Zrobili z niego kozła ofiarnego. Kto naprawdę odpowiada za gryfiński WOŚP?

  • 14.01.2020, 00:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zrobili z niego kozła ofiarnego. Kto naprawdę odpowiada za gryfiński WOŚP?
Kto zawinił? – pytała wprost na pierwszej stronie gazety brat wiceburmistrza kilka dni przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Skoro stwierdzono winę, to postarano się też znaleźć winnego. Filip Jóźwiak, szef gryfińskiego WOŚP został określony przez niektórych… kozłem ofiarnym! Jednak za imprezę odpowiadała przecież gminna instytucja podległa władzom Gryfina, która w naszym imieniu i za nasze pieniądze zawiaduje kulturą.

Filip Jóźwiak, szef gryfińskiego WOŚP na początku nie zachował się jak profesjonalista, ale potem bardzo się starał. Razem z wolontariuszami - wbrew różnym przeciwnościom (a było ich niemało) - pokonywał trudności. Niemal wszystkie wydarzenia związane z 28. Finałem WOŚP oraz siedziba sztabu miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie.

Gdy okazało się, że pierwszy raz w historii nie dotrzymano terminu rejestracji sztabu, musiano na prędce szukać kogoś, kto mimo wszystko spróbuje zorganizować charytatywną imprezę. Z prośbą o „przygarnięcie” Gryfina zwrócono się zatem do zarejestrowanych sztabów WOŚP w Baniach, a potem w Chojnie (tu uzyskano pomoc). Jednak informację na ten temat Filip Jóźwiak nie wiadomo dlaczego uznał za… nagonkę. Tymczasem my byliśmy po tej stronie, którzy informowali, a nie osądzali. To już sprawa opcji związanej z władzami. Prawie do końca mieszkańcy gminy Gryfino nie mogli uwierzyć, że finału WOŚP 12 stycznia 2020 r. nie ma na placu Ks. Barnima.

W sąsiednich gminach to właśnie domy kultury (Banie, Trzcińsko-Zdrój, Chojna, Mieszkowice, Cedynia Moryń) oraz społeczność szkolna (jak w Widuchowej) przy wsparciu swoich władz zorganizowały finał WOŚP. To domy kultury mają ludzi, sprzęt i kompetencje. Nie czarujmy się, prywatna osoba bez lokalu, sprzętu nie jest w stanie podołać wszystkim formalnościom i zorganizować finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Władze gminy sprawują nadzór nad osobami pobierającymi wynagrodzenie i dbającymi o to aby kulturę zapewnić. Tym razem Gryfiński Dom Kultury podlegający władzom samorządowym nie spełnił oczekiwań mieszkańców. Dlaczego? O to trzeba pytać tzw. leniwy tercet. GDK w ostatnich miesiącach 2019 r. był w wyjątkowo trudnej sytuacji. Potrzebował wówczas szczególnego zainteresowania  i wsparcia ze strony władz gminy. A zgodnie z tym, co głosił kiedyś Mieczysław Sawaryn jako przewodniczący Rady, a dziś burmistrz – to właśnie burmistrz odpowiada za to, co dzieje się w mieście i ponosi za to odpowiedzialność, bo bierze nasze pieniądze!

O spontanicznym, nieplanowanym wcześniej, światełku do nieba pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35153,spontaniczne-swiatelko-do-nieba-rozblyslo-mimo-wszystko-foto-wideo

 

 

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

po prostu
po prostu 16.01.2020, 22:43
Lepszych nie było na ten czas.
Disc
Disc 17.01.2020, 10:45
Po prostu innym nie dano szansy.
zebro
zebro 15.01.2020, 22:49
Powinien jeździć na Woodstock bo tam podobno szkolą jak zakładać prezerwatywy.
Johny
Johny 15.01.2020, 22:33
Kolejny jego "trup w szafie"!
Wiktoria
Wiktoria 15.01.2020, 17:38
Dokładnie !
Robi z siebie nie wiadomo kogo i próbuję zarzucić winne na wszystko i wszystkich.
Każdy jest zły i tylko on taki biedny.
Jako osoba "publiczna" Gryfina powinien troche popatrzeć jak się zachowuje.
Nie jak 25letni mężczyzna tylko nie odpowiedzialny chłopczyk który nawet zabezpoeczenia nie umie użyć.
Jak chce sobie niszczyć życia to niech ro robi ale bez udziału naiwnych nieletnich ślepo zakochanych dziwczyn.

