Sprawa mieszkania Jadwigi Lampy. Radna Jolanta Witowska żąda przeprosin od wiceburmistrza Tomasza Milera

  • 27.06.2020, 13:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sprawa mieszkania Jadwigi Lampy. Radna Jolanta Witowska żąda przeprosin od wiceburmistrza Tomasza Milera
Na ostatniej sesji 25 czerwca 2020 r. radna Jolanta Witowska domagała się przeprosin od władz gminy Gryfino. Chodzi o wypowiedź wiceburmistrza Tomasza Milera, którą nagrała TVP3 Szczecin w sprawie działalności komisji mieszkaniowej i lokalu Jadwigi Lampy. Wiceburmistrz nie chciał przyjąć w swoim gabinecie dziennikarki Ewy Zielińskiej, tylko odesłał ją do komisji mieszkaniowej twierdząc, że to ona... przyznaje mieszkania. Na sesji przewodnicząca Jolanta Witowska uświadamiała Tomasza Milera, że komisja jest jedynie organem opiniodawczym i pełnić może społeczną kontrolę.

Szerokim echem odbiła się opisana przez igryfino oraz pokazana w telewizyjnym reportażu Ewy Zielińskiej sprawa Jadwigi Lampy z Gryfina i jej wniosku aby wyrażono zgodę na scalenie podzielonego przed laty mieszkania. 

Kiedyś to było jedno mieszkanie komunalne. Po śmierci rodziców brat i siostra podzielili je sami, by każdy płacił za siebie. Kobieta w dwóch pokojach wychowała dziesięcioro dzieci. Z bratem dzieliła korytarz i łazienkę. Po śmierci brata okazało się, że nie dopełnił on formalności dotyczących podziału mieszkania.
 
Jadwiga Lampa w kwietniu 2020 r. wystąpiła zatem do gminy z prośbą o scalenie lokali. Otrzymała odpowiedź odmowną.
 
Obecnie w dwóch pokojach na 38 m kw. mieszka 8 osób.
 
Po artykułach na igryfino oraz ukazaniu się programu w TVP3 Szczecin doszło do spotkania Jadwigi Lampy i jej córki Marzeny Wyki z wiceburmistrzem Tomaszem Milerem oraz naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Mariuszem Tarką.
 
- Zdaniem urzędników mieszkanie nie powinno było zostać podzielone, bo nie było wówczas takich przepisów. Jednak dokonano tego prawie 40 lat temu tylko na usilne życzenie rodziny aby ułatwić życie mieszkańcom. Później przepisy się zmieniły i ponad 20 lat temu prawnie uregulowano podział lokali. Nikt nie wniósł do tego sprzeciwu. Potem przepisy znów się zmieniły i teraz nie pozwalają na ponowne scalenie mieszkań. Na dodatek okazuje się, że mama nie jest na liście oczekujących na lokal. Gdyby była na takiej liście, to mogliby jej przyznać to mieszkanie ze względu na warunki - przegęszczenie i chore dzieci. Mama ma złożyć wniosek o zamianę i czekać w kolejce. Może za kilka lat dostanie, jak się jakieś zwolni? Czyli jak ktoś umrze kto ma duże mieszkanie i chyba mieszka sam? Zamierzamy złożyć wnioski: mama o zamianę lokalu i brat z narzeczoną i synem - o najem lokalu. Natomiast mieszkanie po zmarłym bracie ma zostać wyremontowane i do komisji trafi wniosek innej rodziny, która jest na liście oczekujących. Proszę pamiętać, że my idąc do toalety albo kuchni musimy iść przez wspólny korytarz. Nie wiem, jak to teraz będzie. Podczas spotkania w urzędzie było dość nerwowo. Wiceburmistrz miał dużo pretensji - mówi nam Marzena Wyka po spotkaniu z Tomaszem Milerem w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.
 
O sprawie napisaliśmy wcześniej tutaj:
 
 
Reportaż Ewy Zielińskiej zatytułowany "Walka o metry" ukazał się 12 czerwca 2020 r. po godz. 18 w programie interwencyjnym "Wokół nas".

