Urzędnicza schizofrenia? Miler przeciwko nadajnikowi, do którego postawienia się przyczyniał?

  • 20.05.2020, 12:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Urzędnicza schizofrenia? Miler przeciwko nadajnikowi, do którego postawienia się przyczyniał? Okładka tygodnika Kamila Milera, w którym przyznaje, że też ma działkę w okolicy projektowanego masztu, ale się nie zająknął, że to jego brat Tomasz podpisał wcześniej decyzję będącą podstawą w uzyskiwaniu pozwolenia na budowę.
Tomasz Miler, zastępca burmistrza Mieczysława Sawaryna, m.in. jako urzędnik protestuje w sprawie budowy 56-metrowego masztu telefonii komórkowej, który ma stanąć przy zabudowaniach w okolicy ulicy Jana Pawła II w Gryfinie. Tymczasem dodarliśmy do dokumentu z którego wynika, że to właśnie Tomasz Miler z upoważnienia burmistrza podpisał decyzję, która jest „podstawą wydania pozwolenia na budowę”.

Ową zeskanowaną decyzję zamieszczamy z podpisami Tomasza Milera zamieszczamy w fotogalerii.

Dlaczego bracia Milerowie – Tomasz Miler i Kamil Miler nie nagłośnili odpowiednio sprawy wcześniej, gdy kwestię tę rozpatrywał Mieczysław Sawaryn? I dlaczego to właśnie Tomasz Miler podpisał się za burmistrza na decyzji o lokalizacji masztu telefonii komórkowej? Jaką w tym wszystkim rolę pełni teraz Jerzy Miler, członek zarządu powiatu?

Zebraliśmy wątpliwości Tomasza Milera i zapytanie wysłaliśmy do Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Oto jaką dziś otrzymaliśmy odpowiedź:

Odpowiadając na prośbę zawartą w e-mailu, w sprawie ustosunkowania się do oświadczenia wydanego przez Tomasza Milera na jego facebookowym profilu, informuję, że Starostwo Powiatowe nie prowadzi polemik na temat toczących się postępowań z uwagi na konieczność zachowania bezstronności w postępowaniu administracyjnym. W sprawie zostało złożone odwołanie do Wojewody Zachodniopomorskiego, który jest organem administracji architektoniczno-budowlanej wyższego stopnia w stosunku do starosty. Odwołanie to zostało przekazane do wojewody i będzie rozpatrywane przez wojewodę.

Jedynie zwracam uwagę, że podstawą wydania pozwolenia na budowę, była decyzja o lokalizacji celu publicznego, wydana przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, którą załączam.

Z upoważnienia Starosty Gryfińskiego

Marta Szamburska

naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa

Starostwa Powiatowego w Gryfinie

 

Oto jakie argumenty na swoim profilu FB przedstawił Tomasz Miler:

Zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę Starosty Gryfińskiego wydaną 28 kwietnia br., tuż przy zabudowaniach położonych w okolicy ulicy Jana Pawła II powstać ma maszt telefonii komórkowej.

Decyzja ta budzi kontrowersje tym bardziej, że konstrukcja będzie wyjątkowo wysoka, a w dokumentacji nie podano mocy części urządzeń, które mają się na nie niej znajdować. Decyzję o budowie masztu o niebagatelnej wysokości 56(!) metrów wydano w tempie ekspresowym, poświęcając na analizę dokumentacji zaledwie jeden dzień (wszystkie dokumenty opatrzone są datą 28 kwietnia). Dokumentacja w sprawie tak dyskusyjnej inwestycji zawiera rażące błędy.

Najważniejsze z nich to:

- Aby obliczyć pole oddziaływania masztu, należy zsumować moc wszystkich urządzeń i uwzględnić inne znajdujące się na sąsiednich masztach. Nie zrobiono tego. Nie podano nawet mocy urządzeń radiolinii (czyli tych, które komunikują się z innymi masztami). Nie przeanalizowano także wysokości terenu, która tam jest zmienna. Bez tych danych niemożliwym jest określenie siły oddziaływania na domy znajdujące się w pobliżu.

- Nie zaprojektowano linii energetycznej, łączącej maszt z punktem wskazanym przez dystrybutora energii. Obiekt wymaga zasilania z uwagi na urządzenia znajdujące się na nim, jak również konieczność oznaczenia tak wysokiej konstrukcji w sygnalizację świetlną istotną dla ruchu lotniczego.

