Lepiej być byłym TW, niż obecnym sk...synem – Kwapisz odpowiada Milerowi

  • 11.02.2020, 17:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Lepiej być byłym TW, niż obecnym sk...synem – Kwapisz odpowiada Milerowi
Kto był tajnym współpracownikiem w czasach PRL, można sprawdzić nie wychodząc z domu poprzez inwentarz Instytutu Pamięci Narodowej. Poplecznicy burmistrza Mieczysława Sawaryna z tematu zrobili oręż. Stąd też kolejny atak probumistrzowskiego Kamila Milera na niezależne media - 7 Dni Gryfina i red. naczelnego Ryszarda Kwapisza.

Próbę opisu teczki Ryszarda Kwapisza jako tajnego współpracownika w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej znajdziemy w ostatnim wydaniu Gazety Gryfińskiej. Kamil Miler nawet nie kryje, że to zemsta „po tym, jak Ryszard Kwapisz oskarżył nasz tytuł o zniesławienie”.

Zaczęli od insynuacji

Artykuł Grzegorza Racinowskiego zaczyna się od insynuacji. Pisze o werbunku na tajnego współpracownika podając przykłady m.in. gadatliwości czy nadużywania alkoholu. Tylko że to ogólny opis, nie dotyczy konkretnie tytułowego bohatera. Dopiero potem pisze konkretnie, iż na podstawie archiwum IPN wynika, że Ryszard Kwapisz został tajnym współpracownikiem.

35-letni Ryszard Kwapisz został TW w 1985 roku, przyjmując pseudonim Rak. Tego samego roku wyjechał na studia doktoranckie do Moskwy, a gdy wrócił, nie był już czynnym TW.

Cytuje esbeków

Obszerne fragmenty artykułu Racinowskiego mają udokumentować, że ówczesne władze bezpieczeństwa pozytywnie oceniały Ryszarda Kwapisza jako kandydata na tajnego współpracownika. Grzegorz Racinowski cytuje głównie pracowników służby bezpieczeństwa. To właśnie oni charakteryzują Ryszarda Kwapisza pracującego w „Głosie Szczeciński” (wówczas organie prasowym Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej).

Grzegorz Racinowski wspomina o 4 raportach Ryszarda Kwapisza. Charakteryzuje je i ocenia, temu poświęca dużo miejsca. Wie nawet, że raporty „cieszyły się uznaniem kierownictwa”. Grzegorz Racinowski nie przedstawił żadnych dowodów świadczących, że donoszący komuś konkretnie zaszkodził.

Racinowski unika cytowania Kwapisza

Grzegorz Racinowski informuje o planach służb względem Ryszarda Kwapisza. Jednak w artykule są tylko 4 zdania cytatu Ryszarda Kwapisza jako tajnego współpracownika: „Zobowiązuję się w okresie pracy i współpracy ze środowiskiem dziennikarskim Szczecina, do współpracy w zakresie ujawniania faktów i zdarzeń godzących w podstawowe interesy PRL. W szczególności chodzi o sprawy dotyczące atmosfery w Zakładach Graficznych i spraw związanych z wykonywanym zawodem dziennikarskim”.

Kwapisz odpowiada poplecznikom burmistrza

Milerowi i Racinowskiemu tak odpowiada dziś Ryszard Kwapisz na Fb: specyficzne wartościowanie PRL-owskiej rzeczywistości oparte na zupełnie irracjonalnych założeniach. Chociażby takich, że istniała potrzeba prowadzenia tajnej inwigilacji z powodów ustrojowych w Głosie Szczecińskim, który nawet w winiecie miał informację, że jest …organem wojewódzkim PZPR. I w związku z czym mogli tam pracować (włącznie ze sprzątaczką) tylko ludzie sprawdzeni i ideowo bez zarzutów dla ówczesnych władz. Tekst o mnie jako TW w Głosie Szczecińskim - czyli organie PZPR, jest na tyle bałamutny, że paradoksalnie mógłbym wykorzystać dzisiaj ten mój wizerunek, który kreśli „dziennikarz śledczy” konkurencyjnej gazety, jako powód do chwały. Jak wynika bowiem z opowieści w GG, to działałem przeciwko kolegom dziennikarzom z Głosu. Czyli, nie tylko członkom ale często funkcyjnym działaczom PZPR. Zatem - zwalczałem ludzi reżimu…

