat dotyczący stwierdzenia braku przydatności wody do spożycia z wodociągu Trzcińsko-Zdrój:

http://wsse.szczecin.pl/wp-content/uploads/2019/10/Komunikat-nr-1-PPIS-w-Gryfinie.pdf

Komunikat dotyczący miejscowości Gogolice:

http://wsse.szczecin.pl/wp-content/uploads/2019/10/Komunikat-nr-2-PPIS-w-Gryfinie.pdf

Komunikat dotyczący miejscowości Rosnówek:

http://wsse.szczecin.pl/wp-content/uploads/2019/10/Komunikat-nr-3-PPIS-w-Gryfinie.pdf

 

Aktualizacja ( 3 X 2019 r. godz. 21.45) 

Dzisiejsze badanie wykazało, że nie ma już w wodzie bezo(a)pirenu:

Oto pismo w tej sprawie:

https://www.trzcinsko-zdroj.pl/pliki/trzcinskozdroj/pliki/2019/sprawozdanie%20z%20bada%C5%84.pdf

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 10.10.2019, 18:39
https://radioszczecin.pl/1,395…
Z boku
Z boku 06.10.2019, 12:26
Ale jaja się w tej Waszej gminie dzieja??? Kto tam rządzi???
Hahaha
Hahaha 06.10.2019, 17:41
Wróbel
jasna sprawa
jasna sprawa 06.10.2019, 17:43
Burmistrz powinien wyciągnąć konsekwencje wobec winnych.
:D
:D 06.10.2019, 22:22
Musiał by sam siebie zwolnić
liczę na konkretna odp
liczę na konkretna odp 06.10.2019, 22:48
A na czym niby ma polegać jego wina?
Obserwator.
Obserwator. 05.10.2019, 22:16
Za jakość wody odpowiada kierownik zakładu komunalnego, który został wybrany w drodze konkursu przez szanowną komisję złożoną z ekspertów, a właściwie ekspertek, które to wydelegował pan burmistrz (pani kadrowa , pani skarbnik i pani sekretarz) fachowcy wybrali fachowca z długim stażem. Tak wygląda kolesiostwo w tej gminie, a płacimy, za to zdrowiem, oby nie życiem. Celowo nie używam wielkich liter, bo na nie trzeba zasłużyć.
Ania
Ania 06.10.2019, 08:21
Zapomniałeś dodać że wcześniej przed konkursem obecny kierownik zajmował funkcje w gminie tylko biedny nie dawał rady sobie a były już kierownik zk zacząć w papierach grzebać. I trzeba było kogoś nieogarniętego dać na wodociągi który nie będzie sprawdzał faktur z poprzednich lat.
Koleżanka
Koleżanka 05.10.2019, 20:26
Za Bartka w Komunalne takich cyrków nie było. Trzeba go było tam zostawić, to był szczyt jego możliwości.
Kwoka
Kwoka 05.10.2019, 20:17
Pracownika Komunalki ktoś zatrudnił, tak jak kierownika. Ktoś jest za to odpowiedzialny!!! Burmistrz. Wybraliśmy sobie niekompetentnego chłopca na burmistrza.... jak ktoś zachoruje to popłynie Bartek z tym całym szambem.
słyszałem, że
słyszałem, że 05.10.2019, 14:14
Z tego co plotka głosi to pracownik komunalki zawalił sprawę bo nie nadał pismu odpowiedniego biegu tylko odłożył na bok.
Klassztorne
Klassztorne 05.10.2019, 14:19
Najwyraźniej sprawa odpowiedzialnosci została zatajona bo na stronie gminy cisza.
zainteresowany
zainteresowany 04.10.2019, 22:31
Po tej całej "akcji" nasuwa mi się kilka pytań:
1. Gdzie przeleżały wyniki badań przez ponad 3 miesiące?
2. Dlaczego wyników z czerwca wczoraj nie upubliczniono (chodzi o konkretne dane liczbowe? Nie wiemy o ile normatywne wartości benzo(a)piernu zostały przekroczone...
3. Dlaczego akurat wczoraj ktoś sobie nagle o nich przypomniał?
4. Dlaczego to akurat Inspekcja Weterynaryjna bada naszą wodę, a nie PSSE w Gryfinie?
wreszcie po
5. Czy ktoś odpowie za zaniedbania które miały miejsce. Bo bądźmy szczerzy to są ewidentne zaniedbania, które sa niedopuszczalne!
6. Czy pan kierownik Zakładu komunalnego w Trzcińsku Zdroju myśli, ze jednym oświadczeniem załatwi sprawę?
Przyjazna środowisku
Przyjazna środowisku 04.10.2019, 19:02
Nikt się nie będzie podawał do dymisji. Jeśli nie znacie całej procedury to nie powinniście nikogo oczerniać. Zgadzam się ze stwierdzeniem że WWA czyli benzoapiren jest obecnie wszędzie, a najwięcej w powietrzu. Za dużo mamy starych samochodów. Więc proponuję wymienić na rower. Ludzie w Afryce piją prawie brunatną wodę i żyją. Pozdrawiam serdecznie
Obywatel
Obywatel 08.10.2019, 17:36
Szok ! Takie bzdury z pewnością pisze pracownica komunalki !!! Gratuluje głupoty
...
... 05.10.2019, 20:18
Priponuję przenieś sie do Afryki
Kiedyś miałem księgowa z Nawodnej
Kiedyś miałem księgowa z Nawodnej 04.10.2019, 22:59
