Jerzy Sołtysiak: Ze spokojem i pokorą podchodzę do wyborów oraz z szacunkiem do moich rywali

  • 03.08.2020, 12:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jerzy Sołtysiak: Ze spokojem i pokorą podchodzę do wyborów oraz z szacunkiem do moich rywali
Trzy pytania kierujemy do jednego z trzech kandydatów na wójta Widuchowej. Wybory już za miesiąc. Jerzy Sołtysiak został powołany przez premiera RP Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji wójta gminy Widuchowa.

igryfino: -Przez ostatnie tygodnie spotyka się Pan z mieszkańcami i poznaje problemy gminy dzięki temu, że po odwołaniu w referendum Anny Kusy-Kos, został Pan wyznaczony na pełniącego funkcję wójta Widuchowej. Czy w związku z tymi nowymi doświadczeniami doda Pan teraz coś nowego do swojego programu wyborczego?

Jerzy Sołtysiak: - Może na początek pewne doprecyzowanie. Obecnie pełnię funkcję wójta gminy Widuchowa tylko i wyłącznie dlatego, że zostałem wyznaczony na to stanowisko przez premiera rządu RP Pana Mateusza Morawieckiego. Moje zadanie sprowadza się do tego, aby utrzymać ciągłość władzy wykonawczej w gminie do czasu gdy odbędą się wybory przedterminowe. Wybory wyznaczone są na 6 września.

Już na początku swojego urzędowania informowałem, że będę kandydował na stanowisko wójta gminy. Mój program wyborczy jest już gotowy, ale zaprezentuję go po zarejestrowaniu mojej kandydatury przez gminną komisję wyborczą. Będzie to najdalej 12 sierpnia. Tego dnia będzie mijał termin zgłoszenia gminnej komisji wyborczej kandydatów na wójta. 13 sierpnia rozpocznę w pełni swoją kampanią wyborczą. Planuję, że informacja o moim programie wyborczym będzie podana do wiadomości mieszkańców gminy między innymi za pośrednictwem igryfino.

 

igryfino: - Mając cały aparat gminy do dyspozycji, mogąc organizować spotkania z mieszkańcami w ramach wykonywanych obowiązków czuje Pan przewagę nad pozostałymi kandydatami pretendującymi do funkcji wójta?

Jerzy Sołtysiak: - Nie mam poczucia żadnej przewagi. Powiem więcej. W polityce funkcjonuję od wielu lat. Członkiem Prawa i Sprawiedliwości jestem od 16 lat. Doświadczyłem, że na zaufanie wyborców trzeba zapracować. Wspomniany przez Pana aparat gminny, czyli rozumiem, że chodzi m. in. o urząd gminy, jest moim organem pomocniczym i dzięki jego pracownikom mogę kierować bieżącymi sprawami gminy i reprezentować ją na zewnątrz.

Chcę zaznaczyć, że ze spokojem i pokorą podchodzę do wyborów, które odbędą się 6 września i z szacunkiem do moich rywali. O tym kto zostanie wójtem zadecydują mieszkańcy. Jestem przekonany, że ich wybór będzie przemyślany i mądry.

 

igryfino: -Jakie trzy najważniejsze sprawy do załatwienia są teraz Pańskim zdaniem w gminie?

Jerzy Sołtysiak: - Jest ich więcej niż trzy. Z punktu widzenia mieszkańca gminy każda sygnalizowana przez niego sprawa jest ważna. I tak też do zgłaszanych przez nich problemów podchodzę. Są takie, które udaje mi się załatwić niejako od razu bez zbędnej zwłoki. Jeśli chodzi natomiast o konkrety to wymieniłbym tutaj sprawę, którą zajmuję się niemalże od pierwszego dnia mojego urzędowania i chodzi mi o odbudowę transportu publicznego z uwzględnieniem kierunków na Gryfino i Chojnę. Mieszkańcy postulują, aby autobusowe połączenia komunikacyjne funkcjonowały nie tylko w roku szkolnym, ale i w czasie wakacji. Chodzi również o rozwiązanie problemu wysokiej kary finansowej w kwocie prawie 700 tys. zł, która niejako wisi nad gminą chyba od 5 lat z tytułu braku badań ścieków na oczyszczalni w Widuchowej.