Odwołanie od tej decyzji złoży też gmina Gryfino, która została pominięta jako strona w postępowaniu, mimo że inwestor wskazał działkę gminną jako drogę dojazdową do obiektu - przez nią również musi przebiegać kabel zasilający.

To nie pierwsza próba uzyskania pozwolenia na budowę masztu w tym miejscu. Urzędnicy doskonale wiedzieli o protestach okolicznych mieszkańców i społecznym sprzeciwie lokalizacji tej inwestycji. Tym razem mieszkańcy nie zostali jednak potraktowani jako strona w postępowaniu, przez co nie było konieczności ich informowania. Specjaliści są zaś jednomyślni - lokalizacja masztu w pobliżu zabudowań może mieć fatalny wpływ na zdrowie ludzi przebywających w obszarze oddziaływania.

W tej sprawie występuję nie tylko jako urzędnik, ale przede wszystkim jako mieszkaniec, ponieważ, jak wiele innych osób posiadam nieruchomość w obszarze zagrożonym oddziaływaniem pola elektromagnetycznego. Wraz z grupą zainteresowanych chcemy zatrzymać inwestycję. Aktualnie intensywnie pracujemy nad treścią odwołania od decyzji starosty, które złożymy w nadchodzący poniedziałek. Będzie ono rozpatrywane przez Wojewodę Zachodniopomorskiego.

 

O sprawie igryfino pisało jako pierwsze (jeszcze przed oświadczeniem wiceburmistrza) już dwukrotnie. Ostatni raz tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36642,wiceburmistrz-protestuje-przeciwko-decyzji-starosty-w-sprawie-masztu-telefonii-komorkowej-sprawa-wczesniej-zajmowal-sie-burmistrz