Ale poważnie... nie uważam dzisiaj swojej przeszłości jako działacza PZPR ze wszystkimi tego konsekwencjami, które można odczytać w mojej teczce jako coś, czym mógłbym się szczególnie chwalić. Ale gdy porównuję siebie z Kalim dochodzę do wniosku, że – lepiej być byłym TW, niż obecnym sk...synem.

 

Burmistrz Mieczysław Sawaryn zaprosił Ryszarda Kwapisza „na przyjacielską kawkę”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (216)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

widnikrąg
widnikrąg 17.02.2020, 22:51
Zabrnęli w ślepocie i głupocie tak daleko, że trudno im się teraz wycofać.
prtv
prtv 16.02.2020, 21:38
Racinowski odkrył się jaki jest cienki. I tyle w temacie.
prado
prado 15.02.2020, 20:18
Bardzo ładnie pan Słomski podsumował tę burzę Milera w szklance wody.
pamiętam
pamiętam 15.02.2020, 19:34
Biedny Wawrzonek...
memory
memory 15.02.2020, 20:18
NIe tylko Wawrzonek!
rb
rb 15.02.2020, 19:28
te millllery to zaraza jakas
weekendowiec
weekendowiec 15.02.2020, 18:17
Raz w tygodniu przeglądam co się dzieje na portalach. Sytuacja dotycząca tego tematu mnie przeraża. Wojna między redakcją GG a N7DG weszła w najgorętsze stadium. Może zamiast zajmować się redaktorami zajęliby się problemami mieszkańców?
opowieści dziwnej treści
opowieści dziwnej treści 15.02.2020, 16:00
sąsiad opowiadał jak się żyło w Komunistycznej Polsce 1 ożenił się dostał zaświadczenie i chodził po sklepach i kupował to pralkę to lodówkę to odkurzacz itd. stawiali mu pieczatki 2 dostał kartki na bęnzynę 30 litrów na miesiąc 3 dostał kartki żywnościowe a rżądziła Komunistyczna PZPR liczyła ponad 3 Mln Ludzi a by nie doszło do Wojny Domowej komuniści ogłosil jej Upadek Władzę Przejeła 10 Mln Katolicka Solidarnosc i powstała Katolicka Polska niech żyje wolnośc i swoboda
prostota
prostota 14.02.2020, 23:16
Negatywne zachowania muszą być tępione, nie można stać murem za osobą, która dopuszcza się czynów zabronionych prawem. Murem stoi się za pokrzywdzonym, a nie sprawcą.
tak, to proste
tak, to proste 14.02.2020, 23:57
Zdecydowanie za negatywne zachowanie należy uznać próbę zdyskredytowania człowieka przez Milera i Racinowskiego.
ciąg
ciąg 14.02.2020, 23:01
Koperta wręczona - robota załatwiona.
to tylko  zbierzność nazwisk ha haah
to tylko zbierzność nazwisk ha haah 14.02.2020, 20:12
ta firma AB co takie przetargi zawsze wygrywała w starostwie i gminie andrych i biel nie ma nic wspólnego z kancelaria biel i ju dek ha ah ah kto próbuje łaczyć to tylko czysty przypadek ah aha h NIESAMOWITY ZBIEG OKOLICZNOSCI HA HA AH JAK SZÓSTKA W TOTKA HA HAAH
do cwaniaka z Bartkowa
do cwaniaka z Bartkowa 14.02.2020, 20:16
Załóż firme i sam stań do przetargu.
do pgr-usa z z gryfina ah aha h
do pgr-usa z z gryfina ah aha h 14.02.2020, 20:23