Musimy też myśleć o przygotowaniu naszych placówek oświatowych do nowego roku szkolnego. Wiem, że Ministerstwo Edukacji Narodowej na wypadek powrotu pandemii przygotowuje wariant hybrydowego sposobu prowadzenia zajęć z uczniami i wychowankami. Planuję spotkania z dyrektorami szkół i przedszkola w połowie sierpnia. Wówczas będę miał więcej informacji chociażby w sprawie wytycznych odnoście sposobu funkcjonowania naszych placówek po 1 września 2020 r.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mowie nie
Mowie nie 08.08.2020, 11:28
Nie takiego wójta potrzeba naszej gminie!
Sprzątaczka
Sprzątaczka 07.08.2020, 22:38
Jurek powiedz prawdę za co Cię z kuratorium ***?
TV
TV 07.08.2020, 00:17
Co z tym programem?
ciastoń
ciastoń 06.08.2020, 22:15
Pytań brak to znaczy, że wszystko jasne!
fanka
fanka 05.08.2020, 20:37
Jerzy do boju naród czeka, psy szczekają karawana jedzie dalej. Masz nasze głosy, Żelechowo pozdrawia
Wieśniak
Wieśniak 06.08.2020, 18:19
fanka Ty za siebie oddaj głos nie za wieś.
w punkt
w punkt 05.08.2020, 18:13
Spokój o pokora są potrzebne po czasach burzy i naporu.
roman
roman 05.08.2020, 10:59
JERZY SOŁTYSIAK----NASZ WÓJT tylko On ma szansę pozyskać środki dla naszej Gminy nikt inny.
Paweł
Paweł 05.08.2020, 14:43
Co ty roman za bzdury piszesz , rozdawnictwo już się kończy a to , że trzyma z Muchą może nie wystarczyć
Krzywin
Krzywin 05.08.2020, 08:48
Burza w szklance wody.
Zakompleksieni
Zakompleksieni 05.08.2020, 08:42
Dowartościowuje się PO takim właśnie traktowaniem innych. Tam gdzie może robi to, a mam nadzieję że będą mieli coraz mniej takich okazji. To że zostali odsunięci od władzy po 8 latach niepodzielnych rządów, to przez to jak taktowali "nie swoich" i nie będących u "żłobu". Pycha i panoszenie, się na każdym miejscu i wszystkich doprowadza do upadku.
POPIS
POPIS 05.08.2020, 09:04
Prezydent Szczecina P. Krzystek /nie kojarzyć z PIS i PO/ podał do sądu Sołtysiaka za rozpowszechnianie pomówień i taką ocenę swojej działalności w kuratorium pozostawił kandydat na wójta.
Taką opinie w Szczecinie się posiada to nie dziwię się że nikt nie chce z nim rozmawiać.
Zofia
Zofia 06.08.2020, 23:00
Tak to prawda, można o tym przeczytać w internecie! a u nas lansuje się na mądrego i rozsądnego faceta.
rozsądek
rozsądek 04.08.2020, 18:58
Nie popieram PiS, ale to co dzis odstawili przedstawiciele PO podczas odbioru drogi w Krzywinie jest skandaliczne i mówi o tym cała wieś. Nikt od was nic nie oczekiwałą, zwykła kultura, głos zabrali wszyscy oprócz Sołtysiaka. Po co ? Nie chwaliby sie, ze to jego zasługa ale przywitać wypadało. Chłop ma klasę i kulturę -przyjechał na zaproszenie marszałka a tu zlewka. a nawet jedne z radnych umieścił zdjęcia , żeby go nie było widac - no chyba że innych nie miała bo aż o taką głupotę nie podejrzewam. Od dziś namawiam wszystkich żeby głosowali na Sołtysiaka człowieka z klasą polityczną. Zobaczcie też na imprezę w sobotę, nawet były sekretarz chociaż na zwolnieniu lekarskim pokazał się z dyrektorem szkoły, gdzie jest ZUS. Krzyczy opozycja i nawołuje do równości ale przykład daje jak pogardzać drugim człowiekiem. A może władza wojewódzka nie wiedziała obok stojącego człowieka.