Zapraszamy do obejrzenia:

https://szczecin.tvp.pl/1753407/wokol-nas

 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JedynySprawiedliwy
JedynySprawiedliwy 04.07.2020, 19:49
Narobią dzieci więcej, niż są w stanie utrzymać, dostaną socjalne mieszkanie i jeszcze mają jakieś roszczenia. Do roboty lenie śmierdzące!
taka gmina...
taka gmina... 29.06.2020, 12:22
Klasyczna taktyka terceciarzy. Jak ktoś niewygodny - to zamiast rozmowy o meritum (zachowanie Milera) - atak na tego, co "ośmielił się podnieść rękę na władzę ludową..." jak mawiał klasyk...
Olga
Olga 29.06.2020, 10:49
Radna powinna przeprosić wiele osób. Obraża mieszkańców grając w tej chałturze. A ta pani to rodzina
Zła
Zła 29.06.2020, 14:03
No co ty nie powiesz? Radna,która działa na rzecz mieszkańców pokrzywdzonych,pozostawionych bez pomocy i wsparcia władz tego miasta,ma przepraszać ? Kogo? P Milera,który kłamie, ewidentnie nie wiedział nic o sprawie,kłapał przed kamerą,bo myślał,że nie jest nagrywany? No i kto tu jest czyją rodziną? Oświeć mnie
taka gmina...
taka gmina... 29.06.2020, 12:20
"chałturą" nazywasz gminę pod rządami tercetu? Może i masz rację - profesjonalizmu tu za grosz. A to "schody Milera" - a to telewizja do Nikitińskiego w sprawie ludzi niepełnosprawnych, a to podjazd, co milioner robił niepełnosprawnej (pracownicy urzędu gminy w dodatku) ponad pół roku - i też telewizja przyjeżdżała...
do taka gmina...
do taka gmina... 01.07.2020, 09:58
Dodac należy jeszcze fachową wiedzę butmistrza jak przed kamerami opowiadał ,że miał prawo wyrazić zgodę na zameldowanie się i niepłacenie rachunków,obcej osoby w wynajmowanym mieszkaniu. Oczywiście burmistrz przegrał sprawę w Szczecinie, niesmak i głupota zostały....
Misza
Misza 01.07.2020, 12:42
Kiedy Sawaryn tak powiedział? Gdzie to mozna obejrzeć?
Zenia
Zenia 29.06.2020, 10:09
Wstyd !!!
Mniszek
Mniszek 29.06.2020, 07:56
Sawaryn kombinator z mieszkaniami, sam nie buduje a chce dzielić tym co jeszcze Niemcy wybudowali, a do tego jako jedno mieszkanie zaplanowali.
Z tego co pamiętam to komuniści zabierali ludziom duże mieszkania i kwaterowali po kilka rodzin. Ale to było po wojnie!.
równi i równiejsi
równi i równiejsi 29.06.2020, 12:25
Che che - tak robili komuniści w zburzonych miastach, jak w Warszawie. Chociaż pewne młode małżeństwo na przykład dostało willę tylko dla siebie...
już niedługo
już niedługo 28.06.2020, 22:39
Karma wraca tercecie.
ja
ja 29.06.2020, 07:02
czy to ta radna co od dawna toczy bije z ratuszem?
do glusia
do glusia 29.06.2020, 12:19
Jaki "ratusz" glusiu, taki jego gospodarz. To ta radna, która nie dała się przekupić. Ani "spacyfikować". Masz za złe, że krytykuje twojego idola?
Anna
Anna 28.06.2020, 20:25
Przepisy przepisami ,ale to jest Brak dobrej woli ze strony władz i tyle.
Lulek
Lulek 28.06.2020, 18:07
Mnie zastanawia co osiagnela pani Bulsaa w tv. Dokładnie nic...
konstatacja
konstatacja 28.06.2020, 15:08
