Po co w kryzysie montować klimatyzację? - pyta Witowska. –Ta sugestia to najwyższy skandal! – odpowiada Sawaryn

  • 18.05.2020, 20:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Po co w kryzysie montować klimatyzację? - pyta Witowska. –Ta sugestia to najwyższy skandal! – odpowiada Sawaryn Burmistrz Mieczysław Sawaryn zwrócił się ad vocem do radnej Jolanty Witowskiej i zaczął... podciągać sobie spodnie.
-Po co klimatyzacja? Tu są pieniądze panie burmistrzu. Tu są oszczędności. Mamy kryzys. A pan, panie burmistrzu, ogłasza przetarg na klimatyzację? Inwestycja nie była zaplanowana w budżecie na 2020 r. Mieszkańcy stracili pracę, zubożały ich dochody, a pan ma gest i będzie inwestował w majątek, który nie jest własnością gminy? To co pan robi jest nieprzyzwoite i niegospodarne – mówiła radna Jolanta Witowska podczas dzisiejszej (18 maja 2020 r. ) sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.

-Kto personalnie podjął decyzję o wydzierżawieniu lokali w banku, które były nieużytkowane tak długo? Czy nikt z państwa nie zastanowił się, jaki jest powód tej sytuacji? – pytała burmistrza Sawaryna radna Jolanta Witowska. -Czy zawarł pan aneks do umowy z bankiem na obniżenie czynszu dzierżawnego tych pomieszczeń? – pytała radna.

Radna Jolanta Witowska, a my razem z nią, nie dowiedzieliśmy się jednak kto jest odpowiedzialny, nie poznaliśmy odpowiedzi na zadawane pytania. Były jednak próby zmiany tematu.

Swoim zwyczajem przypuścił atak personalny

-Przypisywanie burmistrzowi , że robi sobie klimatyzację, jest w mojej ocenie obrażaniem urzędników miasta i gminy! – rozpoczął od kłamstwa Mieczysław Sawaryn.

Radna nie powiedziała bowiem „że robi sobie klimatyzację”. Potem burmistrz zaczął niby wypytywać radną czy była w banku latem aby sprawdzić „jakie formy musimy stosować aby pracownicy nie cierpieli”. Zaczepił przy okazji radną Magdalenę Pieczyńską, próbując wypytać czy w pracy ma klimatyzację. I dalej burmistrz przeszedł do kolejnego swoim zwyczajem ataku personalnego.

Oburzony krzyczał: skandal!

Już sam fakt zapytania przez radną oburzył burmistrza.

-To co pani sugeruje pracownikom urzędu i burmistrzowi, że nie zgadza się pani na to, żeby zamontować ciężko pracującym pracownikom gminy Gryfino klimatyzację, to jest najwyższy skandal! -wykrzyczał radnej burmistrz Mieczysław Sawaryn. I dalej oskarżał: -Bo o swoje zdrowie pani dba, a o zdrowie pracowników pani zapomina, używając demagogicznego hasła: „burmistrz Sawaryn funduje sobie klimatyzację” – ponownie skłamał Mieczysław Sawaryn, imputując radnej brak współczucia dla urzędników.

Raczej radnym wiadomo, że burmistrz nie ma swojej siedziby w banku, a klimatyzację już dawno sobie założył. I to na długo, długo przed epidemią koronawirusa.

Zadał sobie pytanie i… odpowiedział

Radna pytała, czy wcześniej burmistrz sprawdził warunki pracy w pomieszczeniach, które miały być wydzierżawione. Jednak Mieczysław Sawaryn wolał sam sobie zadać pytanie, a potem na nie odpowiedzieć:

-Dlaczego wynajęliśmy pomieszczenia pomieszczenia w banku? – spytał sam siebie Mieczysław Sawaryn (choć prawdopodobnie pod słowem „my” miał na myśli tercet). –Ano mianowicie dlatego, że wycofaliśmy się z wynajmowania pomieszczeń na dworcu PKP w Gryfinie i uzyskaliśmy obniżkę kosztów związanych z pozyskaniem nowych pomieszczeń dla gminy Gryfino. Porzuciliśmy projekty nadbudowy urzędu o jedno piętro do góry – powiedział Mieczysław Sawaryn i zarzucił radnej… demagogię, przywołując kolejny raz zdanie, którego radna nie wypowiedziała.

