Urząd blokuje w BIP ujawnienie materiałów sesyjnych? - pyta czytelnik

  • 20.02.2020, 19:04
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Urząd blokuje w BIP ujawnienie materiałów sesyjnych? - pyta czytelnik
Dlaczego urząd blokuje w BIP ujawnienie materiałów sesyjnych ?!!!! O co chodzi?! Ujawniono tylko numery druków i zablokowano dostęp do materiałów. Co ukrywa tercet? - taki komentarz napisał internauta o nicku Rządzi Układ. Sprawdzamy... Faktycznie, nie ma dostępu do treści załączników. A sesja już w czwartek 27 lutego 2020 r.

Poniżej drukujemy materiały przesłane nam przed sesją.

PORZĄDEK OBRAD

XIX sesji Rady Miejskiej w Gryfinie w dniu 27 lutego 2020 r. o godz. 1000

 

  1. Sprawy regulaminowe

- otwarcie obrad i stwierdzenie quorum.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Transport publiczny – komunikacja kolejowa oraz autobusowa. Finansowanie
    i oczekiwania mieszkańców

- dyskusja, uwagi i wnioski.

 

  1. Gospodarka odpadami komunalnymi – informacja na temat przygotowań gminy
    w świetle zmian ustawy dotyczącej gospodarki odpadami komunalnymi

- dyskusja, uwagi i wnioski.

 

  1. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez gminę Gryfino w 2019 r. – DRUK NR 1/XIX