Piotr
Piotr 05.08.2020, 14:14
no ale drugi kandydat na wójta Paweł W. tez tam był i widać go na zdjęciu.........
kod
kod 05.08.2020, 00:08
Straszna wtopa ze strony Baśki z tą sobotą. Rozumiem, że to był wiec wyborczy zrobiony pod Wróbla ale wypadało zaprosić Sołtysiaka ze względu na funkcję jaką pełni. Przepoconą zawsze zapraszała i mało jej w *** nie wchodziła podczas pikników. Wstyd.
Zofia
Zofia 05.08.2020, 22:16
Przecież Jerzy S. jest tylko pełniącym obowiązki wójtem, a nie wójtem z wyboru. Zapraszany będzie tylko wójt z wyboru a nie nadania partyjnego.
Rynicka
Rynicka 04.08.2020, 22:56
To była zasługa Geblewicza i byłega wójta nie mylić z wójtową.
Karma wraca.Indor z przepoconą nagłaśniali że to oni łopatami zrobili tą drogę (przenośnia) nawet z mieszkańcami posesji co chodniki robili to zero rozmów udogodnień itp.a zapytanie ? JaniakM. BorutaM. i ci następni radni z Krzywina z sołtysem Jak Polna asfaltowa?
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 04.08.2020, 18:25
Z LID WINEM pracowałem w energo montażu to chyba barat tego waszego komuszka straszny dupowłaz nie znam brata też był taki hu jowy ha ah ah ah macie potencjał wygraliście referendum nie spier dolcie tego swoimi animozjami i podzieleniem nie sugeruje wcale że niby on ha ha ah ah ale wkoło niego było dużo uczciwych ludzi zróbcie zebranie nie patrzcie na barwy partyjne wszędzie sa kur wy nie patrzcie na obietynice tylko na tego kto odda sprawę do prokuratury za tzw nieudolność ha ha ah ah ten bedzie miał jaja dymali was i dymają tak jak w gryfinie nas ha ah ah ja już dostałem informację ze mnie zniszczą ha ah ah ale ja na to s ram i swoje gram ha ha ah ah a a a i cytacik mały dla was "TEN KTO POŚWIĘCA WOLNOŚĆ DLA BEZPIECZEŃSTWA
NIW ZASŁUGUJE NA ŻADNE Z NICH "
BEN FRANKLIN HA HA AH AHA POZDRAWIAM
Piotr K.
Piotr K. 04.08.2020, 22:23
Ty kawał luja nie obrażaj fachowca z energo dobrze go znam i szanuje prócz pracowitości szacunku uśmiech i najważniejsze głąbie atmosfera w pracy to u Niego dewiza do pięt mu dziadu nie dorastasz teraz gdzieś w świecie pracuje .Pozdrowienia dla A.
ostatni komisarz ha ah ah
ostatni komisarz ha ah ah 04.08.2020, 15:42
macie gdzieś tam działkę lub komunalkę dla "niezbednego dla waszego miasta " ha ah aha h tylko minimum 100 metrową takie mam koszer dupsko ah ah ah wpadnę pokarzę wam jak czesać frajerstwo ah ah ah
z
z 04.08.2020, 18:45
Wpadaj, pokażemy ci co to słownik.
ZAWSZE BYŁEM PONAD TO COŚ ALE WY LUBICIE GŁUPÓW I PRZECIĘTNOŚĆ HA HA AH…
ZAWSZE BYŁEM PONAD TO COŚ ALE WY LUBICIE GŁUPÓW I PRZECIĘTNOŚĆ HA HA AH AHA TO CHAMÓW DOMENA HA HA AH AHA 04.08.2020, 19:13
co ty kmiocie myślisz ze po polsku nie potrafię pisać ha ah ah robie se jaja tak trafiasz do ogółu społeczeństwa HA HA AH AHA PS DAJ MI ZNAĆ BURKU Z PEGEERU JAK OCHŁONIESZ HA AH AH