W Afryce mają wodę, ale za darmo. A my jednak płacimy. Miesiąc w miesiąc i to nie mało. Skoro płacimy to wymagamy. A jak ktoś nie potrafi nam zapewnić czystej wody to niech poda się do dymisji .
Jeszcze trochę i wprowadza abonament od czystej wody by zarobić na szkołę w Góralice i stołki dla znajomych Bartka .
A propos księgowej z Nawodnej
A propos księgowej z Nawodnej 05.10.2019, 10:07
o, to, to! Dokładnie! Dla Góralic wszystko, nieważne koszty!
Bartosz
Bartosz 04.10.2019, 17:33
Czas na pozew zbiorowy. Oraz trzeba zawiadomienie do prokuratury wysłać.
Tyle kasy miesięcznie płaci się im. Za wodę ścieki j jeszcze abonament a człowiek 3 miesiące używał skażonej wody.
Trzeba pociągnąć do odpowiedzialności kierownika i burmistrza bo te 2 funkcje sprawuje 1 osoba czyli Bartek
Bartku, czas się podać do dymisji.
Nawet PiS tak nie skłóciło i nie zrujnowali Polski jak Ty nasza gminę.
mówię: sprawdzam!
mówię: sprawdzam! 04.10.2019, 17:44
A jakie masz dowody, że w tym czasie była skażona?
Ha
Ha 05.10.2019, 20:09
No niech ktoś tylko z Gminy zachowuje....bedą procesy
Oto dowód
Oto dowód 04.10.2019, 18:42
Masz na papierze z sanepidu że pobrane próbki zawieramy toksyczne bakterie .
Mało ci ?
daria
daria 04.10.2019, 09:04
ciekawe jak woda w gminie gryfino? Poza tym, tak tylko w Polsce może być, pijemy wodę i nie wiemy, czy jest skażona?
Saab
Saab 04.10.2019, 09:14
Danych nie ma.
Hmmm
Hmmm 04.10.2019, 07:24
Mało kto zdaje sobie sprawę, że te substancje są też w dymie papierosowym i smogu... Nie uważam by burmistrz wiedział o tej wodzie bo kurde sam ze swoją rodziną z niej korzystał. Nie sądzę by miał beczkowóz dostarczany co kilka dni albo coś...
Be
Be 04.10.2019, 00:30
Kto zawalił? Sanepid czy gmina?
Irek
Irek 04.10.2019, 08:58
Ani sanepid ani gmina, a zdaje się że zawalił Zakład Komunalny.
zaraz!
zaraz! 04.10.2019, 09:15
A pod kogo podlega ZK.
Goleniów
Goleniów 04.10.2019, 09:24
ZK - Zakład Karny podlega pod państwo!
Szpieg
Szpieg 03.10.2019, 23:00
Mowią na coś umrzeć trzeba
Możemy więc zapytać czy to już nasz koniec? Czy mamy umierać pijąc tą jakże czystą i niezagrazajaca życiu istot wodę?!
Chyba trzeba spalić wszystkie ubrania, które od tamtego momentu wypraliśmy. Tylko kto odda za to pieniądze 🤔
Coś tu śmierdzi!
Coś tu śmierdzi! 03.10.2019, 22:15
Najpierw komunikat że woda zanieczyszczona i jeżdżą beczkowozy, a 3 godziny później już czysta.. Co najmniej dziwne... , ktoś tu kręci....
uważam, że
uważam, że 03.10.2019, 23:31
Według mnie woda powinna być przebadana dokładnie, nie tylko na obecność jednego składnika!
bąk
bąk 03.10.2019, 21:56
To wcale nie załatwia sprawy, ponieważ nie wiemy jak było w międzyczasie!
Toksyna jedna
Toksyna jedna 03.10.2019, 21:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Trup z szafy
Trup z szafy 03.10.2019, 21:49
Kolejny trup z szafy wypadł ! Fajne rządy tego elemelka!
Masakra
Masakra 03.10.2019, 21:48
No tak na termomodernizacje szkoly w Goralicach jest prawie 3mln tylko komu to i na co??? to nie jest nic priorytetowego! Za to wodociagi i owszem! Kto wybral tego pana na burmistrza???????
Taka prawda
Taka prawda 04.10.2019, 18:33
Dla Góralic wszystko! Dodatkowe dowozy, dodatkowe godziny dla nauczycieli, dodatkowa kasa na termo ...tam kosztów się nie tnie, tam się dodaje kosztów, ale i tak jest "najtańsza", choćby w tej szkole utopiono miliony! Jeśli chodzi o Góralice, to władzuchna ma klapki na oczach!
Ale
Ale 04.10.2019, 10:51
Myśli Pan/Pani że burmistrz sam korzystał ze skażonej wody? Gdyby i tym wiedział raczej by nie używał jej i nie pozwolił by na to swoim bliskim
!!!
!!! 04.10.2019, 18:34
Burmistrzunio ma w d.. wszystkich!
fakt
fakt 04.10.2019, 18:57
!!! najwyrażniej tam byłeś bo g..no wiesz!
Do faktu
Do faktu 05.10.2019, 10:10
No chyba ty guzik wiesz o faktach, a swoją wypowiedzią się nie popisałeś...fanie elemelka.
Cud!
Cud! 03.10.2019, 21:40
Ależ wynik nowych próbek już jest! Woda cudownie wyzdrowiała, wszystko w normie! Ciekawe, jakim cudem...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.10.2019, 21:31
Ciekawe ile kasy nam zwrócą za tę wodę skażoną.

Pozostałe