Powinno mu wejść w pięty, aż tu nagle…

-Panie burmistrzu, to [klimatyzacja – przyp. red.] nie było po pierwsze umieszczone w projekcie budżetu gminy Gryfino na 2020 r. Mógł pan to zaplanować - odpowiedziała burmistrzowi radna wskazując, że te pieniądze powinny pójść na bezpośrednie potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców.

-To pan podjął decyzję aby w banku wydzierżawić pomieszczenia. Przywołał pan przykład dworca kolejowego. Tam nie było referatów urzędu Miasta i Gminy. Proszę nie robić zamieszania, bo to nieprawda – zarzuciła burmistrzowi manipulację radna Jolanta Witowska.

Pytała burmistrza, czy wiedział, jakie są warunki w pomieszczeniach banku.

-Dlaczego nie sprawdził pan tego wcześniej, przed podjęciem decyzji o wydzierżawieniu tych pomieszczeń na najem? To jest zastanawiające. Czy ktoś nie dopełnił formalności?! Powinien ponieść za to… - mówiła radna.

I w tym momencie zaczął coś wykrzykiwać wiceburmistrz Paweł Nikitiński. Radna na sesji musiała go uspokajać…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

elo
elo 22.05.2020, 11:10
w której szkole jest klima ?zwłaszcza na poddaszach i klasach od strony południowej?
W której szkole ,przedszkolu jest ozonator , no bo mamy koronovirusa??