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (85)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 22.05.2020, 09:35
lokalizacja tego masztu i tak nie zostanie zmieniona stoi za tym takie lobby ze i nasz wytrzeszcz z tatusiem jest za cienki ha ha ah np te https://www.google.com/url?sa=… proszę podziwiać po to jest 5G TRANSHUMANIZM POSTĘP PANY POSTĘP HA HA AH ZOSTANIEMY ROBOTAMI BIO ROBOTAMI HA HA AH LUCK IM TOUR FATHER HA HA AH nawet tw joda ma za mało mocy ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 21.05.2020, 23:09
DO NICK CIEKAWA KIEDYŚ PISAŁEM ZE WSZYSTKO MA SWOJĄ CZĘSTOTLIWOŚĆ HA HA AH nawet kwiat w ogrodzie kolor itd to się smiali wszystko ma na nas wpływ koniunkcje planet cykle słoneczne fazy księżyca zaćmienia przez trzecie ciało zwane rahu falami elektromagnetycznymi można leczyć ,powodować choroby oraz zabić to jest fakt nano technologia czyli nano czipy w konfiguracji z nadajnikami gsm to broń masowego rażenia niewidoczna przez to doskonała https://www.google.com/url?sa=… https://www.google.com/url?sa=… wszystko jest w fazie testów za dwa lata góra będzie pełna gotowość
ciekawa
ciekawa 21.05.2020, 22:08
Przed chwilą trochę wysłuchałam. Może kogoś to zainteresuje.
"Zabójczy wpływ sieci 5G na pola torsyjne organizmów żywych" - dr Diana Wojtkowiak. Na You Tube można znaleźć kilka wykładów dr Diany Wojtkowiak. Jaki ma wpływ 5G na nasze zdrowie?
teoria spiskowa nie sadze
teoria spiskowa nie sadze 22.05.2020, 00:24
zobacz to https://www.geekweek.pl/news/2…
i tyle
i tyle 21.05.2020, 22:13
To jest pseudonauka!
CBA działka
CBA działka 21.05.2020, 21:06
CBA CBA CBA CBA CBA CBA CBA CBA CBA CBA CBA CBA działka.
Pikuś
Pikuś 21.05.2020, 20:27
Z dedykacją dla Milera od Pikusia!
https://youtu.be/
A IM TO ZWISA I POWIEWA JAK SZTURMÓWKA NA MASZCIE HA HA AH
A IM TO ZWISA I POWIEWA JAK SZTURMÓWKA NA MASZCIE HA HA AH 21.05.2020, 16:14
wychodzi na to ze milery tych nowoosiedleńców ze zwolnieniem na 10 lat z podatku odc nieruchomosci podpuścili ha ha ah wszyscy dookoła zobacz miler ma tu działkę budujmy sie pedzie szybko droga bedzie sielsko i anielsko ha ha aha a tu jeb obuchem maszt stawiaja ha aha h i AFERA BYŁA Z WODĄ Z WUDOCIAGÓW MILERÓW JEST I NASZ GRYFIŃSKI HA HA AH MASZT tak miało być bosko a wyszło jak zawsze ha ha ah ktoś zarobił ktoś stracił i ajwaj aleluja i do przodu
liar
liar 21.05.2020, 15:13
Kamil Miler w gazecie ukrył pewne fakty jak ten najważniejszy, że to jego brat Tomasz Miler podpisał decyzję o lokalizacji.
taki mamy klimat
taki mamy klimat 21.05.2020, 16:16
nie ukrył on je przeoczył ten jego wytrzeszcz jest temu winien
niestrasz
niestrasz 21.05.2020, 17:31
do taki mamy klimat: na to jest paragraf!
taki klimat
taki klimat 21.05.2020, 19:18
paragraf na przeoczenie????
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 21.05.2020, 14:50
https://youtu.be/E7qosiNsqSU dostali w ramach odprawy z PGR-U ha ha ah i jaka wydajność z hektara ah aha ha
stary
stary 21.05.2020, 15:08
Przecież Miler nie pracował w PGR!
kto ich wybrał  same pegerusy  ?????
kto ich wybrał same pegerusy ????? 21.05.2020, 16:18
pgr to taki skrót myslowy to gmina i starostwo pgr niżny i wyżny ha ha ah
taki mamy klimat
taki mamy klimat 21.05.2020, 15:17
ale szymanowicz tak a to jego były pracodawca ha ha ah zreszta popatrz na pierwszych sekretarzy pzpr w gryfinie wiekszość z pgru ha ah ah nawet straz miejska patrz wiejska ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 21.05.2020, 12:44
była woda gryfińska bedzie i maszt ha ah ah
wariograf
wariograf 21.05.2020, 11:11
Panie Miler kiedy pan nabył tę działkę?
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz !?
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz !? 21.05.2020, 11:44
Istotne pytanie , czy mogli wiedzieć na parę lat naprzód pracując w urzędzie co będzie planowane i gdzie , pokupowali ugory chen za miastem , i spokojnie czekają nic nie budując jak inni nieświadomi co ich czeka , nowi mieszkańcy stracą zdrowie i majątek a inni nieliczni mogą dogadać się z inwestorem i dostaną sowite odszkodowanie za utraconą wartość działki , i właściwie mogło tylko o to chodzić , naturalnie są to tylko przypuszczenia