Mania
Mania 04.08.2020, 13:19
Pachalęta oczywiście za Panem Jerzym
Znak
Znak 04.08.2020, 16:40
Znak Pacholęta -Tylko za J.S.
Znam
Znam 04.08.2020, 12:02
Znam Sołtysiaka. Najlepszy kandydat do rozwiązywania trudnych spraw. Dużo spokoju w ich podejmowaniu. Powodzenia.
Jesień
Jesień 06.08.2020, 23:02
Bredzisz! Zobaczysz co będzie jesienią.
Bezradny
Bezradny 04.08.2020, 16:42
Przestań ładować do buta co ty znasz?
Statystyk
Statystyk 04.08.2020, 08:25
Sprawdźcie jego wyniki do powiatu w ostatnich wyborach.
Przegrał bardzo wysoko z Wróblem to raz, a dwa przegrał wewnętrznie na liście PiS mimo że był nr 1 na liście. Był już wówczas wicekuratorem oświaty. Czy wyciągnął wnioski?
B
B 04.08.2020, 06:53
Nie dla PIS
A
A 04.08.2020, 08:42
Po wyborach prezydenta chyba wiesz jaka opcja jest na fali!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 04.08.2020, 06:17
dobry sprawdzony towarzysz ah ah ah ciemnota egipska zapanuje w widuchowej tak jak w oswiacie bardziej ciemnocie ha ah ah co wy tam w widuchowej nie macie z kogo wybrać?????
Qq
Qq 03.08.2020, 23:50
Jedyny rozsądny kandydat z perspektywami dla gminy
Jarek
Jarek 04.08.2020, 07:53
Jeszcze jeden kryształowy zaprosił do siebie Panie Radne z propozycją: jeżeli wycofacie skargę na Piotra W to ja nie podam waszego kolegi do sądu za udostępnianie złego wizerunku jego ojca narodu
Agnieszka Smętek
Agnieszka Smętek 04.08.2020, 20:13
Jarek kto ci takich bzdur naopowiadał ? Nie wstyd Ci głosić kłamstwa ? Próbujecie nas skłócić z Panem Sołtysiakiem, ale Wam się to nie uda.
Mirek
Mirek 05.08.2020, 22:21
Kto to? Z naszej gminy? O co tutaj chodzi?
Marek
Marek 11.08.2020, 16:47
To ta radna popiera Pawła W.?
Maria Markowicz
Maria Markowicz 04.08.2020, 17:07
Informacja Jarka nieprawdziwa.
Znowu komuś zależy na mąceniu w gminie i
skłócaniu rady.
Arek
Arek 04.08.2020, 12:04
Ha ha to jedna klika piotr w tam trzyma z tym gdzie ma korzyść ale kto na nich będzie głosował a straszyć kogoś to wstyd a tym bardziej że chce startować na wójta Niech pan się opamięta z kim pan trzyma nie tędy droga te ostatnie23 ģłosy mówią same za siebie
Powyzsze informacje zamieszczone przez Jarka sa nieprawdziwe
Powyzsze informacje zamieszczone przez Jarka sa nieprawdziwe 04.08.2020, 12:43
Obecna na spotkaniu radna
Wiesław
Wiesław 05.08.2020, 22:22
Kto kłamie? Kto zamiata pod dywan? Czego się boją?
Lepik
Lepik 03.08.2020, 23:17
Z jakiej przyczyny wybory?Rozliczyć AKK. oraz jej radnych(bez przetargu kasa dla wykonawcy oczyszczalni) ,porządek w urzędzie ,szkołach (dresiarz- skargę wyświetlić) i w całej gminie wiele spraw a te o autobusach ,to my już znamy z piosenek.Wstydu oszczędź .
Krzywin pozdrawia
Krzywin pozdrawia 03.08.2020, 23:09
Jak mam wybierać między dwoma panami to Sołtysiak prezentuję się poważniej. Widziałem go w TVP 3 jako kuratora i wypadał całkiem dobrze. Już mieliśmy jedną lanserkę, czas na kogoś poważnego.

Pozostałe