Archidiecezjalne dożynki w naszym powiecie [FOTO, WIDEO]

  • 23.08.2020, 22:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Archidiecezjalne dożynki w naszym powiecie [FOTO, WIDEO]
Tym razem Mieszkowice gościły rolników z całej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Dziś, w niedzielę 23 sierpnia 2020 r. archidiecezjalne dożynki, wielokrotnie ze względu na obostrzenia sanitarne zmieniające w ostatnim czasie formułę, odbyły się w Mieszkowicach. Miały charakter głównie religijny, choć nie brakowało tradycyjnych wieńców oraz poczęstunku.

Dożynkom patronował prezydent Andrzej Duda. Swój list wysłał też prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki. List prezydenta przeczytał w mieszkowickim kościele pw. Przemienienia Pańskiego wojewoda Tomasz Hinc. Natomiast list premiera odczytał poseł Michał Jach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mszy św. przewodniczył arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. Msza św. była podziękowaniem Bogu za tegoroczne plony, ale też refleksją nad trudnymi czasami naznaczonymi koronawirusem oraz suszą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (169)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ela
Ela 28.08.2020, 21:26
MNie się podobał[email protected]!
nigdy więcej
nigdy więcej 27.08.2020, 23:05
Przygrywanie do kiełbasy to słaby występ artystyczny!
kartofel
kartofel 25.08.2020, 19:55
piS z wami chłopy
Rolnik
Rolnik 25.08.2020, 11:54
To nie były dożynki dla nas rolników,bo tam praktycznie nas nie było widać.Tylko elity pochwaliły się pół prawdami i się po lansowali,i to jeszcze w kościele.Smutne to jest że nasze święto nie jest dla nas!
robotnik
robotnik 25.08.2020, 19:50
Czy to prawda że jak rolnik śpi to w polu samo rośnie pytam się czy to prawda?
chłop panszczyzniany
chłop panszczyzniany 25.08.2020, 19:47
Rolnicy wy świnie-hodujcie
sauron
sauron 25.08.2020, 11:09
Lewactwo i masoństwo jako sprawcze zło odpowiedzialne za podżeganie do wszelkiej maści rewolucji i wojen powinno być jak hitleryzm zwalczane na każdym kroku i oficjalnie uznane jako organizacje przestępcze i terrorystyczne.Na początek przywódcy chin i rosji powinni być uznani za terrorystów i jako tacy ścigani przez wolny świat..Efekty relatywizacji lewactwa i masoństwa jak w soczewce widoczne są dziś w Polsce
88
88 25.08.2020, 15:40
Precz z watykańskim okupantem i ich polskimi kolaborantami !!!
oj
oj 25.08.2020, 09:15
cudawianki
sójka
sójka 24.08.2020, 22:53
Jak na te trudne warunki to i tak że się udało. mam nadzieję,z ę za tydzień nie wyniknie z tego jakieś ognisko...
AJWAJ ALELUJA ID O PRZODU
AJWAJ ALELUJA ID O PRZODU 24.08.2020, 18:58
ADMIN WIDZISZ TO CO JA HA HA AH nie mówiłem ze mossad to dziwki i kretacze ah ah aha tak ja się szkoliłem was szkoliłem ah aha ha a teraz mam to w *** HA HA AH PS TO TEŻ JEST SZKOLENIE HA AH AHA
Obserwator
Obserwator 24.08.2020, 18:52
Ooo... ekipa burmistrza na dożynkach inne zadanie dostała nie remontowała ale dozór miała i budynek gminy ochraniała. Panowie do zadań specjalnych.
Wisusek
Wisusek 24.08.2020, 18:38
Skąd tyle tego kleru ? My ich żywimy a potem fundujemy im emerytury. Nie ma Gabi. Może jest na kwarantannie. Jedno jest pewne. Mieszkowice będą nowym ogniskiem.
toi
toi 25.08.2020, 06:57
jak z margot sie spotkasz to będzie wirus...
na mój nos
na mój nos 24.08.2020, 18:18
Ajwaj to prawdopodobnie jest na funkcji platnego moderatora dyskusji internetowych, czyli tworzy kontrowersyjne tematy, aby ludzie o IQ malpy brali sie za kudly. Sam ucestniczy w dyskusji i udaje idiotę. Do tego wkręca innych idiotów. A niektórzy ktorzy jak niewolnicy, sprytnie sprowokowani, darmowo pracuja na zyski portalu. Taki to Ajwaj prowokator.
wiesz co  CMOKNIJ MNIE HA HA AH AHA W WIESZ CO HA AH AH
wiesz co CMOKNIJ MNIE HA HA AH AHA W WIESZ CO HA AH AH 24.08.2020, 18:48
JESTEM ZYDEm I MOSSAD MI PŁACI AH AH AH a nos no cóż mam długi ha ah aha ha tak jak twoje dłógi ah ah aha sprawdziłem to ah aha ha i co mi zrobisz ha ha ah
I CO  JAKI MASZ  WĘCH  HA HA AH
I CO JAKI MASZ WĘCH HA HA AH 24.08.2020, 18:35
NIC PODOBNEGO HA AH AHA POKAZUJE EWANGIELIĘ WEDŁÓG SW KU TASA TAKIEGO JAK WAS WIELU HA HA AH IQ MOJE NO CÓŻ BIJE WAS NA ŁEB SKALI BRAK AH AH AHA LUBIĘ KORDYLASA TO MU ROBIĘ ZYSKI SAM NIC NIE BIORĘ TAKI JESTEM OD LAT HA AH AHA A BA NIGDY NIE WEZMĘ HA AH AH AHA NIE JESTEM MATERIALISTĄ HA AH AH A
rozczarowana
rozczarowana 24.08.2020, 18:12
Biedne w tym roku te dożynki, nawet jak nazwane GMINNE.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 24.08.2020, 16:59
*** ha ah aha jak tam ojczulek stempfle ah ah ah jazy icka bradnia ah ah aha
Pogromca Ajwaja
Pogromca Ajwaja 24.08.2020, 19:51
Ajwaj japa nachlana dętko
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 24.08.2020, 16:45
JAKIE DOZYNKI HA AH AH jak te pedzie nic nie sieją i nie produkują ha ha ah aha czekaja na duńczyka francuza niemca ha ah ah a słowem na parobków w polinie ich przedstawicielstwo ah ah ah rodem z sachsen ha ah ah jak ktos sie poczół urazony to bóg zapłać ha ha ahai hoj wam w dopę ha ah aha
dp alkoholika
dp alkoholika 24.08.2020, 18:12
Ajwaj przestań pić psubracie!
miś
miś 24.08.2020, 14:50
Straszne się tu chamstwo zjeżdża z całego świata. Kasza niedogotowana. Jedziemy do redakcji.
Postać: goniec
fan filmu
fan filmu 24.08.2020, 18:14
To cytat z filmu "Miś". Ale po co?
Lewackie bojówki coraz liczniejsze na treningach sztuk walki. Chętniej…
Lewackie bojówki coraz liczniejsze na treningach sztuk walki. Chętniej też inicjują przemoc 24.08.2020, 14:43
Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) jest zaniepokojony coraz większym zaangażowaniem skrajnie lewicowych ruchów - takich jak Antifa - w szkolenia i treningi sztuk walki - doniósł dziś "Die Welt". Rzecznik służby kontrwywiadu przyznaje, że przemoc coraz częściej zaczyna być inicjowana przez lewicę.

