Miał gorączkę, duszności i kaszel. Zgłosił się do... przychodni

  • 17.03.2020, 22:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Miał gorączkę, duszności i kaszel. Zgłosił się do... przychodni
Mężczyzna źle się poczuł i z objawami infekcji zgłosił się do przychodni "Salus" w Chojnie. Lekarz wezwał służby sanitarne. Pacjentspecjalnym transportem medycznym został przewieziony do szpitala zakaźnego w Szczecinie.

W budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "SALUS" S.C. przy ul. Kościuszki w Chojnie zastosowano specjalne procedury. Gdyby pacjent był zakażony koronawirusem, stwarzałby zagrożenie dla innych. Odizolowano personel. Przychodnię natychmiast zamknięto. Trzeba było przeprowadzić dezynfekcję.

Dopiero późnym wieczorem zdjęto taśmy zabiezpieczające z drzwi. Jednak przychodnia nadal jest zamknięta. Czekamy na wynik badania pacjenta.

Przypominamy: jeśli ktoś zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Jeśli nie ma objawów infekcji, główny insektor sanitarny zaleca przez kolejne 14 dni kontrolę swojego stanu zdrowia (codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych, jak złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel). Gdyby takie objawy wystąpiły, należy powiadomić sanepid lub zgłosić się do szpitala zakaźnego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej. GIS przypomina także o przestrzeganiu zasad higieny, w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lucjan
Lucjan 19.03.2020, 09:07
Potrzebny jest jeszcze wyższy stan gotowości.
Niezaradny
Niezaradny 19.03.2020, 08:17
A może trzeba uświadomić pod jaki numer trzeba dzwonić???? Wszyscy tylko dzwonić i dzwonic. Tylko dokąd? Powiedzcie konkretnie pod jaki numer!!! Ludzie nie wiedzą, tymbardziej chorzy.
kops
kops 19.03.2020, 09:05
Więcej telefonów nie ma.Jest tylko ten co był
Hip
Hip 18.03.2020, 07:24
No debil, za takie coś obowiązkowo 7 tys zł grzywny i na miejscu spałować
Potencjalny pacjent
Potencjalny pacjent 18.03.2020, 07:03
W Chojnie nikt nie odbiera tel. Sam kiedys wybralem ponad 60 razy nr i co? I nic... trzeba bylo isc a bylem b.chory. Innym razem kolezanka zrobila eksperyment i stojac w poblizu rejestracji probowala sie do niej dodzwonic, glos byl wyciszony i nikt nie odebral. Nie kazdy ma srodek lokomocji, jak osoba starsza, chora ma dotrzec do szpitala?
kiks
kiks 18.03.2020, 01:04
A jaki miał się zgłosić? Zdrowy?
Adam
Adam 18.03.2020, 06:57
Miał zadzwonić żeby po niego przyjechali. A tak po drodze opluł pół miasta....
tolek
tolek 18.03.2020, 00:53
Masakra! Tyle się mówi żeby dzwonić.

Pozostałe