Zapowiadamy 14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

  • 22.01.2020, 17:25
  • organizatorzy
Zapowiadamy 14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" org.
Już 19 lutego 2020 (środa), w Gryfinie, wystartuje jeden z najbardziej niezwykłych festiwali – 14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij". Po raz kolejny Gryfino stanie się mekką podróżników, a także ludzi ciekawych świata. W programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, degustacji potraw oraz wycieczek. Będziemy hamakować, morsować, a także bawić się na legendarnym Balu Włóczykija. Nie zabraknie rywalizacji sportowej i rajdu na orientację Włóczykij Trip Extreme.
Festiwal 19 lutego zainauguruje spotkanie z Anią Alboth, która opowie o trudnych miejscach migracji i problemach z jakimi borykają się obozy uchodźców na świecie. Przyjrzymy się nie tylko sytuacji w Grecji czy Bośni, ale i również na innych, pozaeuropejskich kontynentach.
Włóczykija zakończy 24 lutego spotkanie z Dariuszem Rosiakiem – znakomitym polskim dziennikarzem i reportażystą, autorem audycji radiowej "Raport o stanie świata".
Do Gryfina przyjadą m.in. Przemysław Kossakowski, autor programów telewizyjnych takich jak "Wtajemniczenie" czy "Inicjacja", autorzy znakomitych książek reporterskich – Karolina Kuszyk ("Poniemieckie"), Kamil Całus ("Mołdawia. Państwo niekonieczne") czy Stasia Budzisz ("Pokazucha. Na gruzińskich zasadach") oraz najciekawsi gawędziarze środowiska podróżniczego Bartek Malinowski i Kamila Kielar. Łącznie odbędzie się ponad 50 spotkań, podczas których opowiadać będziemy o spływach, górskich wspinaczkach, wędrówkach oraz licznych wyprawach rowerowych.
Na festiwalowej scenie zagra Fisz Emade Tworzywo, Babu Król i Smutne Piosenki oraz czeski Circus Problem.
 
www.wloczykij.com to strona internetowa, na której na bieżąco można śledzić festiwalowe nowinki.
 
W sprzedaży są jeszcze karnety na festiwalowe wydarzenia i bilety zniżkowe dla osób posiadających karnet na koncerty, wycieczki i Bal Włóczykija. Od 4 lutego ruszy sprzedaż wejściówek na koncerty, wycieczki i włóczykijowy bal dla osób bez karnetów. Od połowy lutego w sprzedaży pojawią się bilety jednodniowe. Pełną informację i koszty wejściówek znajdziemy na stronie http://wloczykij.com/index.php?plik=bilety_karnety .
Organizatorem imprezy są Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni oraz Urząd Miasta i Gminy Gryfino.
organizatorzy

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ha ha
ha ha 22.01.2020, 22:57
A na bilboardzie dalej reklam z 2018 roku. Ha ha zakrzywienie czasoprzestrzeni i mózgu niektórych
leń
leń 22.01.2020, 23:00
Za reklamy w mieście, zwłaszcza na gminnych działkach odpowiedzialna jest gmina. Zdaje się że to sam Tomasz Miler ma w obowiązkach.
produkt regionalny 40%
produkt regionalny 40% 22.01.2020, 19:02
Jak UMiG jest organizatorem to musi być super impreza!
kwestia alkoholizacyjna
kwestia alkoholizacyjna 22.01.2020, 19:16
Sława idzie przed nimi :))))))))))))
głupota
głupota 22.01.2020, 19:00
i znów będą mdleć w nocy na trasie i trzeba ich ratować ale dredziarza to nie obchodzi
Idziesz na wlasna odpowiedzialnosc, nie musisz mdlec nie masz sil nie…
Idziesz na wlasna odpowiedzialnosc, nie musisz mdlec nie masz sil nie idz. Zespily ratownictwa sa caly czas w gotowosci, na polmetku kilka osob nie wypuscilo dalej na trase. Widac nie chodzisz nie wie 23.01.2020, 08:07
Idziesz na wlasna odpowiedzialnosc, nie musisz mdlec nie masz sil nie idz. Zespily ratownictwa sa caly czas w gotowosci, na polmetku kilka osob nie wypuscilo dalej na trase. Widac nie chodzisz nie wiesz, nie wiesz nie wypowiadaj sie. Chodze po roznych trasach i tu goszcze kolejny rok z rzedu, nie odpusilem ani jednego. Organizacja tego rajdu jest na wysokim poziomie jak i ilosc uczestnikow. Malo jest tak dobrze zorganizowanych rajdow w Polsce z tak duza frekwencja.

Pozostałe