Cóż, kto zarabia 400zł miesięcznie (to nie wstyd) i ma samochód, mieszkanie, działki, firmę – i ma na ich utrzymanie (to już cud ekonomiczny) – pogardza tymi, którzy tak nie potrafią...
?
? 29.06.2020, 14:53
to o oświadczeniu majątkowym?
,,mietek sam w domu,,
,,mietek sam w domu,, 28.06.2020, 13:05
Ja mam wygodny wielki dom , pokoje na parterze , na piętrze , łazienki , duży ogród zapewniający intymność i odpoczynek , to na wsi , naturalnie w mieście też są podobne warunki w drugim domu , ale jak to w mieście działeczka mała , wszędzie ciasnota , wspólna ulica i wspólny chodnik ale trzeba to znosić , jest ciężko nie ukrywam...
Jurek
Jurek 28.06.2020, 10:52
Wszystko to wina Sawaryna. Sam dobrał sobie takiego nieudacznika na burmistrza. Nieudacznika, co to kamery się przestraszył należy jak najszybciej odwołać. Nieudacznika co w sądzie przegrywa. Jak nie to referendum za odwołaniem Mieczysława proponuję zorganizować. Chyba nie chcecie patrzeć jak miasto umiera przez kilka lat.
Do Jurek
Do Jurek 28.06.2020, 14:50
Widzę że upał źle wpływa na twój umysł. Ty się w ogóle zastanawiasz co ty piszesz? Aż się wzruszyłem jak to czytam. Wiesz czym? Że są tacy ludzie na tym świecie skrzywdzeni przez życie. Trzymaj się chłopie może Ci to jakoś samo przejdzie a jak nie wal w te pędy do specjalisty. 😁😉
dała prtzykład Widuchowa...
dała prtzykład Widuchowa... 28.06.2020, 15:10
Tomuś - o specjalistę pytaj "kolegę" - ale nie bierz go - jak widać jego skuteczność jest niewielka...
No
No 27.06.2020, 21:17
Pozdrawiam P. Wyke🙂
Dupki
Dupki 27.06.2020, 18:49
Wspólne ubikacje na korytarzu czy korzystanie z ubikacji w cudzym mieszkaniu bardzo integruje naród i to jest pomysł Srutututu i spekulanta na rozwiązanie problemu mieszkaniowego.
Dionizy
Dionizy 27.06.2020, 17:40
Temat jak nic dla Barei na film.,,Na dodatek okazuje się, że mama nie jest na liście oczekujących na lokal. Gdyby była na takiej liście, to mogliby jej przyznać to mieszkanie ze względu na warunki'' A teraz praktycznie to samo z Alternatywy 4,proszę posłuchać i obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?…
Mańka
Mańka 27.06.2020, 17:16
Odnośnie sesji... Bardzo bym prosiła o SŁUCHANIE ZE ZROZUMIENIEM...
W nagraniu ewidentnie i rzeczowo Radna Witowska określa kompetencje komisji i nie żąda przeprosin, tylko wnosi o sprostowanie przekazanej do publicznej wiadomości informacji przez Szanownego Wiceburmistrza.
Jeszcze jedno... WSTRZYMAĆ SIĘ OD DECYZJ... Nie oznacza być przeciw ☝️oznacza WIDZIEĆ PEWNE WĄTPLIWOŚCI... ☝️
oni tak mają...
oni tak mają... 28.06.2020, 15:19
Tak jak z oszustwem w „wizualizacją” dworca autobusowego – niby każdy krzaczek ochraniali – a potem wyrżnęli wszystko – „bo to przecież tylko obrazek”.
I co – być za durnym marnowaniem kasy na „halę” – co już nawet nie jest widowiskowa i zdewastowała centrum miasta? Być za marnowaniem pieniędzy na rozkopywanie skarpy przy dworcu – zamiast zrobienia kładki przez tory?

