Będą miejsca parkingowe, ale... wyciąć trzeba drzewa

  • 01.06.2020, 20:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Będą miejsca parkingowe, ale... wyciąć trzeba drzewa
Do tej pory były 4 miejsca parkingowe - dwa po jednej stronie drzewa i dwa po drugiej. Po przebudowie będzie 12 miejsc parkingowych, ale trzeba wyciąć drzewa wzdłuż torów kolejowych na ul. Sprzymierzonych w Gryfinie.

Dobra wiadomość to taka, że w Gryfinie będzie więcej miejsc parkingowych. Zła informacja jest taka, że aby je przygotować, trzeba będzie wyciąć stare, zdrowo wyglądające drzewa. Kolejne dorodne okazy przy ulicy Sprzymierzonych. Idąc od dworca PKP po prawej stronie będzie 6 miejsc parkingowych równoległych. Każde ma mieć 2,5 metra szerokosci i 5 metrów długości. 

Wszystko to w ramach budowy miejsca przesiadkowego w Gryfinie.

Ostanio o tym parkingu naprzeciwko przedszkola Iskierka pisalśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36801,zostawcie-nam-parking-bo-jest-nam-potrzebny-apeluje-mieszkaniec-gryfina

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 02.06.2020, 23:19
Może redakcja portalu zajęła by się tym jak wygląda teraz jezdnia na ulicy Łuzyckiej, już wcześniej cieżko tam sie jezdziło a teraz to dramat albo niech miasto wyłączy tą droge z ruchu albo niech coś zrobią z tymi dziurami. Proponuje sie przejechac i samemu ocenic
gośc
gośc 02.06.2020, 20:45
i tak to krok po kroku zło wypiera dobro. Głupota ludzka i tyle. Życzę przyjemnej śmierci w betonie. No i dlaczego podatnik ma płacić na miejsce na kilku osób, które będą tam parkować auta?
pracownik
pracownik 02.06.2020, 17:17
Ile jeszcze będzie wisieć ta bzdura? Od strony torów nie będzie ani żadnych miejsc postojowych ani nie będzie wycięte żadne drzewo!
tak już jest
tak już jest 02.06.2020, 14:32
Beton produkuje beton!
eh
eh 02.06.2020, 13:37
Niszczyciele!
Nikt
Nikt 02.06.2020, 13:10
Więcej ludzi =więcej samochodów
Więcej samochodów = mniej parkingów
Mniej parkingów =ludzie źli
Więcej parkingów =redukcja zieleni
Redukcja zieleni =ludzie źli
Ograniczyć samochody do 1 na mieszkanie i po problemie
proste rozwiązanie do ikkt
proste rozwiązanie do ikkt 02.06.2020, 13:36
A św. pamięci burrmitrz Piłat potrafił przebić twoje rozumowanie. Zaplanował hale sportową z podziemnymi parkingami. I nie trzeba było wycinać drzew w parku. I co, można? Ano można!
piłoręki bandyta
piłoręki bandyta 02.06.2020, 11:00
Nie zostanie kamień na kamieniu. Nie zostanie konar na konarze.
ekolog
ekolog 02.06.2020, 10:58
Ręce czerwone precz od drzew zielonych!
zrozumcie to wreszcie
zrozumcie to wreszcie 02.06.2020, 10:55
Przecież po to zostały posadzone 150 lat temu żeby sztuczna skarpa się nie osuwała!
Dobra rada
Dobra rada 02.06.2020, 10:48
Przecież jest tam "pod Platanem" duży parking. Pod komendą też.. Te drzewa rosly z pewnością ponad sto lat.. Jak można od tak wycinać.. Szanujmy przyrodę bo i tak jest w katastrofalnym stanie.
88
88 02.06.2020, 10:47
Jak się nasyp kolejowy zacznie osuwać to wtedy dopiero pójdą po rozum do głowy te PiSowskie barbarzyńskie arschlochy.
XXL
XXL 02.06.2020, 12:35
Nie wiedziałem że Starosta , Wicestarosta oraz cały Zarząd Powiatu to PiS :)))
jak to
jak to 02.06.2020, 12:39
Przecież postanoiwienie o wycince tafiło do Sawaryna!
Maszt Mlera
Maszt Mlera 02.06.2020, 13:38
I komu tym razem kazał podpisać?
Tragedia
Tragedia 02.06.2020, 10:27
Co za osły. Niemiec sto lat temu mial więcej rozumu sadząc te drzewa jak bezmózgi na stołkach dzisiaj.
Polnische Wirtschaft .
Polnische Wirtschaft . 02.06.2020, 10:24
Dość tego. Mieszkancy kamienicy i tak muszą znosić huk przejezdzajacych tam pociągow. Teraz to będzie nie do wytrzymania. Na tych drzewach jest mnóstwo ptasich gniazd.!!! To są też pięknie pachnące lipy gdzie mnóstwo pszczół zbierea nektar. Chyba wydtarczy tempym głowom argumentów
Nie zielony i nie betonowy
Nie zielony i nie betonowy 02.06.2020, 09:16
Kto pamięta jeszcze drzewa na ul. Łużyckiej? Obcięto je bo bardzo przeszkadzały podczas renowacji rur, które do dzisiaj, jak coś walnie to rozkopywane jest pół Gryfina. Zasadzono po robocie jakieś krzaczki, które potem władza miaĺa w czterech literach. Powinniśmy być przeciwni wycince do momentu aż władza będzie miała troche odpowiedzialności jakąkolwiek wiedze na temat ogrodnictwa, bo póki co to lipa. Samo zasadzenie to nie sukces.
doratca
doratca 02.06.2020, 00:03
Pozwolenie na wycinkę musiała wydawać gmina Gryfino, tam pytajcie.
XXL
XXL 02.06.2020, 09:35
Jasne, nie ważne że Inwestor jakim jest Starostwo zdecydował o wycince, ale Wydział Urzędu Gminy który musiał zgodnie z prawem wydać taką a nie inną decyzję środowiskową.
Coś z kategorii " kowal zawinił, cygana powiesili"
zobaczycie
zobaczycie 01.06.2020, 23:57
Będziemy jeszcze podczas upałów przeklinać władze która niszczy zieleń w mieście!
Po co to komu?
Po co to komu? 01.06.2020, 22:56
Farmazon.
Dramat miasta
Dramat miasta 01.06.2020, 22:52
Miały być parkingowce. A Srutututu zamienia ulice na parkingi. Chorzy ludzie nami rządzą. Powoli wycinają kolejne sektory. Następne będą parkowe skarpy wzdłuż peronu pierwszego i ulicy Armii Krajowej. Potem drzewa wzdłuż Parkowej i wzdłuż 1-go maja wzdłuż parkingu. To co jest lub było zaznaczone na pomarańczowo lub zielono. Beton a nie przychylność środowisku. Gryfino jest coraz brzydsze. A jak tm wasza rewitalizacja Gryfina ? Bo to wszystko co robicie jest wbrew temu co uchwaliliście.
XXL
XXL 01.06.2020, 22:30
Zasadnicze pytanie kto jest gospodarzem tej drogi jak tez rejonu już dotkniętego wycinką ( plac manewrowy przy stacji PKP) ?
Czy to nie jest Starosta Powiatowy i Zarząd koalicyjny PO i Ugrupowania W.Konarskiego ?
Jestem przeciw
Jestem przeciw 01.06.2020, 22:27
Zaprzestać wycinania drzew ***!!!! 🤬 🤬 🤬 🤬 Zdrowe drzewa kto rządzi tym burdelem!!!

Pozostałe