Protest mieszkańców na sesji

  • 27.02.2020, 14:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Protest mieszkańców na sesji
Mieszkańcy Chwarstnicy, Sobieradza i Drzenina na sesji Rady Powiatu w Gryfinie 27 lutego 2020 r. rozwiesili transparent, domagając się remontu drogi. To droga powiatowa na trasie Chwarstnica - Drzenin, za którą odpowiadają władze powiatu.

-Prosimy o remont drogi, która jest w bardzo złym stanie technicznym. Jest wąska i jeden z pojazdów wymijających musi zatrzymać się na poboczu, kóre jest tragiczne - grozi wypadnieciem z drogi - argumentował Jakub Jakubowski.

-Chemy zaznaczyć, że droga niszczy nasze pojazdy - dodał Krzysztof Sarna.

Na sesji z transparentem protestują sołtysi:

Sobieradza - Roman Krysiak

Chwartnicy - Krzysztof Sarna

Drzenina - Jakub Jakubowski

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

soltys
soltys 29.02.2020, 01:25
Na sesji Miejskiej w Gryfinie by to nie przeszło. tam by ich capnęła zaraz Straż Miejska która pilnuje burmistrza.
GR
GR 28.02.2020, 23:43
Trzeba cisnąć , bo nic z tego nie będzie.
FiFi
FiFi 28.02.2020, 12:02
Chciałbym poradzić mieszkańcom tych miejscowości by - w razie naprawy, przyglądali się w jaki sposób droga będzie naprawiana. Bo jeżeli ma to wyglądać tak jak w Wirowie, przypadkowo widziałem "naprawę" i jej końcowy efekt, to lepiej odpuścić i zaoszczędzić pieniądze podatników.
popieram
popieram 28.02.2020, 11:29
Protestuja w słusznej sprawie!
radny
radny 28.02.2020, 11:39
Trochę późno jak budżet już na ten rok klepnięty.
sołtys
sołtys 28.02.2020, 21:26
W sierpniu 2019 roku składaliśmy wniosek o zagwarantowanie środków finansowych na remont drogi w budżecie 2020. Niestety go nie uwzględniono. Dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok
Do Pana radnego
Do Pana radnego 28.02.2020, 18:54
My o tym wiemy , i zdajemy sobie sprawę , że od razu remontu drogi nie da się zrobić zwracamy uwagę na problem w następnych latach też będą budżety
mieszkaniec Gryfina
mieszkaniec Gryfina 28.02.2020, 09:19
a droga Czepino - Żabnica to najlepsza wizytówka powiatu i Starosty
Abc
Abc 28.02.2020, 09:06
Czy transparent trzyma dzielnicowy? Do roboty sie wezta a nie protestuja teraz policja tak pracuje co na to szef dzielnicowego?
Dzielnicowy
Dzielnicowy 28.02.2020, 12:59
Szef dzielnicowego nic nie powiedział, bo żaden przepis prawa nie został złamany. I tyle w temacie.
Abc
Abc 28.02.2020, 14:49
A właśnie że tak...
Adwokat
Adwokat 28.02.2020, 15:09
A co powiesz na protest 30 tysięcy policjantów w Warszawie w 2018 roku? Też łamali prawo?
Do adc
Do adc 28.02.2020, 11:56
Protestuje w czasie poza służbą , jako osoba prywatna , jako sołtys i mieszkaniec i ma do tego prawo , jak tego nie rozumiesz matołku to masz problem ,a na to lekarstwa nie ma
Abc
Abc 28.02.2020, 12:35
No i co z tego? Nie powinien....matołku!
Kierowca
Kierowca 28.02.2020, 07:01
Przykładem na tragiczny stan drogi niech będzie zdarzenie sprzed kilku dni, gdzie kierujący pojazdem musiał uciekać na skarpę przed ciężarówką. Całe szczęście, że jechał pojazdem terenowym i się uratował. Gdyby to była zwykła osobówka mogłoby dojść do tragedii. Dzieje się tak, bo każdy chce omijać dziury w jezdni, a to powoduje że kierowcy wjeżdżają na siebie.