A potem "jesteście przeciw hali" - i nie dociera, że od momentu likwidacji przez rząd gimnazjów i wypowiedzenia przez starostwo umowy - był czas ogarnąć nową sytuację, a nie tępo przeć do durnej budowy - w dodatku kadłubka bez funkcji widowiskowej - za to piekielnie drogiej w utrzymaniu sali gimastycznej przy szkole...

Wystarczy wejść do wyszukiwarki - i odnaleźć porządne samorządy budujące sale za 3-5 razy mniejsze kwoty (o tej samej albo większej funkcjonalności) - trudno zresztą zweryfikować koszty, skoro nie udostępniają od lutego informacji...
Ty tak masz
Ty tak masz 28.06.2020, 18:33
To może podaj te gminy co tak tanio hale budują. 😂 Bo już konam że śmiechu. Chcesz komuś dowalić to chociaż rusz tą głową. A ty zamiast dowalić komuś to zrobiłeś z siebie matoła.
tymasz?
tymasz? 29.06.2020, 12:29
Konasz ze śmiechu? Zrób coś do końca. Jak to dla ciebie powód do śmiechu. W zeszłej kadencji wiele samorządów budowało DLA SWOICH szkół sale za 3-6mln...
Teresa
Teresa 27.06.2020, 18:49
Ja także bym prosiła o czytanie ze zrozumieniem. Radny wstrzymując się od głosu zachowuje się bardzo nie dojrzałe. ☝️Głosuje się albo na tak albo na nie. Czyli wstrzymanie się od głosu to tak jak " nie" co w przypadku radnej Przewodniczącej Komisji Mieszkaniowej określa jednoznacznie jej negatywny stosunek do problemów
mieszkaniowych mieszkańców. Nikomu tak nie powinno zależeć na ich wybudowaniu jak Przewodniczącej takowej komisji. Chyba że głosowanie traktuje się politycznie a to już inny temat.
do tereski
do tereski 28.06.2020, 15:13
Tereska – ty chyba zgłupiałaś całkiem od tego dymu? Dlaczego radna „musi być za”? Jak jakiś debil wymyśli 30piętrowy wieżowiec na rogu Niepodległości i 1-maja (tam, gdzie od miesiąca leje się ulicą woda pitna pod samym niemal nosem „gospodarza miasta” – takie pseudo) – to ma być „za” – bo pięć mieszkań będzie tam „socjalnych”?

Ta ekipa pokazała, że wszystko potrafi sp... Nawet „schody Milera” 10 metrów od istniejących...
smutno mi
smutno mi 27.06.2020, 16:11
Czytam tekst o przepisach dotyczacych podziału tego mieszkania,następnie zakazu scalenia,bo znów jakieś przepisy. Co to są za przepisy ? Gdzie należy ich szukać?
A poza tymi jakimiś przepisami, to gdzie tu jest człowiek? Czy to nie władze miasta mają pomagać takim rodzinom?
Nie wiem jakie są zadania komisji mieszkaniowej i muszę wierzyć p Witowskiej na słowo.
A po obejrzeniu tego reportazu myślę,że to pan Miler chyba dał plamę.
Głośno jest w mieście na ten temat,bo ludzie znają p Jadwigę /listonoszkę i są zbulwersowani zaistniałą sytuacją.
Dziwne ,dlaczego burmistrz Sawaryn nie wypowiada się i nie zakończy tej przykrej sprawy?
Wierzę w mądrość i rozsądek.ludzi, wierzę że nie wszyscy kierują się uporem i zawiścią i pomogą tej rodzinie,bo nikt bardziej niż PANI JADWIGA chyba nie zasługuje na godne warunki zycia
Pozdrawiam
BELLA
BELLA 27.06.2020, 20:08
Milerdojny musi odejść!! TO JEST nieudacznik. Wstyd przynosi Gminie GRYFINO.
Teresa
Teresa 27.06.2020, 14:56
Na sesji przewodnicząca Jolanta Witowska uświadamiała Tomasza Milera, że komisja jest jedynie organem opiniodawczym i pełnić może społeczną kontrolę.

Jak pani radna tak rozumuje swoją funkcję Przewodniczącej Komisji Mieszkaniowej to niech lepiej złoży rezygnację. Na ostatniej sesji też dała popis jak ją interesują problemy mieszkaniowe mieszkańców - wstrzymała się od głosu. Przykre ale prawdziwe.
:)
:) 28.06.2020, 15:25
Tereska - ja wiem, że co tercet wymyśli, to dla ciebie szczyt geniuszu niepojęty - ale "wstrzymanie się" - jest jedną z prawnych opcji głosowania. Gdy nie pochwala się na przykład prymitywnych metod...
lokal biurowy
lokal biurowy 27.06.2020, 20:10
Teresa, zajmij się robotą, a nie szczuciem! Ile płaci za lokal brat wicka wynajmujący lokal od gminy? Wstydu nie macie. Tak prymitywnych naciągaczy nie ma chyba w całej Polsce
ja
ja 28.06.2020, 08:44
zapewniam cię że są i to na szczeblu rządowym.na grube pieniądze.przypomnieć ci banasia karczewskiego ,szumowskiego?
:)
:) 28.06.2020, 15:21
Che che - toś dał przykład obrońco Sawaryna ...

Pozostałe