wiatrak se kup Mietek, Klima tak naprawdę szkodzi na gardło.
keks
keks 21.05.2020, 14:40
Jak to po co? Bo to widzimisię burmistrza!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 20.05.2020, 17:16
katalizator ma rację wystarczy posłuchać premiera z tymi rowami jedni kopia a drudzy zasypuja ha ah ah
;-)
;-) 20.05.2020, 11:34
Pani Jolu, przecież pani wie kiedy burmistrz kłamie. Wystarczy spojrzeć na jego usta...
ten co wie co mówi
ten co wie co mówi 20.05.2020, 23:19
Niezawodny sposób! Przetestowany
republika kolesi
republika kolesi 20.05.2020, 08:50
a gdzie wieczorkowa baletnica z synem miała reklamę nie czasem w tym budynku ten budynek jest własnościa banku ?????
mec
mec 20.05.2020, 00:23
Jeśli widać jakąkolwiek niesprawiedliwość, kolesiostwo czy brak uczciwości to trzeba reagować.
pyra
pyra 19.05.2020, 22:07
Wygląda na to że mieszkańcy są solą w oku i zakałą tego grajdoła i śmią jeszcze coś zauważać i pytać?!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 19.05.2020, 21:55
dla zainteresowanych dlaczego wieczorek dariusz jest bezkarny ten co za je bał mi 1,5 mil złotych od dziadka plus akcje j&S energy premier o tym mówi WSZYSTKIE BANKI SĄ SŁUZBOWE HA AH AH https://youtu.be/qdeaVfDa5eU SŁUZBY LOZE I SZCZĘŚĆ BOŻE HA HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 19.05.2020, 21:36
https://youtu.be/qdeaVfDa5eU mnietek musisz obniżyć wraz z pegeerem swoje i ich oczekiwania posłuchaj premiera ha ah ah
katalizator
katalizator 19.05.2020, 21:20
Jest boom na populistyczne projekty, a czy gospodarce i przedsiębiorcom to wyjdzie na zdrowie to dopiero za kilka miesięcy zobaczymy.
wsks  szczecin garncarska 5
wsks szczecin garncarska 5 19.05.2020, 20:58
a gdzie kuduk mentor mnietka niech powie jako szef propagandy ze to dla dobra sportu ha ah ah
Jola
Jola 19.05.2020, 16:31
Mietku, rozumiem, że twój ból jest większy niż mój
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.05.2020, 08:20
Przenieś wolontaruszy
TAKI TO SPORTSMEN HA AH AH
TAKI TO SPORTSMEN HA AH AH 19.05.2020, 22:21
JEGO BULL JEST WIĘKSZY BO GO DYMA KDUK HA HA AH MOŻE ZAPROSI GO NA OBIAT HA HA AH JAK OMORUSKI ACZYNSKIEGO HA AH AH
FAZ pisze
FAZ pisze 19.05.2020, 16:41
Piosenka brzmi jak gorzko-ironiczne echo słynnej wypowiedzi Kaczyńskiego z początków rządów PiS. Gdy wówczas rząd zabrał się za okrajanie niezawisłości sadownictwa i podniosły się protesty, Kaczyński powiedział w telewizji, że w kraju są dwa sorty obywateli: patriotyczny «lepszy sort» i walczący z nim «gorszy sort», zainfekowani jeszcze duchem komunizmu i postkomunizmu, czeladnicy bez ojczyzny, pozbawieni przyzwoitości i świadomości tradycji
andzia
andzia 19.05.2020, 15:52
Brawo pani Jolu
wyborca
wyborca 20.05.2020, 09:07
Radny Para to taki chłopiec na posyłki dla Sawaryna a teraz widac Nikitińskiego. Kto wybrał takiego beznadziejnego radnego?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.05.2020, 08:22
Wstyd ze gryfino ma takich radnych
do Mieszkaniec
do Mieszkaniec 20.05.2020, 09:05
Wstyd dla radnych sawarynowych i tych którzy nie chcieli pomóc lokalnym przedsiębiorcom.
Andzia
Andzia 19.05.2020, 15:26
Brawo p. Jolu, cieszę się, że na Panią głosowałam
qwerty
qwerty 19.05.2020, 15:09
1.Wynająć pomieszczenia zewnętrzne na potrzeby Gminy .
2. Stwierdzić, że nie da się w nich pracować
3.Zlecić montaż klimatyzacji w "obcym" budynku ( w czasie kryzysu gospodarczego)
4. Nie wynegocjować obniżki czynszu w zamian za inwestycję na majątku osoby trzeciej
5. Mieć pretensję do radnej która śmiała to wytknąć - kurtyna