CZEKAM NA SWOJA DOLĘ OD WECZORKA TE CO MI UKRADŁ HA HA AHA AH TO SE ZAŁOŻĘ HA HA AH A I ZAPOMNIAŁ POWIEDZIEC W SADZIE O NIESLUBNYM SYNU STAREGO WIECZORKA HA AHAH CZYSTE PRZEOCZENIE TAK JAK TEN CZYSTY PRZYPADEK HA AAH POWYZEJ AH AHA H zapytaj sie mareczka jak mnie zwalniał z energo na polecenie patałacha wieczorka ha aha h
ciekawe
ciekawe 15.02.2020, 11:24
Ajwaj to ty jesteś tym nieślubnym synem?
idzie zapytaj wora z 11 listopada tylko uwarzaj bo już wielu popłynęło…
idzie zapytaj wora z 11 listopada tylko uwarzaj bo już wielu popłynęło ha ha ah 15.02.2020, 16:12
CHYBA WYSTAPIE DO IPN -U O STATUS OSOBY POKRZYWDZONEJ PRZEZ UBECJĘ RODZINNA BO NIE DOSYĆ ZE KASĘ UKRADLI TO I PÓŁ ZDROWIA ZABRALI ORAZ OTRULI PÓŁ RODZINY AH AH AH TAK DZIAŁA SZEF SLD ORAZ POSEŁ NA SEJM HA HA AH ORAZ WÓR Z 11 LISTOPADA AGRONOM GMINNY HA HA AH LACHOWICZ BYŁ PIERWSZY DO TRUCIA PLUS TOMEK SOBOCIŃSKI KTÓRY NIESTETY PO OSTATNIEJ ROZMOWIE W PIJAWCE POD SEMAFOREM DOWIEDZIAWSZY SIĘ PRAWDY O CO CHODZI PRZYPŁACIŁ TO ZYCIEM HA HA AH a mówiłem mu uwazaj może grosz chciał wyrwać od lachowicza tego ze starostwa kuternogi ha ha ah tomka ostatni raz widziałem przed swietami w 2008 r po dwóch miesiacach juz był sztywny ha ha ah tak zadziałali ah aha ha tak ze te moje wpisy i te prowokacje to jest swego rodzaju ochrona haaha h
ZASPOKOIŁEM TWOJĄ CIEKAWOŚĆ HA HA AH
ZASPOKOIŁEM TWOJĄ CIEKAWOŚĆ HA HA AH 15.02.2020, 14:59
MÓJ OJCIEC HA AHA H tego co wieczorki wykończyli za kase od dziadka na witkiewicza a znalezli na klatce schodowej przy konopnickiej 68 /2 w szczecinie a babcia czyli matka ojca pracowała razem z bratem w UB GRYFINO TAM GDZIE WIECZOREK TEN ZE ZDROI HA HA AH http://katalog.bip.ipn.gov.pl/… WACUS TO BRAT BABCI a stankiewicz to ten co mnie z wieczorkami chciał wykończyc i okraśc ha ha ah tak jak i ciocia marysia z LZS -u gryfino ta prawa reka długoborskiego ha ha ah plus daruś krzysztof wieczorek obecnie wakacyjna szczecion warszewo szef burdelu pod nazwą SLD NA ZACHODNIOPOMORSKIE HA AH AH CO chcesz jeszce wiedzieć ha ha aha ile mi ukradli odp 1,5 milina plus odsetki oraz akcje J&S ENERGY HA AH AH
pozamiatane
pozamiatane 14.02.2020, 20:10
Słomski, stary solidaruch, dziś swoim tekstem zamiótł Milera i Racinowskiego.
Olgierd W.
Olgierd W. 14.02.2020, 20:44
Hahahahaha, zasłużony Słomski. Dobre sobie. hahahahaha
gorejacy konar zawsze dziewica ha aha h
gorejacy konar zawsze dziewica ha aha h 14.02.2020, 19:56
https://youtu.be/ukN6Wq70cho?l… św walenty dla ha ha ah sta rosty ha ha ah
kapiito
kapiito 14.02.2020, 20:08
I po co te linki do prostackich jak ty treści?
no nie "wójku" hAH AHA
no nie "wójku" hAH AHA 14.02.2020, 20:30
pokazuję cioty wieczorka ha ah ah wora z 11 listopada
popatrz młody and rychu ha ha ah
popatrz młody and rychu ha ha ah 14.02.2020, 18:58