Jak pisze "Die Welt", choć kluby i spotkania związane z ćwiczeniem sztuk walki były dotychczas domeną prawicowych ekstremistów, coraz bardziej aktywni pod tym względem są też skrajni lewicowcy, którzy szkolą się do bitew z neonazistami i policją.

Według cytowanego przez rzecznika służby kontrwywiadu BfV, w środowiskach lewicowych można zaobserwować zmianę z "reaktywnych treningów samoobrony do proaktywnych sztuk walki", a w bójkach między prawicowymi i lewicowymi ekstremistami, przemoc coraz częściej zaczyna być inicjowana przez lewicę.Według "Die Welt", głównym ośrodkiem takiej aktywności jest Lipsk, gdzie miejscowi autonomiści "poszerzają swoje wpływy o futbolowych chuliganów i scenę sztuk walki". Otwarte treningi i widowiska związane z sztukami walk oferują też grupy Antify, które według rozdawanych ulotek mają na celu "połączenie rosnącego zainteresowania sztukami walki z medytacją na tematy polityczne".

Jak pisze "Die Welt", podobne wydarzenia jeszcze przed pandemią organizowane były w Berlinie, Hamburgu, Poczdamie, a także przez anarchistów w Poznaniu.Powołując się na opinię berlińskiego biura BfV, dziennik zwraca jednak uwagę, że w skrajnie lewicowych środowiskach np. w Berlinie temat sztuk walki budzi pewne kontrowersje, ze względu na wizerunek sztuk walki jako "wyrazu przesadnie męskiej autoekspresji".
Butrym
Butrym 24.08.2020, 18:14
do 14.31 i po co mieszasz do tego politykę?
jogi
jogi 24.08.2020, 17:36
(...)
Przyjmij jeden nick i skończ z mową nienawiści.
administrator
sauron
sauron 24.08.2020, 14:37
uwaga na Antife i prowokacje kolorowych bezpluciowcow
jogi]
jogi] 24.08.2020, 17:35
Antifa w zeszlym tygodniu rozwalila Centrum Stutgartu. Merkelowskie masmedia wspomnialy o zamieszkach wywolanych przez srodowisko malopijaczkowe. Dalej w RFN tylko skrajna prawica jest tematem. Antifa - skrajna lewica jest od lat olbrzymim problemem dla policji niemieckiej. Antifa jest holubiona przez diasporalny dwor starszej siostry krolowej Niemiec Merkel.
Rolnik
Rolnik 24.08.2020, 13:23
Jakie dożynki!?
Co wy tu piszecie!?
Poza wieńcami pod kościołem gdzie na placu był akcent rolnictwa???
Stypa i tyle.
Jedyną atrakcją był grajek który grał jako atrakcja dla stoiska z wędlinami.
Wstyd!
Burmistrz zajął się oficjelami a nie poszedł w strone tych dla kogo zostało te święto stworzone, czyli rolników.
Zero związku z rolnictwem i z rolnikiem.
Porażka i wstyd.
Rolnik
Rolnik 24.08.2020, 18:41
A Rzepa ? To symbol.
mis
mis 24.08.2020, 14:51
Puree ze smalcem.
– Nie ma smalcu, z dżemem są puree!
– Dobrze, niech będą…
trafnie
trafnie 24.08.2020, 13:30
Więc dobrze piszą w artykule , że dożynki miały charakter religijny a nie festynowy.
zniesmaczona
zniesmaczona 24.08.2020, 13:14
Niepotrzebnie w odczytanym liście (na filmie) jest polityka. Nawiązywanie do wyborów podczas święta plonów przesada.
hoop
hoop 24.08.2020, 12:20
Nikt się nie odważył w czasie koronawirusa zrobić dożynek tylko Andrzej! Brawo burmistrz!

Pozostałe