🦍
🦍 21.05.2020, 10:32
Panie Andrzeju Urbański POBUDKA.
Już najwyższy czas poinformować odpowiednie służby o tym co się dzieje na sesjach i w gminie . Nie wiem na co Pan czekasz? Czy dopiero jak pańscy radni zaczną rezygnować i składać mandaty radnych ,to się Pan obudzi? Wtedy będzie łapka w nocniku.
miś
miś 21.05.2020, 07:20
Przez te działki Milerów nie ma czasem biec obwodnica ?
olek
olek 22.05.2020, 15:33
Poważnie?Haha.
drogowy
drogowy 21.05.2020, 09:19
Co do obwodnicy to myślę że wtajemniczeni mogli wiedzieć gdzie może przebiegać. Wtedy oczywiście wchodziłby pod możliwość wykup po dobrej cenie. Ale myślę że to za blisko Gryfina, tego poszerzonego. Chyba że chodzi o jakąś nitkę dojazdową.
miś
miś 21.05.2020, 10:30
Przecież nikt nie kupi działki wiedząc , że będzie tam stał maszt nadajnika i będzie biegła tam obwodnica. Do masztu musi być droga dojazdowa. Jak ktoś zna wcześniej plan zagospodarowania przestrzennego, to wie gdzie zainwestować grosze, aby zarobić krocie. Obwodnica też będzie biegła pewnie przez działki obecnych i byłych samorządowców.
Tomaszek
Tomaszek 21.05.2020, 07:10
Jestem za a nawet przeciw
Johny
Johny 21.05.2020, 06:49
Panie Miler na kościele na górnym tarasie też są nadajniki sieci komórkowej obok bloki gdzie mieszka kilkaset osób a nie garstka.Kto na to pozwolił i ile proboszcz miesięcznie kasuje za te nadajniki.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 21.05.2020, 16:37
nie bluznij to głos samego boga ha ah ah
gosc
gosc 21.05.2020, 00:37
budujecie sobie przyslowiowego raka kochani.. a korzysci dla ludzi zadne. Swinki doswiadczalne
Ogarnijcie się i mniej prywaty
Ogarnijcie się i mniej prywaty 20.05.2020, 23:33
Ten T.M. to jakiś ociężały umysłowo. To co podważa to ustalił wcześniej w decyzji. A Jerzy Miler jest członkiem zarządu w Powiecie. Co oni tam pijani siedzą i nie wiedzą co robią i co podpisują ?
polin to dziwny kraj
polin to dziwny kraj 20.05.2020, 23:00
niestety mieszkańcy nie sa cenni przyrodniczo ha ah ah i nie ma tam natury 2000 to można budować ha ha ah
króko
króko 20.05.2020, 22:57
Wiceburmistrz Tomasz Miler przed podpisaniem decyzji mógł przecież swobodnie zorganizować debatę społeczną o rozmieszczeniu nadajników w Gryfinie. Co mu przeszkadzało?
Urzędnik
Urzędnik 21.05.2020, 08:15
Ale po CO będzie organizował debatę? Nie umie zorganizować i Nie wie co to jest. NIE nadaję się na urzędnika inwestycji.
Pikuś
Pikuś 20.05.2020, 22:57
Burmistrz po raz kolejny udowodnił że jest idiotą oderwanym od rzeczywistości, o dwóch zastępcach nie wspominając. Prowizja za podpis się zgadzała a teraz wyszło że lokalizacja nie taka.
w tym szaleństwie jest metoda
w tym szaleństwie jest metoda 21.05.2020, 06:43
nie przesadzaj i tak ma ich głosy jako nowoosiedleńcy sa zwolnieni z podatku od nieruchomosci na 10 lat ha ah ah
Idioci ?
Idioci ? 20.05.2020, 23:34
Korupcja zżera tercet.
Pikuś
Pikuś 20.05.2020, 23:06
Niczego nie sugeruję. Tylko tak sobie pisze o tym że marny redaktorek który wg oświadczeń zarabiał coś około 600 zł miesięcznie, nagle po zostaniu vickiem od inwestycji stawia chałupę za bańkę jak nie lepiej.... Powietrzem się żywi?
Gryka
Gryka 21.05.2020, 08:20
Śmierdzi korupcją! Odpowiedne służby powinne się jak najszybciej przyjrzeć temu urzędnikowi .
Do Pikusia
Do Pikusia 21.05.2020, 08:12
Nie postawił chałupy za bańką, bo odkupił i to jest 1/2 bliźniaka (pechowego zresztą) i dał chyba 1/4 tej bańki, ma kredyt, o reszcie nie piszę, bo faktycznie to są trochę dziwne sprawy ., ale jak piszesz,to bądź uczciwy.
Ebi
Ebi 20.05.2020, 22:59
Sugerujesz może łapówkę? Masz jakieś dowody rzekomo kto komu?
Pikuś
Pikuś 20.05.2020, 23:02
Ty to napisałeś.... Uderz w stół, norzyce się odezwą.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 20.05.2020, 21:59
jest wieża eiffla będzie i maszt millera - ów ha ah ah albo lepiej masz GRYFIŃSKI HA HA AH A A KAMIL NAPISZE MAMY SWÓJ WŁASNY MASZT NA MIARĘ NASZYCH OCZEKIWAŃ I MOŻLIWOŚCI HA AH AH INTELEKTUALNYCH AH AH A
w złotówkach
w złotówkach 20.05.2020, 22:22
Za ile poszła działka?
i rodo
i rodo 20.05.2020, 23:00
ponoć o tym wiedza tylko najstarsi górale z góry synaj ha ah ah

Pozostałe