Droga jak szwajcarski ser
Droga jak szwajcarski ser 28.02.2020, 00:41
Zgadzam się z ,Ja,, to powinna być strategiczna , alternatywna droga szybkiego dojazdu do pętli w Gardnie omijająca Gryfino ludzi z Chwarstnicy , Sobieradza ,Dżenina ,Bartkowa, Wirowa , Pniewa dalej już wszędzie równieź do strefy p rzemysłowej , już teraz pracuje i codziennie dojeżdża tysiące osób a będzie więcej , czy tzw Powiat tego nie widzi ? Stan drogi jest TRAGICZNY ! Parę lat temu po wielu latach próśb pościnano wiekowe topole między Sobieradzem , a Dżeninem ale ogromne pniaki zostały do dziś chociaż miały być zlikwidowane...są przy samej drodze zarośnięte trawą , niewidoczne , w razie odbicia kierowcy w bok tragedia gotowa , ludzie mają dosyć zbywania , i zwykłego dziadostwa , gratuluję sołtysom i mieszkanńcom tych miejscowości za pomysł , odwagę , cdn nastąpi mam nadzieję ...powodzenia !
Ja
Ja 27.02.2020, 21:39
Nareszcie ktoś coś próbuje zrobić z tą "drogą " o szerokości ścieżki rowerowej, na której trudno wyminąć się autom osobowym nie mówiąc o samochodach ciężarowych czy autobusach. Pobocze jest w takim stanie, że traktorem strach jechać. Kto jeździ tą drogą to wie jaki to koszmar. Co i rusz dochodzi tam do kolizji, a bywały również wypadki śmiertelne. Tą drogą dojeżdżają do pracy mieszkańcy kilku miejscowości, którzy S3-ką jadą do Szczecina czy Zalando. Interwencje mieszkańców w starostwie albo są lekceważone albo kończą się pseudonaprawą, która poprawia sytuację tylko na chwilę. Do jakiej tragedii musi tam dojść, żeby wreszcie znalazły się pieniądze na remont tej "drogi" POWIATOWEJ ???
Jarko
Jarko 27.02.2020, 19:21
Droga jest w złym stanie. Czy starosta odniósł się do prośby mieszkańców?
kijek
kijek 27.02.2020, 18:31
PAnowie, trzeba było usiąść po drugiej stronie sali aby wszyscy którzy oglądają sesję mogli was zobaczyć! Na następną sesję tak zróbcie!
kokon
kokon 27.02.2020, 18:19
Trzeba ich przewieźć po tych garbach to się pieniądze szybko znajdą.
Śmiech na sali
Śmiech na sali 27.02.2020, 17:29
I tak nic nie zrobią mogli tymi drogami prezydenta przewieść i z Gryfina przez Borzym Swochowo Linie do Pyrzyc dziura na dziurze.Zaczeli remontować od Sobiemyśla i koniec budżet zabrali!!!
Droga
Droga 27.02.2020, 19:04
To nie oni tylko GDDK i A poniewaz zjazd z wiaduktu byl za waski
Śmiech
Śmiech 28.02.2020, 07:53
A pan Radny (były radny powiatu )wmawiał ludziom remont całej drogi.Zakłamani ludzie
Silny Byk z sobieradza
Silny Byk z sobieradza 27.02.2020, 16:12
Ja mam rower górski mi tam zła droga nie przeszkadza.Jak dla mnie to im gorsza tym lepsza.
CHWARSTNICA
CHWARSTNICA 27.02.2020, 15:02
KOSZMAR... TRAGEDIA... to mało powiedziane!!! Ale kogo to obchodzi!!!!!!!!!!!
nie tak siup
nie tak siup 27.02.2020, 18:19
Powinno starostę, bo za to bierze pieniądze!
Pracuś
Pracuś 27.02.2020, 14:43
Konarski ma to w tak głebokim poważaniu, że nawet nie wie gdzie ta droga jest. I tak na prawdę, to nie chce wiedzieć. Interesują go tylko polityczne przepychanki i "swojaki" pracujący dla niego. Sorry, ale takiego mamy starostę!
gol
gol 27.02.2020, 14:41
Trzeba wziąć radnych i przewieźć ich po tej drodze.

Pozostałe