- uwagi i wnioski.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w składach osobowych komisji Rady – DRUK NR 2/XIX
    1. stanowiska komisji Rady
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie ewidencyjnym nr 5 miasta Gryfino – DRUK NR 3/XIX
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy – DRUK NR 4/XIX
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności gruntowej przejazdu i przechodu – DRUK NR 5/XIX
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Województwu Zachodniopomorskiemu pomocy finansowej – DRUK NR 6/XIX
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych
    i transportu nieczystości ciekłych – DRUK NR 7/XIX
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2020 – DRUK NR 8/XIX
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2020-2022 – DRUK NR 9/XIX
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
    i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski i informacje.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl 26.02.2020, 10:12
Jak ma być dyskusja pod kątem oczekiwań mieszkańców odnośnie kolei to podsuwam bardzo istotny temat dotyczący wysokości peronów i szerokości szczeliny pomiedzy wagonem a peronem. Polscy kolejarze z uporem maniaka nie stosują się do europejskich przepisów, a później mogą być problemy przy odbiorach robót , gdy w końcu ktoś życzliwy powiadomi o tym komisje UE. Bo jednak ktoś powinien dopilnować aby inwalidzi i ludzie starsi mogli bezpiecznie i bez upokorzenia wsiadać i wysiadać z pociągów na perony. Krótki peron uniemożliwia zatrzymywanie się na stacji Gryfino składów dalekobieżnych a widziałem w Gryfinie skład osobowy złożony z 14 wagonów. Dlaczego zarzucono temat budowy kładki nad peronami i ul. Kolejową ? Na remont gryfińskiej części projektu przeznaczono najmniejsza ilość pieniędzy z całej puli SKM . Zakres prac w Gryfinie wzgledem innych miast jest irytujący. Ktoś za to odpowiada, gorzej , że jego nadzór nad wszystkimi dotychczasowymi projektami kończy się fatalnie i szkodą dla miasta. Parking koło przejazdu kolejowego powinien być monitorowany, bo inaczej będą włamania i kradzieże, a jak wiadomo gryfińska Policja nie ma sukcesów w zatrzymywaniu sprawców takich czynów.
http://czt.org.pl/aktualnosci/…
czekolada
czekolada 26.02.2020, 00:15
Skoro Belgia może funkcjonować bez rządu zakładam, że Gryfino może działać bez Rady Miasta. Tak wiele oszczędności i mniej wstydu.
Chojna
Chojna 24.02.2020, 21:44
Proszę nie atakować naszego Ukochanego Burmistrza który jest tak łaskawy dla mieszkańców Gryfina. Planowane są parkomtryu w całym mieście i dodatkowa kasa do budżetu gminy. I wtedy będzie każdy z nas mógł popracować nad tężyzną fizyczną biegając do parkometrów i płacąc za postój samochodu. Poprawimy swoją orientację w topografi miasta skanując gdzie jest najbliższy parkometr który będzie z nas krajał talary jak katowicki doliniarz w szczycie sezonu w wagonie pkp.Tak dba o nas włodarz.Jest jak koreański wujek z północy. Bardzo lubimy i szanujemt Pana Burmistrza
rewir
rewir 22.02.2020, 21:24
Sami pesymiści mieszkają w pięknym GRyfinie, jak się nie podoba to można się wyprowadzić na Podlasie!!
Diana
Diana 21.02.2020, 09:46
A kiedy dostaniemy decyzje o podatkach?Jest juz koniec lutego...rozumiem, gdyby byl jeden pracownik...im wiecej pracowników to widać problem...
korona wirus  SLD HA HA AH
korona wirus SLD HA HA AH 21.02.2020, 18:17
jeszcze nie wiedza bo liczniki do wody nie dotarły z chin z powodu wirusa ha ah ah KORONA WIRUS SLD AH AHA H https://youtu.be/5UqylWSgHYo
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 21.02.2020, 08:50
wyciągać tego trupa z szafy ha ah ah
radny
radny 21.02.2020, 08:23
A radna Pieczyńska na sesji z telefonem pod nosem? sprawdza czy BIP działa?
Tajne dla motłochu ?
Tajne dla motłochu ? 21.02.2020, 00:11
BIP znów nawala. To norma. Robią z nas głupków.
To norma
To norma 21.02.2020, 00:07
Motłoch nie musi wiedzieć co robi Seweryn i jego radni.
zapracowany leń
zapracowany leń 21.02.2020, 00:12
A co mają robić jak nic nie robią?
a nie mówiłem
a nie mówiłem 20.02.2020, 21:53
Ha ha bo tercet to stan umysłu...
powiatowiec
powiatowiec 20.02.2020, 21:17
Mnie interesuje co ze sprawa liceum po nowym roku szkolnym!
okej
okej 20.02.2020, 21:22
A teraz widać w czym tkwi sekret ''udacznictwa''. Załatwianie po znajomości pracy, rozdymany do niewyobrażalnych obrzydliwych rozmiarów nepotyzm! Pokazaliście teraz jakimi miernotami i nieudacznikami jesteście.
trudne słowo do zapoznania
trudne słowo do zapoznania 20.02.2020, 21:03
Kleptokracja (dosł. rządy złodziei) – nieformalne, pejoratywne określenie formy skrajnie skorumpowanych rządów. W kleptokracji władcy i ich poplecznicy wykorzystują władzę do nakładania obciążeń finansowych na obywateli, w celu pomnażania swoich osobistych fortun. Do ochrony zdobytych nieuczciwie pieniędzy wykorzystywane są rozmaite metody, jak pranie pieniędzy czy anonimowe konta bankowe. Kleptokracje są stabilne, gdyż jedną grupę kleptokratów zastępują następne, które idą w ślady poprzedników. Skorumpowani politycy ignorują zwykle problemy ekonomiczne i społeczne w imię władzy i bogactwa. W Polsce prowincjonalna władza, poddana słabszej kontroli społecznej, zwłaszcza mediów, jest często polem zachowań kleptokratycznych.
bibl.
bibl. 20.02.2020, 20:59
Zawiść przez was przemawia. Radni opozycyjni, bo pewno wy się tak ciskacie, nie bądźcie tacy dociekliwi!
żółta kamiz.
żółta kamiz. 20.02.2020, 21:19
A może to nie zawiść, tylko po prostu uzasadniony gniew ludzi na władze, które bardziej przypominają najeźdźcę czy okupanta, a nie ludzi w służbie społeczeństwa? Czy przez prześladowanych mieszkańców rozwalonych dróg przemawia zawiść? Czy objawem zawiści jest protest przeciwko nieprawidłowościom? To się nazywa demokratyczna krytyka władz. A ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, że ktoś ma ''więcej'' - ale nie życzę sobie, by było to osiagane moim kosztem czy kosztem innych mieszkańców. A jeśli tak się dzieje, mam prawo, a nawet OBOWIĄZEK krytykować i piętnować takie patologie. Zło kwitnie tylko w obliczu bierności, jeśli zjednoczymy się w społecznym sprzeciwie przeciwko patologicznym praktykom władz - zwyciężymy! - a prawo zawita powtórnie do nas.
dzięki
dzięki 21.02.2020, 12:46
Bardzo celnie!
Ruch oporu
Ruch oporu 21.02.2020, 12:33
https://www.youtube.com/watch?…
czerwona kamiz.
czerwona kamiz. 21.02.2020, 10:24
To się napisałeś :)) czy ty wiesz kto to jest najeźdźca a ko to okupant? Bo wydaje mi się że piszesz tylko po to żeby paplać.
Wiesz co to jest patologiczna władza? No cóż każą ci i piszesz
i robisz z siebie cymbała, Pisz dalej swoje insynuacje bo kto głupiemu zabroni ? No nikt :)))
monsz stanu
monsz stanu 20.02.2020, 20:05
Określają górne stawki! Będa mówic o przetargu! Jest co ukrywać :)))))
oczywista sprawa
oczywista sprawa 20.02.2020, 19:25
Ukrywa przeważnie ten, co ma coś do ukrycia.
Kwok
Kwok 20.02.2020, 19:41
To wiadomo dlaczego osoba pytająca jest podpisana jako "czytelnik" a nie z imienia i nazwiska
#