Odpowiedź do kimentarza anon
Matka
Matka 16.01.2020, 16:31
Dobrze napisałeś , bo nim powinien ktoś się zająć i tym co się powołuje i tytułuje bo tak naprawdę to zwykły leszcz .
anon
anon 15.01.2020, 13:10
Wina jest tak samo i tego wielce biednego Filipka. Zwykły ham i prostak co zrobil dziecku dziecko! Wstyd za takich ludzi, niech wiecej rzeczy wynosi z cudzych domów. Zwykły obłudnik!
wójt Gori
wójt Gori 15.01.2020, 12:56
Nikotyński musi odejść!
prawda
prawda 15.01.2020, 09:08
Sawaryn wpadł we własne sidła głosząc że za wszystko co dzieje się w Gryfinie odpowiada burmistrz. Chociaż w tym wypadku to najprawdziwsza prawda.
Idzie nowe do Gryfina.
Idzie nowe do Gryfina. 15.01.2020, 00:38
Nawalił dom kultury, jak zabrakło Marysi, zabrakło odważnej osoby. Zresztą już bardzo katolicki dom kultury do końca nie wspomógł WOŚP. Wspomagał za to procesję trzech króli.
dziura Gryfindor
dziura Gryfindor 15.01.2020, 09:17
Idą w stronę państwa wyznaniowego.
posłanka
posłanka 15.01.2020, 11:36
islamskiego
:)
:) 15.01.2020, 13:09
fundamentalistów religijnych pełno. A najwięcej wśród ateistów, co latają biskupa całować. W palec:)
green
green 14.01.2020, 22:57
Pytanie tylko, czy on rozumiał swoją rolę. Obawiam się, że nie.
taki los
taki los 14.01.2020, 22:33
Władza wskazała kozła ofiarnego to niech kozioł teraz beczy!
Otakse
Otakse 14.01.2020, 22:24
Może wszyscy sie na niego rzucili ale to co wyprawiał i jegie glupie posty dodawał na FB w dzień orkiestry z piosenka "Mam to w *** " to już nikt nie widzi i profesjonalne odpowiedzi zwiazku z afera z WOSP to nikt nie pamieta, nagle zoatal kozlem ofiarnym i wszyscy ooo Filipek jakis ty biedny. A dla mnis jest skończonym ISTOTĄ nawet na tle prywatnym ktory nie wie co ma zrobic bez osob 3.
Niestety
Niestety 14.01.2020, 16:13
Kultura i nauka są obce.. wiadomej partyjnej obcji.. . A WOŚP to tylko niepotrzebne zbytki.
dygresja o hałasie w mieście
dygresja o hałasie w mieście 14.01.2020, 15:47
Niebieściński musi za to beknąć i odejść bo to on odpowiada za upadek GDKu i zrujnowanie
Jacek
Jacek 14.01.2020, 15:05
W Cedyni jak wspomniano był sztab szef sztabu bardzo pracownik COKiS kto to był, jego organizacja była ciekawa, słyszałem tylko, że to jego pierwszy finał z dużym sukcesem
Kocieł
Kocieł 14.01.2020, 13:15
Filippo nic tu nie jesteś winien , nie przeskoczysz procedur urzędasów. Wiedzą wszyscy co Ciebie znają że jesteś dobrym organizatorem i człowiekiem i zawszę znajdą się tacy co Ci będą kłody rzucać pod nogi .
votum
votum 14.01.2020, 17:40
Jak czapkował idiotom - to i wyszło jak wyszło - dlaczego i kto przegapił termin? Dlaczego nie huknął, jeśli to nie jego wina?
stara metoda
stara metoda 14.01.2020, 13:23
Nikt mu nic nie rzucił tylko probumistrzowskie trolle pokazały palcem: to on!
rwą włosy z głowy
rwą włosy z głowy 14.01.2020, 12:55
A, ja wiem co to jest. Ja przedtym 20 lat w innym teatrze też pracowałam. To tam jeden taki krytyk napisał, że na przedstawieniu, jak był to wyrwał sobie wszystkie włosy z głowy.
Koziołek  Matołek
Koziołek Matołek 14.01.2020, 12:54
Niebotyński musi odejść!
tyle w temacie
tyle w temacie 14.01.2020, 12:53
Tercet zawalił bo nie wyznaczył zdań i szukali kozła ofiarnego.
siema
siema 14.01.2020, 12:21
Niech będzie tak, że za coś biorą się ludzie, którzy znają się na danym zagadnieniu, Dopóki tak nie będzie, wszystko będzie do góry nogami.
Pogonić lenia spod kocyka
Pogonić lenia spod kocyka 14.01.2020, 12:08
Niepieściński musi odejść!!!

Pozostałe