https://youtu.be/k6MQ5hVVcDg stary ma rek traktorzysta przy wykopkach robi striptiz ha ha ah pgr gorejacego konara ha aha h
wieczorki się pytaja ha ah ah KOSZERNE GRABIE HA HAAH
wieczorki się pytaja ha ah ah KOSZERNE GRABIE HA HAAH 14.02.2020, 12:46
ta lista absolwentów wieczorowych kursów marksizmu i leninizmu w gryfinie jest dłuższa ha aha h kiedy szymanowicz znowu bedzie sprzedawał ziemie za 0,47 groszy za metr na binowie ha ha ah
Tw  ju dek ha ha ah
Tw ju dek ha ha ah 14.02.2020, 11:40
kwapisz ma racje tego soku z buraka jest sporo w gryfińskim PGR-e ha ha ah https://katalog.bip.ipn.gov.pl… niech każdy pilnuje swojej butelki
oficer prowadzacy ha ah ah
oficer prowadzacy ha ah ah 14.02.2020, 18:49
ciekawe kto był wykładowcą szymanowicza i innych na wieczorówce marksizmu i leninizmu przy komitecie miejsko gminnym GRYFINO ha ha ah
OFICER PROWADZACY
OFICER PROWADZACY 14.02.2020, 22:45
ja wiem mgr inz CZESŁAW WIECZOREK
PYTANIE RETORYCZNE HA HA AH
PYTANIE RETORYCZNE HA HA AH 15.02.2020, 10:18
to ten komunistyczny agronom PGR-U GRYFINO HA HA AH
tw  pukawka
tw pukawka 14.02.2020, 12:50
MASZ RACJĘ całe bractwo kurkowe to tajni wafle
niezdziwiony
niezdziwiony 14.02.2020, 11:04
Tak jak pisze red. Słomski w dzisiejszych 7 Dniach Gryfina: dla Milera i Racinowskiego autorytetami są funkcjonaiusze PRL, a konkretnie prowadzący SB-ecy. Ja się nie dziwię, że tak ich cytują obszernie w GG, bo może podobają im się metody?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.02.2020, 11:15
no a co kancelaria ju dka robi w gminie http://katalog.bip.ipn.gov.pl/… on ich prowadzi ah aha h
placek
placek 14.02.2020, 11:09
Piszesz o podsumowaniu sk...ów?
mnietek go zatrudnia a moze  to on mnietka ha ah ah
mnietek go zatrudnia a moze to on mnietka ha ah ah 14.02.2020, 12:42
A O CZYM niby https://www.google.com/url?sa=…
Franz
Franz 14.02.2020, 12:58
Marionetki zmieniają się co kadencję lub dwie a on jak kasę wyciągał tak wyciąga. Chyba nie sądzisz że mnietek ma możliwości aby Ju ego zwolnić ha ha ah
*** cabaret
*** cabaret 14.02.2020, 18:46
***k jest czescia tej korporacji 3 RP zwana ha ha ah zobacz ze ma stopień szeregowca ha ha ah np taki jojne daniels co polinem steruje to zaledwie kapral z izralela cos jak adolf w 3 rzeszy ha ah ah
gryfinskie  szambo
gryfinskie szambo 14.02.2020, 10:39
pani nauczycielko to tw jud ek http://katalog.bip.ipn.gov.pl/… mnie prowadzi tak jak i synów ha ha ah
oficer prowadzacy
oficer prowadzacy 14.02.2020, 10:28
koszerna gryfińska dla wszystkich milery stawiają
Seweryn
Seweryn 14.02.2020, 08:48
Nie można było znaleźć innego haka to trzeba było zajrzeć do teczki!
nauczycielka
nauczycielka 13.02.2020, 23:58
Jerzy, jak ty wychowałeś syna!
tw  ju dek
tw ju dek 14.02.2020, 10:34
normalnie cały czas donosiłem to i synów nauczyłem
heh