To nie jest bicie piany,tu nie chodzi o montaż jednego klimatyzatora tylko o zamówienie w kwocie powyżej 30 tys euro
no
no 19.05.2020, 19:07
Grubo!
wdzięczny
wdzięczny 19.05.2020, 14:29
Jakież prymitywne sztuczki stosuje ten Sawaryn. Bardzo dobrze że obnażacie tę perfidię!
koryto zobowiazuje taka mam koncepcję ha haah
koryto zobowiazuje taka mam koncepcję ha haah 19.05.2020, 13:05
mnietek myśli teraz bez klimy torba mu spodnie ściąga ale jak będzie klima to i torba się skurczy i nie opadną spodnie ha ha aha
Wolontariusze z Gryfina
Wolontariusze z Gryfina 19.05.2020, 12:50
Pani Witowska smutne to jest że radna wybrana jako przedstawicielka grupy mieszkańców zamiast zajmować się ich problemami zajmuje sie tym czym nie powinna. Komentarze pod tym artykułem są żenujące.
Wypadła Pani na sesji bardzo słabo. Motała się Pani w wypowiedziach.
Obraziła Pani ludzi takich jak ja którzy narażamy swoje życie służąc innym. Dopiero po sprostowaniu przez wiceburmistrza Nikitińskiego zmieniła pani front i zaczęła dziękować ale to za późno. Ja ani moi koledzy tych podziękowań nie przyjmujemy. Nie ma pani w ogóle rozeznania co się dzieje w gminie. Zwykły wolontariusz ma je większe.
Czepiła sie pani tej klimatyzacji bo tak naprawdę nie ma pani nic na swoje usprawiedliwienie i do zaoferowania wyborcom . Pani zachowanie w stosunku do burmistrza było żenujące. Jak Pani zrobi w swoim życiu chociaż 10 procent tego co zrobił ten człowiek dla nas to może pani dyskutować a tak ja na pani miejscu potulnie bym schował głowę w piasek. Oglądaliśmy wszyscy tą sesję bo czekaliśmy że ktoś nas doceni. Doceni naszą pracę ale docenili ją tylko burmistrzowie. Jakie to smutne ale nie przejmujemy się tym i działamy dalej a Pani Witowska niech się zajmuje klimatyzacją bo na nic innego nie potrafi. Powinna pani oddać swoją dietę na te maseczki bo tak by zrobił człowiek honoru ale panią na to nie stać. Wolicie wypisywać głupoty wyssane z palca na burmistrza, Jest to słabe i świadczy tylko o niskim poziomie jaki reprezentujecie jako radni. Musieliśmy zabrać głos w tej sprawie bo już czytać tego nie możemy. Pani Witowska ja pani osobiście przyniosę maseczkę jak pani z diety nie stać na jej zakup.
Prosimy administratora o puszczenie tego komentarza,
Maria
Maria 19.05.2020, 18:45
W imieniu jakich wolontariuszy gryfińskich ten potłuczony anioł się wypowiada ? Niech ta starsza pani poda chociaż jedno nazwisko.
Pani radna Witowską, to jak powiadała Monika Szwaja, 'baba z jajami' / i to chyba jedyna wśród radnych. Jola,Jola, Jola !
Oczekujemy odpowiedzi od burmistrza na jej pytania

ja
ja 20.05.2020, 08:32
to w końcu "maria czy marie"?i ten język "potłuczony anioł".nie cierpię bab z jajami pachnie mi to krzewieniem LGBT.wpis wolontariuszt wyważony.A pani witowska to nie ta co sie awanturowała o WG?
Maria
Maria 20.05.2020, 11:59
Nie płacz Ewka
https://www.youtube.com/watch?…
🦍
🦍 20.05.2020, 14:58
Piękna piosenka perfektu, tylko żebyś ty jeszcze rozumiał jej treść i przesłanie
tyle
tyle 19.05.2020, 12:55
Paweł vel Wolontariusze z ciebie wolontariusz jak z koziej d... trąbka.
Bunkier
Bunkier 20.05.2020, 21:50
To nie Paweł, tylko Andrzejek, który ma teraz swoją siedzibę w Klubie Nauczyciela na ul.Kościuszki. Poczekajcie drodzy radni niedługo i Andrzejkowi trzeba będzie zrobić klimę w piwnicy , bo to teraz kolejna siedziba urzędu jest
Do bunkra
Do bunkra 21.05.2020, 08:20
Zatem złożę mu wizytę
Paweł
Paweł 19.05.2020, 13:54
Sam jesteś trąbka z koziej dudy
tyle do Napoleona
tyle do Napoleona 19.05.2020, 14:17
To jest nas dwóch!
hahaahah
hahaahah 19.05.2020, 14:28
Nawet trzech, cały tercet! :)))))
Fakt
Fakt 19.05.2020, 11:32
Dobrze wam tak grefindorskie matoły.Sami wybraliście,sami hodujcie ***owinę,a że czuć padliną?
klimatyzator
klimatyzator 19.05.2020, 10:56
Jolanta Witowska tak skrytykowała Sawaryna, że aż mu spodnie spadły!
uśmiałam się
uśmiałam się 19.05.2020, 12:32
Hahahah , dobre klimatyzator !

Pozostałe